Atgal

Didieji renginiai

 


ŠIAULIŲ DIENOS

Šiaulių dienos 786
Šiaulių dienos 785
Šiaulių dienos 784
Šiaulių dienos 783
Šiaulių dienos 782
Šiaulių dienos 779
KALĖDINIAI IR NAUJAMEČIAI RENGINIAI
Pasitikus gruodį, Šiauliuose prasideda kalėdinių ir naujamečių renginių maratonas. Nuo pat gruodžio pradžios iki Trijų karalių dienos mieste rengiamos Kalėdų eglių įžiebimo ceremonijos, vyksta advento vakarai, parodos, akcijos, koncertai, įvairios edukacijos vaikams ir suaugusiems.  
KALENDORINIAI RENGINIAI
Tradiciniai kalendoriniai renginiai kviečia šiauliečius dalyvauti masiniuose susibūrimuose, minėjimuose, koncertuose ir eisenose.
 
LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA
Sausio 13-ąją Šiauliuose vyksta Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiai, skirti pagerbti 1991 metų sausio 13-osios sovietų agresijos aukas. Tą dieną rengiamos pagerbimo akcijos, deginami atminimo laužai, rengiamas koncertas.

LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENA
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Vasario 16-ąją, šiauliečiai pasitinka šv. Mišiomis, tradicine iškilminga vėliavos pakėlimo ceremonija bei šventiniu koncertu.

LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, Kovo 11-oji, Šiauliuose minima šv. Mišiomis, iškilmingu minėjimu bei išskirtineeisena, kurioje, pasipuošę tautine simbolika, žygiuoja politiniai kaliniai, tremtiniai, šauliai, tautinių bendrijų atstovai, Šiaulių miesto tarybos nariai, kariškiai, švietimo įstaigų atstovai, miestiečiai. Atžygiavusius šiauliečius pasitinka įspūdingas šventinis koncertas.
 
VALSTYBĖS (LIETUVOS KARALIAUS MINDAUGO KARŪNAVIMO) DIENA
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, Liepos 6-ąją,iškilmingai pakeliama Lietuvos Respublikos vėliava, koncertuoja įvairūs meno kolektyvai, vyksta teatralizuoti pasirodymai, vaidinimai, organizuojamos įvairios akcijos, konkursai.

GEDULO IR VILTIES DIENA
Skaudūs birželio 14-osios įvykiai prisimenami Gedulo ir vilties dieną. Organizuojamais renginiais stengiamasi įamžinti ir pagerbti žuvusiųjų atminimą, rengiamas išskirtinis koncertas, atminimo akcijos.

BALTIJOS KELIO IR LAISVĖS DIENA
Baltijos kelio ir Laisvės dienoms paminėti skirtuose renginiuose didelis dėmesys skiriamas pilietinėms akcijoms, skatinančioms patriotiškumą, rengiami atminimo vakarai, žygiai ir koncertai.
ETNOGRAFINIAI RENGINIAI
Atsigręžiant į etnokultūrą ir gilinantis į pamatinius dalykus, organizuojami etnografiniai renginiai.
 
JONINĖS
Tradicinėje Joninių šventėje svarbios apeigos ir burtai: pinami vainikai, žoliaujama ir kupoliaujama, kūrenami laužai, svarbūs tampa vestuvių ir meilės burtai. Šventės lankytojus, pristatant papročius ir tradicijas, stengiamasi įtraukti į įvairias veiklas.
 
UŽGAVĖNĖS
Švenčiant Užgavėnes, tradicinę žiemos išvarymo šventę, svarbiausiais šventės veikėjais ir akcentais tampa persirengėliai, blynų ir šiupinio skanavimas, Lašininio ir Kanapinio kova bei Morės deginimo ceremonija. Šventėje persipina ir tarpusavyje dera tradicinis liaudies humoras, žaismingumas ir stilizuoti šiuolaikiniai motyvai.
 
