Atgal

Šiauliai nušvito: miestas pasipuošė švytinčia žaliaskare

Paskutinį kalendorinio rudens vakarą Šiauliuose buvo iškilmingai įžiebta pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Pasidžiaugti miesto puošmena ir švenčių laukimu susibūrė pilna aikštė šiauliečių ir miesto svečių. Pirmą kartą į renovuotą Prisikėlimo aikštę sugužėjusi minia kalėdinį laikotarpį pasitiko plačiomis šypsenomis, spinduliuojanti gerumu ir džiaugsminga nuotaika.


Pagrindinės miesto Kalėdų eglės įžiebimo šventė puikiai išpildė šiųmetinių žiemos švenčių šūkį „Šiauliai šviečia“. Kalėdų eglę iškilmingai įžiebė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, kartu su mažaisiais šiauliečiais nuspaudęs stebuklingą mygtuką. Turtingai prisodrinta žvaigždučių, angeliukų, meškiukų, snaigių ir kitų žaislų, pagrindinė miesto puošmena šiais metais suspindo ryškiai balta spalva ir švyti iš toli. Eglės puošyba jau antrus metus rūpinosi Šiaulių kultūros centras.

Tačiau į šventę atskubėję miestiečiai norėjo ne tik pasigrožėti gražuole žaliaskare, bet ir pagaliau pamatyti renovuotą Prisikėlimo aikštę ir šventiškai papuošta erdve: kalėdiniais nameliais, spindinčiais medžiais, didžiulėmis šviečiančiomis žvaigždėmis ir kitomis, kalėdinę atmosferą kuriančiomis, dekoracijomis. Šiųmetinių žiemos švenčių mintį įprasmino ir šviečiantis užrašas #ŠIAULIAIŠVIEČIA2020, šventės lankytojus kvietęs fotografuotis ir šviesti kartu.

Ypatingą šventinę nuotaiką kūrė pats tikriausias Senelis Kalėda, kuris mielai bendravo ir fotografavosi su mažaisiais šiauliečiais. O kas pabijojo pabendrauti su Seneliu Kalėda, galėjo parašyti jam laišką. Prie Kalėdų pašto driekėsi eilės vaikučių ir suaugusiųjų, norinčių paprašyti įvairiausių dovanų ir pasidalinti Kalėdų laukimu.

Nuoširdžių šypsenų ir teigiamų emocijų sukėlė ir šventės koncertinė programa. Visų laikų geriausiomis dainomis linksmino vaikų mylima „Tele Bim-Bam“ kompanija, į vaikystę nukėlusi ir vyriausiuosius šventės dalyvius. Daug šviesos dovanojo įspūdinga „Viduramžiai LT“ ugnies šou misterija „Legenda apie Kalėdų sergėtojus“. Ugningu šokiu buvo perteikta alegorinė šviesos ir gėrio kova su tamsa ir blogiu, kurios kulminacija tapo kerintis kibirkščių lietus.

Kartu su įžiebta Kalėdų egle nušvito ir patys miestiečiai. Kalbinti šventės dalyviai tikino, kad yra labai patenkinti šiųmetine miesto puošmena. „Graži šventė ir graži mūsų eglutė – balta ir labai žiemiška. Smagu, kad nors sniego dar nėra, Prisikėlimo aikštėje jau vyrauja kalėdinė nuotaika“, – džiaugiasi šventės dalyvė Augustė. „Mūsų eglė šiais metais tikra Sniego Karalienė“, – įspūdžiu dalijosi šiaulietė Vaiva.

Įžiebta Kalėdų eglė atvėrė duris šventiniam laikotarpiui Šiauliuose. Šventės organizatorius – Šiaulių kultūros centras – ragina šiauliečius neaplenkti ir kitų šventinių renginių. Visą mėnesį mieste vyks įvairūs koncertai, jaukios popietės ir susitikimai, o Prisikėlimo aikštėje gros nuotaikinga muzika, kalėdiniuose prekybos nameliuose bus galima įsigyti garuojančios kavos ir arbatos, įvairiausių gardėsių.

Violetos Ramanauskienės, Vilmos Sungailės, Ramunės Bernotaitės nuotr. 
Atnaujinta: 2019-11-30 21:39