Atgal

Šiaulių miesto senjorai su šypsenomis šventė jiems skirtą dieną

Spalio 1-ają Šiauliuose buvo minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių ir Pasaulinė muzikos diena. Daugelio senjorų rytas prasidėjo nuo apsilankymo kavinėse, kur jų laukė nemokamas kavos arba arbatos puodelis. Vėliau garbaus amžiaus miestiečiai galėjo pasinerti į kultūrinių renginių jūrą, nes Šiaulių kultūros centras ir kitos kultūros įstaigos parengė plačią pačių įvairiausių renginių programą – nuo edukacinių užsiėmimų, parodų, ekskursijų iki koncertų ir spektaklio.
Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


Minint senjorams svarbią datą, garbaus amžiais miestiečiai buvo kviečiami į specialiai jiems sukurtą edukacinį užsiėmimą „Rudens žvakidė“. Senjorai savo rankomis galėjo pasigaminti išskirtinę, rudens spalvomis ir simboliais dekoruotą žvakidę. Edukaciniai užsiėmimai vyko Šiaulių kultūros centre ir jo padalinyje Rėkyvos kultūros namuose.

Vakare senjorus susitikti kvietė Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė prof. Asta Krikščiūnaitė, kuri Šiaulių kultūros centre surengė savo kūrybinės veiklos 35-mečiui paminėti skirtą koncertą. Jame pasirodymus dovanojo prof. Asta Krikščiūnaitė (sopranas), Juozas Janužas (tenoras) ir Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vad. ir dirig. Sigitas Vaičiulionis, dirig. Gediminas Brūzga).  Renginį organizavo koncertinė įstaiga „Saulė“.

Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose buvo organizuojamas koncertas „Šilta širdis“. Susirinkusiems žiūrovams pasirodymus surengė Šiaulių kultūros centro vokalinis ansamblis „Dainora“ (vad. Ramutė Majauskienė), Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Impresija“ (vad. Inga Al Shammas) ir šokių grupė „Vitadance“ (vad. Vita Adomėnaitė-Butnorienė).

Tarptautinės pagyvenusių žmonių ir Pasaulinės muzikos dienos renginių programą užbaigė ir nuoširdžiai pasijuokti kvietė Šiaulių kultūros centro suaugusiųjų mėgėjų teatro „Durys“ komedija „Tariamas ligonis“, pastatyta pagal Moljerą (rež. Virginijus Dargis). Spektaklyje vaidinantys aktoriai šmaikščiai ir taikliai pasakojo apie perdėtai savo sveikata besirūpinantį seną turtuolį – tariamą ligonį Arganą, kuris kas mėnesį didžiąją dalį savo pinigų išleisdavo daktarams ir vaistininkams.

Visą šventinę dieną Šiauliuose netrūko ir kitų įdomių veiklų – buvo kviečiama nemokamai apsilankyti parodose, muziejuose, dalyvauti dailės ir muzikos terapijoje, ekskursijose bei žygyje ir kitose iniciatyvose. Senjorai visą dieną Šiaulių miesto kavinėse, arbatinėse ir restoranuosebuvo vaišinami kavos ar arbatos puodeliu.

                              

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė, tel. +370 41 54 52 79, mob. +370 671 42 901, e. p. asta.vaitkiene@siauliukc.lt.
Atnaujinta: 2022-07-29 09:45