VAIKŲ VELYKĖLĖS
Atvelykio šventė – Vaikų Velykėlės – sparčiai skinasi kelią Šiauliuose. Šventės metu visas dėmesys tenka vaikams. Mažieji šventės lankytojai dažo ir ridena margučius, dalyvauja įvairiuose žaidimuose, bendrauja su Velyke, klausosi koncerto. Tradicinė šventė skatina mažuosius domėtis etnografinėmis šventėmis.
KONKURSAI, FESTIVALIAI, ŠVENTĖS

Šiaulių kultūros centras – pagrindinis Šiaulių miesto renginių organizatorius – neatsiejamas nuo miestiečiams pažįstamų tradicinių konkursų, švenčių ir festivalių.

TARPTAUTINIS ŠOKIO FESTIVALIS-KONKURSAS „AUŠRINĖ ŽVAIGŽDĖ“
Tarptautinis šokio festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“ vienija įvairaus šokio žanro šokėjus – klasikinio, šiuolaikinio ir liaudiško. Per dvidešimt metų gyvuojančio festivalio scenoje šoko dalyviai beveik iš viso pasaulio – JAV, Danijos, Vengrijos, Bulgarijos, Kazachstano, Moldovos, Brazilijos, Ukrainos, Estijos, Latvijos, Sakartvelo ir kt. Nekonkursinėje festivalio programoje organizuojami seminarai šokio mokytojams, edukacinės šokio veiklos dalyviams ir žiūrovams scenoje ar netradicinėse erdvėse. „Aušrinė žvaigždė“ – tai didžiulė tarptautinė šokio dovana Šiaulių miesto ir apskrities visuomenei.

Festivalio-konkurso nuostatai, dalyvio paraiška, sąrašai ir sutikimas dėl fotografavimo / filmavimo 2023
Festivalio-konkurso nuostatai, dalyvio paraiška, sąrašai ir sutikimas dėl fotografavimo / filmavimo 2022
Festivalio-konkurso nuostatai, dalyvio paraiška, sąrašai ir sutikimas dėl fotografavimo / filmavimo 2021
Festivalio-konkurso nuostatai, dalyvio paraiška, sąrašai ir sutikimas dėl fotografavimo / filmavimo 2020 
Festivalio-konkurso nuostatai, dalyvio paraiška, sąrašai ir sutikimas dėl fotografavimo / filmavimo 2019

MĖGĖJŲ MENO FESTIVALIS „RUDENS MOZAIKA
Šiaulių miesto ir apskrities mėgėjų meno kolektyvų bei atlikėjų festivalis „Rudens mozaika“ organizuojamas nuo 2001 m. Festivalis skatina mėgėjų meno kolektyvų veiklą, miesto ir apskrities kolektyvų bendravimą ir bendradarbiavimą, bendrų projektų kūrimą, naujų talentų ir kolektyvų atradimą, aktyvina suaugusiųjų, jaunimo ir vaikų kultūrinį gyvenimą. Festivalio programa rengiama pagal žanrus (folkloro, šiuolaikinio šokio, chorų, vokalinių ansamblių ir kt.). Kasmet „Rudens mozaikoje“ geriausiems kolektyvams ar atlikėjams skiriama nominacija „Metų atradimas“.

RESPUBLIKINĖ KAPELŲ ŠVENTĖ-VARŽYTUVĖS „RĖKYVOS BANGOS“
Respublikinė kapelų šventė-varžytuvės „Rėkyvos bangos“ buria liaudiškos muzikos gerbėjus ir atlikėjus. Kapelos varžosi dėl geriausiai atliktos dainos apie Lietuvą, smagiausios polkos nominacijų, šventės metu simpatijų kapelą renka žiūrovai. Tradicinės kapelų varžytuvės užsiaugino ne tik didelį dalyvių, bet ir gerbėjų ratą.

