Atgal

Neįgaliųjų integracija į visuomenę renginyje „neGalia“

2017 m. lapkričio 30 d. 17.30 val. Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namuose (Žemaitės g. 102) vyks Tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti skirtas renginys „neGalia“. Renginyje susibūrę negalią turintys žmonės koncertuos, bendraus, keisis informacija ir mėgausis galimybe džiaugtis gyvenimu, o veiksiančioje neįgalių žmonių meninių darbų parodoje-mugėje bus galima ne tik pasigrožėti darbais, bet ir jų įsigyti. Renginiu, sudominusiu neįgaliuosius iš įvairių Lietuvos kampelių, siekiama gerinti integraciją į visuomenę ir mažinti socialinę atkirtį.

Organizatorius – Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyrius.

Renginys nemokamas.


Gruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę neįgaliųjų dieną, kurią 1992 m. pabaigoje paskelbė Jungtinių Tautų Organizacija. Tą dieną stengiamasi visuomenę supažindinti su neįgalių žmonių problemomis, priminti apie žmogaus teisių ir laisvių visuotinumą, kalbėti apie diskriminacijos sukeliamą žalą, formuoti teigiamą požiūrį į žmones su negalia.

Šiauliuose organizuojamas renginys „neGalia“ suburs ir negalią turinčius, ir sveikus šiauliečius bei miesto svečius. „Kad ir kaip sunku pripažinti, bet su netolerancija, nepagarba, empatijos trūkumu neįgalieji susiduria bene kasdien. Nors kartais atrodo, kad užmojis vienyti sveikąją visuomenės dalį ir neįgaliuosius yra lyg Sizifo darbas, renginiuose šurmuliuojantys ir besišypsantys žmonės verčia judėti pirmyn“, – sako Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyriaus vedėja Inta Skeivienė. Lietuvoje dėmesys ir pagarba, mokėjimas įvertinti neįgaliuosius dar nėra norma. „Tarp neįgalių žmonių esama puikių muzikantų, šokėjų, rankdarbių meistrų, o tai jau juk GALIA, ne visada įveikiama ir sveikiems žmonėms“, – svarsto I. Skeivienė.

Talentų laukiama ir organizuojame renginyje. Pademonstruoti savo koncertinių pasirodymų atvyks daugiau kaip 10 kolektyvų iš Šiaulių, Pasvalio, Linkuvos, Raseinių, Naujosios Akmenės, Kelmės, Tauragės miestų ir rajonų globos namų, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių skyrių, kultūros namų, neįgaliųjų draugijų ir kt. Neįgalieji visus susirinkusius užburs šokiais ir dainomis, o norinčius įsigyti malonių smulkmenų kvies paroda-mugė. Joje bus pardavinėjami ir eksponuojami įvairūs rankdarbiai, pintinės iš vytelių, odos gaminiai, žvakės, megzti ir nerti darbai.

Primename, kad neįgaliojo pripažinimas, įvertinant jo veiklą, brandina pasitikėjimą, vertės pajautimą, išryškina žmogaus potencialą bei galimybes, todėl renginys, suorganizuotas žmonėms su negalia, tikrai tiks ir sveikiesiems.

 

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyriaus vedėja Inta Skeivienė, mob. +370 676 48 539, el. p. inta.skeiviene@siauliukc.lt.
Atnaujinta: 2018-04-20 08:30