Atgal

Spalio 1-ąją senjorai kviečiami įsilieti į renginių sūkurį

Spalio 1-ąją bus minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių ir pasaulinė muzikos diena. Šią dieną Šiaulių kultūros centras ir kitos kultūros įstaigos organizuoja daugybę renginių, tad senjorų lauks edukaciniai užsiėmimai, koncertai, spektakliai, parodos, akcijos, ekskursijos ir kitos smagios iniciatyvos. Šventinę dieną senjorus nemokamai pasivaišinti kava ir arbata kvies miesto arbatinės, kavinės ir restoranai, o renginiai vyks nuo ankstaus ryto iki vakaro, kad visi miesto senjorai rastų tinkamą laiką atšvęsti būtent jiems skirtą dieną.
Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


Tarptautinė muzikos diena pradėta minėti 1975 m., kai Tarptautinė organizacija UNESCO paskelbė šią dieną kaip svarbią visiems muzikos srityje dirbantiems žmonėms. Kiek vėliau, 1990 m., Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja, spalio 1-ają paskelbė Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Tad jau ne vienerius metus Šiaulių mieste tapo įprasta organizuoti renginius, skirtus praskaidrinti pagyvenusių žmonių dieną ir dovanoti jiems puokštę pačių įvairiausių renginių ir veiklų.

Spalio 1 d. Šiaulių kultūros centre (Aušros al. 31) 12 val. miesto senjorų lauks kūrybinis-edukacinis užsiėmimas „Pasidainavimai“. Pasidainavimai vyks kartu su Šiaulių kultūros centro apeiginio folkloro ansamblio „Rėda“ vadove Juste Lipinskiene.

Norintys pasigaminti dekoraciją savo namams, bus kviečiami atvykti į Šiaulių kultūros centre arba Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose (Energetikų g. 7) organizuojamą kūrybinę edukaciją „Rudens žvakidė“. Edukacijos metu senjorai galės patys dekoruoti molinę žvakidę sau patinkančiais ornamentais ir piešiniais, o vėliau ja pasipuošti savo namus.

Vakare, 16 val., Šiaulių kultūros centro Didžiojoje koncertų salėje vyks senjorams skirtas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės prof. Astos Krikščiūnaitės kūrybinės veiklos 35-mečio koncertas. Koncertinės įstaigos „Saulė“ ir partnerio Šiaulių kultūros centro organizuojamame renginyje dalyvaus prof. Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Juozas Janužas (tenoras) ir Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vad. ir dirig. Sigitas Vaičiulionis, dirig. Gediminas Brūzga). Koncerto vedėja Urtė Kavaliauskaitė.

Kitas vakarinis koncertas „Šilta širdis“ bus organizuojamas Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose, kur susirinkusiesiems koncertinę programą dovanos Šiaulių kultūros centro vokalinis ansamblis „Dainora“ (vad. Ramutė Majauskienė), Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Impresija“ (vad. Inga Al Shammas) ir šokių grupė „Vitadance“ (vad. Vita Adomėnaitė-Butnorienė).

Senjorai, mėgstantys komedijos žanro spektaklius, laukiami Šiaulių kultūros centro Didžiojoje koncertų salėje, kur Šiaulių kultūros centro suaugusiųjų mėgėjų teatras ,,Durys“ rodys komediją ,,Tariamas ligonis“, pastatytą pagal Moljerą (rež. Virginijus Dargis). Spektaklyje vaidinantys kolektyvo nariai šmaikščiai ir taikliai pasakos apie perdėtai savo sveikata besirūpinantį seną turtuolį – tariamą ligonį Arganą, kas mėnesį nemažą sumą paklojantį daktarams ir vaistininkams. Jį sups tokie pat tariami daktarai, tariama meilė ir tariami santykiai.

Spalio 1-ajį Šiauliuose bus organizuojama ir kitų įdomių veiklų vyresnio amžiaus žmonėms – nemokamai lankytis kvies parodos, muziejai, koncertai, bus organizuojamos ekskursijos, akcijos. Taip pat senjorai turės galimybę nemokamai vaišintis kava ir arbata Šiaulių miesto kavinėse, arbatinėse ir restoranuose. Akcijoje dalyvaujančių kavinių sąrašas skelbiamas www.siauliukc.lt ir www.siauliai.lt. Senjorai lankytis renginiuose ir mėgautis kava bei arbata galės tik turėdami galimybių pasą (reikalavimas netaikomas muziejų ekspozicijų ir parodų lankymui).

Renginių organizatoriai atkreipia dėmesį, kad į Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės prof. Astos Krikščiūnaitės kūrybinės veiklos 35-mečio koncertą ir į spektaklį „Tariamas ligonis“ žiūrovai bus įleidžiami tik su kvietimais, kuriuos galima pasiimti Šiaulių kultūros centro kasoje, pateikus pensininko pažymėjimą, nuo rugsėjo 27 d. 9 val. (vienas asmuo galės paimti ne daugiau kaip 2 kvietimus), o į kūrybinius užsiėmimus būtina išankstinė registracija.

Visa programa čia: https://bit.ly/3ueL98E

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė, tel. +370 41 54 52 79, mob. +370 671 42 901, e. p. asta.vaitkiene@siauliukc.lt.
Atnaujinta: 2021-09-30 11:40