Atgal

Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse – Šiaulių kultūros centro kamerinių chorų triumfas

Vasario 25 d. Šiaulių „Polifonijos“ koncertų salėje nuvilnijo Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso regioninis turas. Konkurse sėkmė šypsojosi Šiaulių kultūros centro kameriniam chorui „Atžalynas“ (meno vadovas Mindaugas Žalalis), kuris savo profesionalumu ir aukštu chorinio dainavimo lygiu iškovojo I laipsnio diplomą, o Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Vasara“ (meno vadovas Kornelijus Luotė) pelnė III laipsnio diplomą.


Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Atžalynas“ (meno vadovas Mindaugas Žalalis) nuolat dalyvauja ir koncertuoja įvairiuose konkursuose, miesto šventėse, renginiuose, festivaliuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Tą patį galima pasakyti ir apie Šiaulių kultūros centro kamerinį chorą „Vasara“ (meno vadovas Kornelijus Luotė), kuris yra aktyvus Šiaulių miesto muzikinio gyvenimo dalyvis, su koncertinėmis programomis aplankęs nemažą dalį Lietuvos miestų ir miestelių koncertinių salių, bažnyčių, ne kartą koncertavęs koncertuose Latvijoje, Norvegijoje.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamas Lietuvos suaugusiųjų chorų konkursas rengiamas periodiškai – likus metams iki Dainų šventės. Konkursu siekiama puoselėti chorinio dainavimo tradicijas, skatinti chorus tobulėti ir burtis naujus, propaguoti lietuvių kompozitorių autorinę kūrybą. Nuo 2002 m. reguliariai rengiamas konkursas stiprina Lietuvos chorinės bendruomenės pamatus visoje šalyje. Tai vienintelis Lietuvoje chorų konkursas, apimantis absoliučiai visus Lietuvos mėgėjų chorus: konkurse dalyvauja rajonų ir miestų suaugusiųjų (taip pat ir aukštųjų mokyklų) moterų, vyrų ir mišrūs chorai.

Konkursas organizuojamas dviem etapais: vasario ir kovo mėnesiais – regionuose, o gegužės 6 d. – Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Po kovo 26-osios – paskutinio regioninio turo – paaiškės, kas gegužės 6-ąją dalyvaus II konkurso turo etape.

Sveikiname ir didžiuojamės Šiaulių kultūros centro kameriniais chorais!

Rolando Parafinavičiaus nuotr.
Atnaujinta: 2023-03-01 10:14