Atgal

Informacija neįgaliesiems

Esant galimybei negalią turintiems žmonėms sudaroma galimybė į Šiaulių kultūros centro organizuojamus renginius (koncertus, spektaklius ir kitokius renginius) bilietus įsigyti su nuolaida.

Judėjimo negalią turintys žmonės į Šiaulių kultūros centro pastatą gali patekti per prievažą: paspaudus mygtuką, lankytojus pasitinka ir iki reikiamos salės palydi budėtoja. Sudarytos sąlygos į antrąjį aukštą pakilti liftu.

Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namuose regėjimo negalią turintiems žmonėms sukurta atitinkama infrastruktūra: į Kultūros namus veda orientacinės tvorelės neregiams, laiptai į pastatą skirtingo reljefo, šalia Kultūros namų pastatyti įspėjamieji ženklai ,,ATSARGIAI. VAIKŠTO NEREGIAI", veikia garsiniai šviesoforai, į mikrorajoną, kur yra Aklųjų ir silpnaregių kultūros namai, važiuojantys miesto autobusai turi skirtingų spalvų numerių lenteles. Kai kurie užrašai Kultūros centre parašyti Brailio raštu. Eksponuojamos dažniausiai liečiamosios parodos su Brailio raštu parengtais užrašais. Vykdant žmonių su negalia socialinės integracijos programą, čia nuolat vykdomi edukacinės veiklos projektai, praktiniai edukaciniai užsiėmimai neregiams ir silpnaregiams, organizuojami kolektyvinių kultūrinių renginių lankymai, organizuojami garsinio vaizdavimo renginiai (su komentarais neregiams). Neįgaliuosius, atvykusius be palydovo, pasitinka paskirtas darbuotojas ar paruoštas savanoris. Edukacinių užsiėmimų metu su neregiais taip pat dirba asistentai – pasiruošę darbuotojai ar savanoriai. Kolektyviniuose lankymuose juos lydi ir lankomas parodas, ekspozicijas ar kt. komentuoja pasiruošę darbuotojai ar savanoriai. Norintiems lankyti Aklųjų ir silpnaregių kultūros namuose vykstančias repeticijas, renginius, užsiėmimus neregiams, suteikiamos orientacijos ir mobilumo pamokos.

Neįgaliesiems patogus renginių lankymas Rėkyvos kultūros namuose.

Po planuojamo Šiaulių kultūros centro pastato rekonstrukcijos judėjimo negalią turintiems žmonėms Šiaulių kultūros centras taps patrauklesnis ir dar lengviau pasiekiamas.Atnaujinta: 2018-04-13 15:24