Atgal

Chorų „Symphony Tacoma Voices“ ir „Atžalynas“ koncertas Šiauliuose: „Dainuok iš džiaugsmo“

2019 m. liepos 10 d., trečiadienį, 18.30 val. (po šv. Mišių) Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje (Gegužių g. 57) vyks koncertas „Sing for Joy: Music of the American Songbook“. Iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvažiavęs Takomos miesto choras „Symphony Tacoma Voices“ pirmą kartą rengia koncertinį turą Baltijos šalyse ir kartu su Šiaulių kultūros centro jaunimo kameriniu choru „Atžalynas“ šiauliečiams dovanos koncertą, kuriame skambės amerikiečių ir lietuvių kompozitorių dainos. „Dainuok iš džiaugsmo“, – sako amerikiečiai ir kviečia į koncertą, kuriame muzikos kalba liesis džiaugsmas, viltis ir šviesa.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Projektą finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.
Renginys nemokamas.


Takomos (Vašingtonas, JAV) miesto chore „Symphony Tacoma Voices“ dainuoja mėgėjai dainininkai ir muzikos mokytojai. Choro dirigentas dr. Geoffrey‘is Boers‘as yra tikras Baltijos šalių chorinės muzikos entuziastas – jis yra atsakingas už chorinę veiklą Vašingtono universitete ir jame įkūrė vienintelę Jungtinėse Amerikos Valstijose Baltijos šalių chorinės muzikos biblioteką, be to, su įvairiais chorais yra keliavęs net į aštuonis koncertinius turus Baltijos regione.

Kiekvienais metais choras „Symphony Tacoma Voices“ paruošia naujus kūrinius ir su naujomis meninėmis programomis keliauja į įvairius turus. Šiais metais choras iškeliavo į penktąjį tarptautinį koncertinį turą, tačiau tai pirmasis šių choristų pasirodymas Baltijos šalyse. Turas, prasidėjęs Estijoje, liepos mėnesį atkeliauja į Lietuvą. Norėdamas bendradarbiauti, choras susisiekė su Šiaulių kultūros centro jaunimo kameriniu choru „Atžalynas“ – kolektyvu, kuriame taip pat dainuoja chorinės muzikos mėgėjai, mokytojai ir studentai.

„Su šiuo choru dar nebuvo tekę dirbti, tad smagu, kad jo dirigentas dr. Geoffrey‘is Boers‘as iš visų Lietuvos chorų pasirinko būtent mums. Ruošiamės, repetuojame ir labai nekantraujame, kada galėsime kartu pasirodyti ir pabendrauti muzikos kalba. Kartu atliksime himną iš amerikiečių koncertinės programos „Hark I Hear the Harps Eternal“ (arr. Alice Parker) ir trečiąjį Lietuvos himną – Juozo Gudavičiaus ir Ksavero Sakalausko-Vanagėlio „Kur giria žaliuoja“. Labai džiaugiamės šia gražia, ką tik užsimezgusia draugyste ir tikime, kad bus nė kiek ne mažiau gražus koncertas“, – sako Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinio choro „Atžalynas“ meno vadovas Mindaugas Žalalis.

Liepos 10 d. vyksiančio koncerto metu Takomos miesto choras žada nukelti klausytojus į praeitį, priminti ir pristatyti JAV istoriją, išdainuoti laimę, viltį bei šviesą, nes džiaugsmas – pagrindinė šio choro koncertinio turo tema. Choro programoje skambės Hans‘o Heruth‘o, Morten‘o Lauridsen‘o, Evin‘o Lambert‘o, James‘o Taylor‘o ir kt. žymių kompozitorių kūriniai.

Tuo tarpu choras „Atžalynas“ savo repertuaro dar neatskleidžia. „Palikime nedidelę intrigą –  ateikite, išgirsite patys ir pasimėgaukite muzika jau šį trečiadienį“, – kviečia M. Žalalis.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinio choro „Atžalynas“ meno vadovas Mindaugas Žalalis, mob. +370 644 10 404, el. p. mindaugaszalalis@gmail.com.
Atnaujinta: 2019-07-09 09:35