Atgal

Šiaulių kultūros centro „Aušrelės“ šokėjai į žiemos švenčių sūkurį kviečia pasinerti per šokį

2021 m. gruodžio 14–15 d. Šiaulių kultūros centre (Aušros al. 31) šurmuliuos jaunieji šokėjai, mat Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Aušrelė“ (meno vad. M. Kosaitis, meno vad. asist. V. Adomėnaitė-Butnorienė) dar karantino laikotarpiu pastatė teatralizuotą šokio spektaklį „Svečiuose pas pasaką“, o prasidėjus žiemai, kviečia stebėti kalėdinį pasakos variantą su dar daugiau personažų ir įspūdingų šokių scenų. Mažieji šokėjai padovanos net keturis pasirodymus, kurie sužavės ne tik pačius mažiausius, bet suaugusius šiauliečius ir miesto svečius.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Aušrelė“, gyvuojanti nuo 1962 metų savo veiklą pradėjo kaip vaikų išraiškos šokių kolektyvas – baleto ratelis. Šiandien kolektyvo veikla stipriai išsiplėtusi. Vaikai mokosi šiuolaikinio, charakterinio šokio ir baleto pagrindų, organizuoja ir dalyvauja tarptautiniuose konkursuose, stato choreografines pasakas, kurių kolektyvo kraityje – net septynios. Prieš keletą metų kolektyvas šiauliečius nustebino miuziklu, šiemet – teatralizuotu šokio spektakliu „Svečiuose pas pasaką“.

„Džiaugiuosi, kad Šiaulių kultūros centre dirba kūrybingi ir vietoje nesėdintys žmonės, sukuriantys įspūdingų reginių. Tikiu, kad choreografijos studiją „Aušrelė“ lankantys vaikai myli ne tik šokį ir sceną, bet ir meno vadovus, kurie iš visos širdies dirba savo darbą ir rodo puikius rezultatus“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Choreografijos studijos „Aušrelė“ meno vadovas Mindaugas Kosaitis atskleidžia, kad dirbti nuotoliu ir pastatyti pasaką buvo malonus iššūkis. „Vieniems karantinas kėlė apatiją, norą imtis kitokios veiklos, o mums atvirkščiai – davė stimulą kibti į darbus ir pastatyti visiškai naują šokio spektaklį. Žinoma, dirbti nuotoliu nebuvo lengva, bet tik užsibrėžtas tikslas ir noras sukurti tai, ko, atrodo, padaryti neįmanoma, pavertė tai apčiuopiamu dalyku“, – mintimis dalijasi M. Kosaitis. Anot vadovo, repeticijos vykdavo keletą kartų per savaitę, o prie kompiuterių, telefonų ekranų susirinkę jaunieji kolektyvo šokėjai nenuobodžiaudavo, mat reikėjo ne tik susipažinti su siužetu, bet ir išmokti žingsnelius, jų derinius.  

Šokio spektaklio premjera įvyko  dar rudenį – tarptautinio šokio festivalio-konkurso „Aušrinė žvaigždė“ metu, tačiau šiandien kolektyvas parengė naują, kalėdinį pasakos variantą ir kviečia į žiemos švenčių sūkurį pasinerti per šokio pasaulį. Klasikinio, charakterinio ir šiuolaikinio šokio leksika parengta choreografinė pasaka jaunąjį žiūrovą nukels į stebuklą pasakų pasaulį. Teatralizuotame spektaklyje bus galima atpažinti „Pelenės“, „Snieguolės ir septynių nykštukų“, „Alisos stebuklų šalyje“ ir kitų garsių pasakų veikėjus, o juos įkūnys per šimtas choreografijos studiją „Aušrelė“ lankančių vaikų, kurių amžius svyruoja nuo 4 iki 16 metų. Spektaklyje vaidmenis atliks ir „Aušrelės“ vadovai. Pasakos žiūrovus pakerės ne tik išmoningas šokio pastatymas, bet ir personažų sceniniai kostiumai ir scenografija, kuri papildys spektaklio turinį.

Į choreografinę pasaką „Svečiuose pas pasaką“ bilietų ieškokite Šiaulių kultūros centro kasoje. Kasos darbo laikas  9–18 val.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ kultūrinės veiklos vadybininkė Zita Mundinienė, tel. +370 678 36 701, e. p. zita.mundiniene@siauliukc.lt.

Roko Baranausko nuotr.
Atnaujinta: 2021-12-07 14:50