Atgal

Šiaulių miesto centre audringai kviestas pavasaris

Šiaulių kultūros centras šiais metais Užgavėnes suorganizavo tikrąją kalendorinės šventės dieną miesto centre bei sukvietė visus švęsti pavasario pasitikimo ir tradicinę žiemos išvarymo šventę. Šventėje netrūko linksmybių: persirengėlių ir Morių eitynėse dalyvavo gausus būrys žmonių, vyko tradicinė Kanapinio ir Lašininio kova, Morės apraudojimo ir išlydėtuvių ceremonija, taip pat džiugino įvairūs pokštai ir žaidimai bei koncertai.


Vilniaus g. bulvare nuo pat ankstaus ryto rikiavosi viena už kitą gražesnės „Baisiai gražių Morių“ rinkimų dalyvių paruoštos Morės, o žmonės už jiems labiausiai patikusią Morę galėjo balsuoti Šiaulių kultūros centro „Facebook“ paskyroje spausdami „patinka“. Balsuotojai aktyviai rinko konkurso nugalėtojus, o rėmėjų įsteigtais puikiais prizais šiemet apdovanotos buvo net keturios geriausios komandos: pirmoji vieta atiteko Šiaulių lopšeliui-darželiui „Ežerėlis“, antroji – Šiaulių profesinio rengimo centro Mokinių tarybai, trečioji – Šiaulių jėzuitų mokyklos folkloro grupei „Jurgutis“, o ketvirtoji – Šiaulių Salduvės progimnazijai.

Persirengėlių ir Morių eitynes nuo Šiaulių banko iki Šiaulių dailės galerijos vedė suaugusiųjų mėgėjų teatras „Durys“ (vad. V. Dargis). Puikiomis nuotaikomis ir geromis emocijomis persirengėliai kvietė žmones prisijungti prie šventinio šurmulio: skatino išvaryti visus virusus, depresiją, pakeliui aplankė įvairias įstaigas, šoko, kalbino vieni kitus ir praeivius, gydė, matavo drabužius siuvimui bei prašė išmaldos.

Eisenoje aktyviai dalyvavo ir į šurmulį įsitraukė ne tik susirinkę šiauliečiai, „Baisiai gražių Morių“ konkurso dalyviai, bet ir Šiaulių kultūros centro kolektyvai: „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis „Salduvė“ (vad. D. Daknys), apeiginio folkloro ansamblis „Rėda“ (vad. J. Lipinskienė), liaudiškų šokių ansamblis „Kalatinis“ (vad. V. Verkulienė), folkloro ansamblis „Sidabrinė gija“ (vad. V. Taučienė-Rezgienė), liaudiškų šokių grupė „Vajaunas“ (vad. R. Laugalis), taip pat spaustuvė „Bruknė“, vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“, Šiaulių Gegužių progimnazijos folkloro ansamblis „Gasužis“ (vad. R. Kalinienė ir A. Stankus), Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblis „Vieversėlis“ (vad. A. Stankus ) ir Šiaulių krašto tautodailininkų folkloro ansamblis „Margulis“.

Tradiciškai įvyko Kanapinio ir Lašininio grumtynės, kurias įkūnijo teatro studijos „Gūžta“ (vad. L. Jankauskaitė-Peleckienė) nariai. Labiausiai susirinkusių palaikomas buvo Kanapinis, kuris simbolizavo šviesą ir artėjantį pavasarį. Niekam ne paslaptis, kad jis ir laimėjo ringo kovą.

Visos Morės buvo apverktos įvairiomis raudomis ir išlydėtos graudžioje atsisveikinimo ceremonijoje, o vėliau retro stiliaus automobiliu išriedėjo toli, toli... Šventės organizatoriai šiemet švęsti buvo linkę kaip niekad žaismingai: varė lauk visus virusus, depresiją, pilkumą, tamsą ir neigiamas mintis bei emocijas. Tokiu būdu, nors ir sulaukėme sniego, tikisi, kad prišaukė ilgai visų lauktą pavasarį ir užkirto kelią taip ir neatėjusiai tikrai žiemai nelauktai sugrįžti.

Organizatoriai džiaugėsi šiauliečių dalyvavimu žaidimuose: miestiečiai dieną su keptuvėmis grojo simfoniją blynams, vėliau vakare vartė blynus keptuvėje, žvejojo saldainius bei mėtė „baronkas“. Puikią šventinę atmosferą kūrė ir gerą nuotaiką visiems dovanojo lietuvių liaudies instrumentinės muzikos tautiška kapelija „Sutaras“ ir nuotaikinga grupė „Jonis“.

Šventės dalyviai ir svečiai ne tik triukšmingai šventė, bet ir skanavo pagrindinius Užgavėnių patiekalus – miesto centras visą vakarą gardžiai kvepėjo blynais, šiupiniu ir kitais skanėstais.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.




Atnaujinta: 2020-02-26 08:35