Atgal

Prof. dr. Remigijaus Venckaus virtuali paroda „Šventinės atvirutės“

Šiaulių kultūros centras rengia gerai žinomo medijų menininko ir meno kritiko, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesoriaus dr. Remigijaus Venckaus šventinių atviručių parodą.

Gruodžio 1–31 d.

Virtualios parodos prieiga: http://en.venckus.eu/sventiniai-atvirukai-virtuali-paroda/ 

Naujausia Venckaus paroda tikriausiai nustebins daugelį žiūrovų. Autorius niekada anksčiau neviešino savo įgyvendintų grafinio dizaino projektų. Jo kūrybinių interesų lauke ši sritis visada buvo šalutinė.

Pirmąją atvirutę menininkas sukūrė 2001 m., studijuodamas dailininko grafiko specialybę, vėliau grafinio dizaino žinias gilino stažuočių ir studijų užsienyje (ESAD Aukštoji menų ir dizaino mokykla, Portugalija) metu. 

Parodos autorius atvirauja: „Atviručių kūryba buvo savotiškas atsitraukimas nuo kitų kūrybinių ir akademinių darbų. Niekada nemąsčiau, kad ši mano veikla galėtų būti susijusi su profesija. Viskas pasikeitė 2018 m., kai VGTU pradėjau dėstyti įvairias dizaino disciplinas. Akademinis darbas skatina mane vis labiau gilintis į grafinio dizaino sritį, ją teoriškai aiškinti ir praktiškai realizuoti tiek užsiėmimuose su studentais, tiek meninėje kūryboje“.

Gruodžio 16 d. 18 val. menininkas nuotoliniu būdu skaitys viešą paskaitą apie kūrybą ir kūrybiškumą. Prisijungimo nuoroda: https://liedm.zoom.us/j/2133823590; susitikimo kodas: (meeting ID) 213 382 3590; slaptažodis (passcode): foto

 

APIE AUTORIŲ 

Prof. dr. Remigijus Venckus yra medijų meno ir kultūros tyrinėtojas, medijų menininkas. 2014 metais Vilniaus dailės akademijoje ir Lietuvos kultūros tyrimų institute apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. Šiuo metu R. Venckus yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesorius. Anksčiau dėstė Vytauto Didžiojo, Vilniaus, Kazimiero Simonavičiaus, Šiaulių universitetuose ir Vilniaus dailės akademijoje. Yra 18 mokslo straipsnių, 5 mokslo pranešimų, skaitytų tarptautinėse ir 20 respublikinėse mokslo konferencijose autorius.

R. Venckus kuria fotografijos meną temomis: atmintis, laikas ir individuali patirtis bei vyriško kūno ir seksualumo interpretacijos. 2010 metais atstovavo Lietuvai tarptautinėje erotinio vizualiojo meno parodoje Lenkijoje. Surengė daugiau nei pusšimtį autorinių parodų Lietuvoje ir 4 užsienyje.

Lietuvoje R. Venckus yra žinomas kaip medijų kultūros ir meno kritikas, recenzuojantis šiuolaikinio meno parodas ir rašantis apie tapybą, fotografiją ir medijas. Jo recenzijose pristatomos parodos, vykstančios ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Latvijoje, JAV ir kitose šalyse. R. Venckus yra daugiau nei keturių šimtų kritinių straipsnių apie meną ir kultūrą autorius.

 

Menininko kontaktai: el. paštas remigijus@venckus.eu; interneto svetainė www.venckus.eu
Organizatorius: Šiaulių kultūros centras, Aušros al. 31 LT-76300 Šiauliai. Tel. +370 41 52 41 63. El. p.: info@siauliukc.lt; www. adresas www.siauliukc.lt
Parodos partneris: Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Saulėtekio al. 11, LT-10223 Vilnius. Tel.: (8 5) 274 5030. El. paštas: vgtu@vgtu.lt


Renginys nemokamas


Atnaujinta: 2020-12-16 14:15