Atgal

Šiauliuose nuskambėjo miesto šventė

Rugsėjo 5–7 d. Šiauliuose skambėjo miesto šventė „Šiaulių dienos 783“. Renginių organizatorius – Šiaulių kultūros centras – kvietė keliauti su šūkiu #AšesuŠiauliai. „Šiaulių dienoms“ skirti renginiai išsidriekė visame mieste, bet šventinė eisena, koncertiniai pasirodymai su garsiausiais šalies atlikėjais ir svečiais iš užsienio, kaip ir praėjusiais metais, šurmuliavo Šiaulių arenos prieigose.


Šventei startą davė Mero padėkos vakaras

 

Rugsėjo 5 d. vyko iškilmingas mero Artūro Visocko padėkos vakaras, kuris sukvietė kone pilnutėlę šiauliečių bei miesto svečių areną. Iškilmingos ceremonijos metu miesto meras įteikė regalijas 42-ajai Šiaulių miesto garbės pilietei. Ja tapo Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos muzikos pedagogė, kanklininkė, kolektyvų vadovė ir dirigentė Regina Vaišnorienė. „Tebūnie Jūsų darbas dideliu pavyzdžiu mums visiems“, – sveikindamas naująją Garbės pilietę, sakė miesto meras.

Ceremonijos metu už atsidavimą savo darbui ir ypatingas iniciatyvas įteikti trys Auksinio šaulio padėkos ženklai. Jie atiteko Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos Konsultacijų poliklinikos bendrosios praktikos slaugytojai Juditai Zalubienei, iniciatyvos „Niekieno vaikai“ koordinatorei Šiauliuose Ramintai Ramanauskienei ir perkusininkui, grupių „Bix“ ir „Kitava“ būgnininkui Gintautui Gascevičiui.

Renginys praturtintas dviejų dalių šventiniu koncertu, kuriame dalyvavo Šiaulių kamerinis orkestras (meno vad. Ričardas Šumila), Šiaulių bigbendas (meno vad. Raitis Ašmanis), Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Viktorija Miškūnaitė (sopranas), Latvijos nacionalinio operos ir baleto teatro tenorai Guntars Rungis, Nauris Puntulis ir Miervaldis Jenčs, Vilhelmas Čepinskis (smuikas), Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ (meno vad. Remigijus Adomaitis), dirigentai Raitis Ašmanis ir Remigijus Adomaitis, grupė „Vairas“, LRT projekto „Du balsai – viena širdis“ duetas Aurelija ir Rapolas Meškauskai ir legendinis atlikėjas, iš savo kėdžių pakėlęs visus arenoje buvusius šventės dalyvius, Gytis Paškevičius.

 

Penktadienio vakarą tūkstantinė žmonių minia žygiavo gatvėmis

 

Rugsėjo 6 d. vakare startavusi eisena subūrė švietimo, valstybinių įstaigų, verslo įmonių atstovus į bendrą paradą, kuris nusidriekė iki pat Šiaulių arenos. Jos prieigose ir vyko pagrindinis atidarymo renginys. Organizatorių sumanymu, komisija rinko įspūdingiausią, netikėčiausią ir originaliausią eisenos dalyvių komandą. Konkurse labiausiai sekėsi švietimo įstaigoms.  Nominacijos atiteko Ragainės progimnazijai, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijai ir Šiaulių menų mokyklai. Nugalėtojams įteikti sveikatingumo klubo „Impuls“, „Forum Cinemas“ ir Naisių dažasvydžio centro įsteigti prizai.

Iškilmingas miesto šventės atidarymas prasidėjo video pasakojimu, kuriame šiauliečiai dalijosi mintimis apie savo gimtąjį miestą. Jautrus, nuoširdus ir šiltų emocijų pripildytas pasakojimas prikaustė susirinkusių žmonių minios akis.

Iškart po jo vyko šventinis koncertas, kuriame pasirodė „Dagamba“, „Rondo“, „Golden Parazyth“ ir „G&G Sindikatas“.

 

Šeštadienį „Šiaulių dienos“ vainikuotos įspūdingais fejerverkais

 

Rugsėjo 7 d. tęsėsi šventiniai renginiai. Miesto bulvare sustoti ir pasigrožėti vaikų ir suaugusiųjų šokiais bei dainomis kvietė „Rudens mozaikos 2019“ dalyviai. Gausiais publikos aplodismentais nuolat apdovanojami dalyviai švytėjo ir džiaugsmo.

Talkšos ežero pakrantėje vyko pilietiškumo žaidynės, kur policijos pareigūnų, medikų, pasieniečių, ugniagesių ir kariškių parengtas užduotis vykdė užsiregistravusių žmonių komandos, o jas palaikė nemažas būrys stebėtojų. Taip pat viso renginio metu šiauliečiai ir miesto svečiai apžiūrinėjo tarnybų naudojamą naujausią techniką ir ginkluotę, išbandė kurtas interaktyvias užduotis.

Vakarop šiauliečiai traukė į Šiaulių arenos prieigas, kur jų laukė šventinis koncertas. Jame dalyvavo  „Carnival Youth“ (Latvija), „ba.“, Monique, Donatas Montvydas su gyvo garso grupe, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. „Dar tik koncerto pradžia, o jūs jau tokie nuostabūs“, – gražių žodžių susirinkusiai miniai negailėjo atlikėja Monique.

Aikštėje prie arenos mažųjų šiauliečių laukė žaidimų parkas, kuriame jie galėjo išbandyti virtualiosios realybės ir batutų pramogas, o išalkusius kvietė maisto ant ratų („Foodtruck“) kiemas.

Vakaro kulminacijoje aikštė prie Šiaulių arenos buvo pilnutėlė žmonių. Sveikindamas susirinkusią publiką miesto meras Artūras Visockas kvietė aplodismentais padėkoti šventės dalyviams, rėmėjams ir organizatoriams. Meru paskatinimu minia suskandavo šūkį „Aš esu Šiauliai“, po kurio ir pasipylė įspūdingi fejerverkai. „Tikrai nuostabūs šių metų renginiai, o šventės uždarymo fejerverkai – neapsakomo grožio“,– socialinio tinklo paskyroje komentuoja Jolita.

Ilgiau panaktinėti miestiečiai pasiliko dūzgėse su Leonu Somovu.

Violetos Ramanauskienės nuotr. Daugiau nuotraukų – Šiaulių kultūros centro „Facebook“ paskyroje.
Atnaujinta: 2019-09-23 15:27