Atgal

Pasaulinė žemės diena Šiauliuose: per 700 moksleivių demonstravo meilę Žemei

2018 m. kovo 20 d. Prisikėlimo aikštėje vyko Pasaulinei žemės dienai paminėti skirtas renginys. Žiūrovų ir renginio dalyvių dėmesį traukė šiukšlinimo sukeliamą žalą atskleidžiantis performansas, mokomoji pamokėlė apie rūšiavimo svarbą, išskirtinė akcija ir iškilminga Žemės vėliavos pakėlimo ceremonija. Organizatoriai kvietė švęsti Pasaulinę žemės dieną, kurti ateitį, rūpintis savo aplinka, kurioje gyvename ir kurioje gyvensime ateityje. Renginį globojo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


Belaukiant Pasaulinės žemės dienos, Šiaulių kultūros centras organizavo akciją „Ateitis mūsų rankose“, kuria tęsė Kovo 11-osios patriotiškumo idėją, siekė prisijungti prie globalių šalies problemų sprendimų paieškų ir ragino pradėti atsakymų ieškoti nuo savęs, keisti savo aplinką, Šiaulius, Lietuvą, Pasaulį. Akcijoje dalyvavę Šiaulių miesto pradinių mokyklų, progimnazijų, gimnazijų moksleiviai fotografavosi su akciją žyminčiomis raidėmis ir kėlė savo rankas į viršų teikdami, kad ateitis jų rankose. Šiandien, minint Pasaulinę žemės dieną, akcijos dalyviai džiaugiasi sukurtu filmuku ir gausia fotografijų galerija.

Šventinę dieną būriai mažųjų šiauliečių traukė į Prisikėlimo aikštę, kur vyko Pasaulinei žemės dienai paminėti skirtas renginys. Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos teatro studija „Antraip“, vadovaujama Eglės Naimavičienės, atliko performansą „neTVARKA“, kuriuo pademonstravo, kaip neatsakingas žmonių požiūris kenkia planetai, mūsų aplinkai.
Trumpą mokomąją pamokėlę apie rūšiavimo svarbą ir reikšmę mažiesiems šiauliečiams vedė Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro ryšių su visuomene atstovė Sigita Inčiūrienė.
 
Po instruktažo vaikai kviesti pabaigti tvarkyti aplinką ir parašyti įsipareigojimą, ką nuo šiol darys kitaip, kad pasaulis būtų švaresnis.
 
Paskelbus iškilmingą Žemės vėliavos kėlimo ceremonijos pradžią, šventės dalyvių žvilgsniai nukrypo į Edgarą Sviščiovą – Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos auklėtinį, Šiaulių miesto geografijos olimpiados II vietos nugalėtoją bei gimnazijos klubo „Žemės draugai“ prezidentą.
 
Pasveikinti Pasaulinės žemės dienos proga atskubėjo ir renginio globėjas, Šiaulių miestas Artūras Visockas, kuris visiems susirinkusiems priminė, kad ateitis priklauso ir mažiesiems šventės dalyviams, ir jų tėveliams.
O tikrą šventę kūrė ir šokti žvarbią dieną kvietė Šiaulių moksleivių namų muzikos studijos „En-den-du“ vaikinų grupė „Kieno miške kankorėžiai“ (vad. Stanislava Rusevičienė ir Laura Dudnikienė).
 
Šventės dalyviai galėjo vaišintis saldžiais keksiukais, arbata ir pasipuošti akcijos „Ateitis mūsų rankose“ ženkliukais.



Atnaujinta: 2018-04-19 16:51