Atgal

Tarptautinės senjorų dienos proga Šiauliuose – renginių gausa senjorams

Spalio 1 d. Šiauliuose bus švenčiama Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Jau rugsėjo 25 d. prasidėję šiai dienai paminėti skirti renginiai kulminaciją pasieks antradienį, kada vyks įvairios muzikinės popietės, filmų peržiūros, spektakliai, ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai ir kiti renginiai, o įvairios kavinės kvies senjorus nemokamai paskanauti kavos ar arbatos. Viliamasi, kad į pagyvenusio amžiaus šiauliečius orientuota renginių programa patenkins jų interesus ir atneš džiaugsmo bei šypsenų.
Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


Spalio 1-oji pasaulyje paskelbta Tarptautine pagyvenusių žmonių diena 1990 metais. Šią dieną žmonės skatinami atkreipti dėmesį į senėjimo problemas ir pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms, o įvairios įstaigos organizuoja būtent senjorams skirtus renginius, orientuotus į jų pomėgius ir poreikius.

Šiauliuose įprastai Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga senjorams skiriama visos dienos renginių programa. Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad didžioji dalis šventinės dienos renginių – nemokami. „Džiugu, kad į šventės programos praturtinimą įsitraukia daug Šiaulių miesto įstaigų ir organizacijų. Mūsų tikslas – šią dieną pasiūlyti kuo daugiau senjorams patrauklių nemokamų renginių. Norime, kad senjorai turėtų platų pasirinkimą, pagal savo poreikius – ar norėtų išgerti puodelį arbatos, pasimėgauti teatru, prasimankštinti rytinėje mankštoje, sudalyvauti edukacinėse dirbtuvėse ar kituose renginiuose“, – sako Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė.

Šventės programa šiais metais itin įvairialypė. Senjorai spalio 1-ąją galės nemokamai lankytis baseine, fotosesijoje, ekskursijose, parodose, kino peržiūrose, poezijos ir muzikinėse popietėse, sveikatingumo ir edukaciniuose užsiėmimuose bei kituose renginiuose. Veiklų – pramoginių,  kultūrinių, fizinio aktyvumo, poilsinių – tikrai netrūks.

Tačiau kone labiausiai senjorai laukia kvietimų į teatrą. „Praėjusiais metais kvietimai į teatrą buvo žaibiškai išgraibstyti, salė buvo pilnai užpildyta. Tai tik įrodo, kad tokios kultūrinės veiklos senjorams tikrai reikia, tad stengiamės šią dieną suteikti jiems tai, kas širdžiai miela. Šiais metais senjorams dovanojamas Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklis „Rudens istorija“ (rež. – Juozas Žibūda), sukurtas pagal populiarią italų dramaturgo Aldo Nicolaj pjesę „Geležiniai žmonės“, – kalba A. Vaitkienė ir atkreipia dėmesį, kad į teatrą senjorai bus įleidžiami tik su kvietimais ir pateikus pensininko pažymėjimą, o kvietimus bus galima pasiimti teatro kasoje nuo rugsėjo 26 d. 11–14 val. ir 15–18 val.

Tikimasi, kad didelio senjorų susidomėjimo sulauks ir koncertų salėje „Saulė“ vyksiantis šventinis koncertas „Meilės valsas“. Renginio metu koncertines programas šiauliečiams dovanos Eugenijus Chrebtovas, Asta Krikščiūnaitė, Pijus Kondrotas, Gediminas Brūzga ir Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vad. ir dirig. S. Vaičiulionis, dirig. G. Brūzga).

Organizatoriai džiaugiasi, kad prie gražios iniciatyvos palepinti senjorus šią dieną kasmet prisideda ir nemažas sąrašas Šiaulių miesto kavinių, restoranų, arbatinių, kuriose senjorai bus nemokamai vaišinami arbatos arba kavos puodeliu. „Tesušyla širdys“, – sako organizatoriai ir kviečia senjorus įsilieti į jiems skirtos šventės vyksmą.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Ugnė Skačkauskienė, mob. +370 655 25 521, el. p. ugne.skackauskiene@siauliukc.lt.

Visa renginių programa čia.
Atnaujinta: 2019-09-26 11:39