Atgal

Šiauliuose startuoja įvairius menus jungiantis renginių ciklas „Ir ežeras turi ausis“

2019 m. rugpjūčio 1, 8, 22 ir 29 dienomis Rėkyvos ežero pakrantėje (Poilsio g.) pirmą kartą organizuojamas įvairias eksperimentinio meno formas pristatantis renginių ciklas „Ir ežeras turi ausis“. Net keturis rugpjūčio mėnesio ketvirtadienius vyksiantis ciklas į šiauliečių gyvenimą įpūs kultūrinį šviežio oro gūsį ir kvies visuomenę į poezijos, teatro, muzikos ir kino pasaulį. Slemo skaitymai ir improvizaciniai pasirodymai, teatriniai ir muzikiniai performansai, filmo peržiūra ir diskusijos, skirtingų muzikos stilių grupių koncertai ir kiti netikėtumai žada šiauliečiams įvairius skonius tenkinantį kultūros ir meno kokteilį.

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.
Renginių ciklas nemokamas.


Idėja organizuoti renginių ciklą, pristatantį įvairių menų sintezę, kilo, pirmiausia, norint priminti ir populiarinti visuomenėje kiek primirštą literatūros žanrą – poeziją. „Programoje numatoma poetinio slemo platforma, skirta jauniesiems literatams ir kūrėjams, kurioje, jie turės galimybę pristatyti savo kūrybą, pasidalinti kūrybinėmis idėjomis. Slemas dar ganėtinai nauja meno forma, kurios pagrindas – susirinkusiai publikai gyvai skaitomas tekstas, čia svarbu ne tik žodžiai, bet ir slemerio balso intonacija, improvizacija, mokėjimas bendrauti su publika. Su slemo kultūra renginio lankytojus iš arčiau supažindins slemeriai, slemo varžytuvių dalyviai ir nugalėtojai“, – pasakoja renginio organizatorė, Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus vedėja Lina Jankauskaitė.

Tačiau renginių ciklo tikslas ne tik priminti poezijos žanrą, bet ir visuomenei pristatyti skirtingų menų sintezę, skatinant kūrybinių raiškų įvairovę, naujas kūrybines formas. Dažnuose pasirodymuose susipins teatras, muzika ir literatūra, vyks ir soliniai profesionalių kūrėjų, poetų pasirodymai, ir pasirodymai drauge su kitais vaizdo ir garso menininkais. „Džiaugiuosi, kad mūsų komandoje susibūrė iniciatyvūs ir gabūs žmonės, skatinantys profesionalių kultūros ir meno kūrėjų iniciatyvas ir kūrybiškumą bei kuriantys šiuolaikinės visuomenės poreikius tenkinančius produktus“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Organizatoriai atskleidžia, kad gausų poezijos pliūpsnį įneš menininkai Darja Lyzenko, Martynas Bertašius, Jovaras Kelpša, Juozas Ališauskas ir Eglė Narbutaitė, renginio dalyvių lauks menininkų projekto „Trintukas prieš tikrovę“ (Monika Šaltytė, Gintautas Gascevičius, Gintaras Dzidolikas) pasirodymas, Butō šokio teatro „Okarukas“ šokio performansas, eksperimentinės poezijos kūrėjo Žygimanto Kudirkos (Mesijo) pasirodymas. Neužmirštas bus ir kino menas – vyks dokumentinio lietuviško repo filmo „Tarp žemės ir dangaus“ peržiūra, susitikimas ir diskusija su šio filmo autoriumi ir režisieriumi Eriku Toruntajevu. Muzika – dar viena neatsiejama renginių ciklo dalis, kurios tikrai netrūks ketvirtadienio vakarais. Numatomi destruktyvaus hiphopo grupės „John‘s Shower Band“, muzikos grupių „Omerta“, „Willie Valo“, „Despotin Fam“ bei muzikinio kūrybinio projekto „Freestarz“ (DJ Mamania, Sania Banginis, Jama) pasirodymai.

Pirmasis ciklo „Ir ežeras turi ausis“ renginys vyks jau rugpjūčio 1 d., pirmąjį mėnesio ketvirtadienį, 19 val. Rėkyvos ežero pakrantėje. Ciklą su trenksmu atidarys grupė „John’s Shower Band“, pasirodys reperis „Omerta“, o su slemu supažindins sociologė, lyčių studijų dėstytoja, slemo turnyrų dalyvė Darja Lyzenko ir fizikos mokslų doktorantas, jau keturis kartus laimėjęs slemo varžybas – Martynas Bertašius.

„Tikimės, kad renginių ciklas ir „Ir ežeras turi ausis“ patenkins šiauliečių kultūrinį poreikį ir galbūt bus tas tiltas, kuris niekada neskaičiusius poezijos žmones atves į meno ir naujų patirčių kupiną poezijos-muzikos-vaizdo pasaulį. Kviečiame visus, kurie domisi menu, kultūra ir saviraiška, ieško naujų patirčių ir nori ketvirtadienio vakarus praleisti prasmingai“, – sako L. Jankauskaitė.

Visa renginių programa čia: https://bit.ly/2LGyrfh.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus vedėja Lina Jankauskaitė, mob. +370 672 59 987, el. p. lina.jankauskaite@siauliukc.lt.
Atnaujinta: 2019-07-31 09:32