Atgal

Vilmanto Dambrausko jubiliejinė paroda „Mano miesto plakatai“

Prisikėlimo aikštės apžvalgos pastatas
Liepos 28 d. – spalio 1 d.

2023 m. liepos 28 d. Prisikėlimo aikštės apžvalgos pastate buvo atidaryta šiauliečio dizainerio, fotografo, dailininko Vilmanto Dambrausko jubiliejinė paroda ir vyko albumo „Mano miesto plakatai“ pristatymas.

Vilmantas Dambrauskas – gerai žinomas menininkas visoje Lietuvoje. Per daugiau nei tris dešimtmečius dizaineris sukūrė nesuskaičiuojamą kiekį logotipų, plakatų, visuomenei pristatė daugiau nei 40 dizaino, tapybos, fotografijos ir plakatų parodų, o darbai eksponuoti Lietuvoje, Europoje ir Jungtinėse Amerikos valstijose.

Šiauliečio dizainerio Vilmanto Dambrausko plakatų kūrimo epopėja apima kelis dešimtmečius. Nuo pat pirmųjų savo darbų menininkas augo ir savo stilių formavo keliaudamas eksperimentų, drąsių ieškojimų keliu. Laikui bėgant Vilmanto Dambrausko meninė veikla, jo sukurti logotipai ir plakatai tapo kultūriniu paveldu, unikaliais laiko ženklais, kuriuose iki šiol dera tikrovė ir svajonė.

Parodoje „Mano miesto plakatai“ galima išvysti geriausius menininko darbus: nuo pat pirmųjų, sukurtų dar XX a. pab., iki pat šių dienų realijomis įkvėptų naujausių kūrėjo plakatų. Darbuose vaizduojamos skirtingos, įvairioms įstaigoms ar įmonėms kurtos vizualizacijos, kuriose juntama ne tik harmoninga paveikslų ir kalbos dermė, bet ir matoma per kelis dešimtmečius neabejotinai kitusi dizainerio technika, meninė raiška ir kūrybinė laisvė.

Jubiliejinė paroda „Mano miesto plakatai“ veiks iki 2023 m. spalio 1 d. Prisikėlimo aikštės apžvalgos pastate esančią ekspoziciją išvysti galima antradieniais–sekmadieniais nuo 12 iki 22 val.

Daugiau informacijos: https://www.siauliukc.lt/news/2251/63/Siauliu-kulturiniai-akcentai-Vilmanto-Dambrausko-parodoje-Mano-miesto-plakatai/

Liubov Yarmoshenko nuotr.

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


Renginys nemokamas


Atnaujinta: 2023-08-03 10:52