Atgal

Dokumentinių filmų „Mirties lageriai“ ir „Lietuvių tremtiniai Sajanuose“ peržiūra

Aklųjų ir silpnaregių kultūros namai
Birželio 14 d. 15 val.

1941 m. birželio 14 d. prasidėjo masinis Lietuvos piliečių trėmimas. Nepriklausomai nuo tautybės, veiklos ar amžiaus, žmonės per prievartą buvo iškeldinti iš savo namų ir ištremti į atokiausias Sibiro vietoves. Trėmimų vykdytojų operatyvinė grupė įsiverždavo į tremiamųjų būstus, pakeldavo gyventojus iš miego, pagal sąrašus patikrindavo šeimos sudėtį, surengdavo kratą, o po to pranešdavo apie jų ištrėmimą iš Lietuvos. Atkūrus Nepriklausomybę, birželio 14-oji minima kaip Gedulo ir vilties diena.
 
Šiems tragiškiems trėmimams atminti, Aklųjų ir silpnaregių namuose vyks dokumentinių filmų „Mirties lageriai“ ir „Lietuvių tremtiniai Sajanuose“ peržiūra, skambės tremtinių eilės.
 
Tremtinių kūryba, kaip ir liaudies daina, turi tėvynės ilgesio, sugrįžimo į ją motyvus. Eilėraščiai buvo perduodami iš lūpų į lūpas, todėl perduodant būdavo kelis kartus pataisyti, kartais net „apkarpomi“ ar prailginami. Tremtinio kūryba orientuota į bendrumą: bendra lagerio patirtis, bendri atsiminimai apie Tėvynę, jos gamtą.

Renginys nemokamas


Atnaujinta: 2018-06-04 13:28