RESPUBLIKINĖS MOKSLEIVIŲ FOLKLORINIŲ ŠOKIŲ VARŽYTUVĖS „PATREPSYNĖ“
Respublikinėmis moksleivių folklorinių šokių varžytuvėmis „Patrepsynė“ siekiama propaguoti lietuvių folklorinius šokius, skatinti vaikų ir jaunimo raišką, kultūringą bendravimą laisvalaikiu. Jaunimui patraukli varžytuvių forma, projekto keliami tikslai ir betarpiškas bendravimas pritraukia vis daugiau šokėjų ir jų vadovų. Šokiai pagal sudėtingumą suskirstyti į Pradedančiųjų, Pažengusiųjų ir Patyrusiųjų kategorijas. Varžytuvių vertinimo kriterijai neapsiriboja vien šokio technikos ar etninių ypatumų vertinimu – svarbūs kiekvieno šokėjo nuotaika, įsijautimas, individuali interpretacija. Projektas Lietuvos kultūros ministerijos įtrauktas į 2018–2020 metų šalies prioritetinių renginių sąrašą.

Varžytuvių nuostatai, dalyvio anketa ir privalomieji šokiai 2023
Varžytuvių nuostatai, dalyvio anketa ir privalomieji šokiai 2022
Varžytuvių nuostatai, dalyvio anketa ir privalomieji šokiai 2020
Varžytuvių nuostatai, dalyvio anketa ir šokių aprašymai 2019     

VOKALINIŲ ANSAMBLIŲ ŠVENTĖ-KONKURSAS „PAVASARIO MELODIJOS“
Vokalinių ansamblių šventė-konkursas „Pavasario melodijos“ sukviečia vokalinius ansamblius į Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namus. Organizuojamu konkursu siekiama aktyvinti vokalinio žanro atlikėjų meninę saviraišką populiarinant lietuvių kompozitorių kūrybą, demonstruoti vokalinių ansamblių mėgėjų meno kolektyvų veiklą, skatinti juos tobulėti, suburti bendrų interesų žmones turiningai bendrauti ir bendradarbiauti keičiantis gerąja patirtimi. Tradicinis šventė-konkursas sukviečia kolektyvus pademonstruoti ne tik puikią konkursinių kūrinių atlikimo techniką, bet ir atskleisti charakterį, kūrybiškumą, kolektyvų savitumą ir sceninę kultūrą.

MĖGĖJŲ TEATRŲ FESTIVALIS „PULSAS“
Mėgėjų teatrų festivalis „Pulsas“, organizuojamas Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose, buria teatrų mėgėjus. Įvairaus žanro pasirodymais žiūrovus pritraukiantis renginys skatina teatralų bendruomeniškumą, draugystę.

RENGINYS, SKIRTAS PASAULINEI BALTOSIOS LAZDELĖS DIENAI PAMINĖTI
Šiaulių kultūros centras kasmet tradiciškai mini Pasaulinės baltosios lazdelės dieną. Siekiant atkreipti reginčių žmonių dėmesį į šalia esančius neregius ir silpnaregius, pamatyti jų valią ir tvirtybę, organizuojamos šventės, koncertai ir pilietinės akcijos.

VANDENS ŠVENTĖ
Vandens šventė prie Rėkyvos ežero – vienas patraukliausių vasaros renginių atostogaujančioms šeimoms. Būrį poilsiautojų kasmet pritraukia atrakcijos ant vandens, aktyvusis poilsis, koncertai, šeimų piknikas, kūrybinės dirbtuvės, žaidimai ir kitos linksmybės. Per daugelį metų šventė keitėsi, jos programa nuolat tobulinama ir praturtinama įvairiomis veiklomis. Nors renginio pavadinimas – Vandens šventė, akcentuojamos ne tik vandens atrakcijos, bet ir laikas, praleistas su šeima, siekiama praturtinti šeimų laisvalaikį, skatinama laiką praleisti kartu.

RENGINYS, SKIRTAS TARPTAUTINEI NEĮGALIŲJŲ DIENAI PAMINĖTI
Šiaulių kultūros centras kasmet organizuoja renginį, skirtą Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti. Renginio metu negalią turintys žmonės susiburia, koncertuoja, bendrauja, keičiasi informacija ir mėgaujasi galimybe džiaugtis gyvenimu. Renginį praturtina neįgalių žmonių meninių darbų paroda-mugė. Renginiu, sudominančiu neįgaliuosius iš įvairių Lietuvos kampelių, siekiama gerinti integraciją į visuomenę ir mažinti socialinę atkirtį.Atnaujinta: 2023-03-03 11:27