Atgal

Betliejus Šiauliuose – miestą aplankys Trys Karaliai

Sausio 6 d. tradiciškai vyks kalėdinių švenčių pabaigą žyminčios šventės – Trijų Karalių – eitynės, kurios prasidės nuo Šiaulių kultūros centro, tęsis Kaštonų alėjoje, vėliau eisena sustos Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje ir baigsis prie prakartėlės, kuri įkurdinta skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės. Eisenos dalyviai sveikins visus stoviniuojančius, praeinančius bei prie prakartėlės laukiančius žmones ir taip kvies drauge išlydėti didžiąsias žiemos šventes.
Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


Kasparas, Merkelis ir Baltazaras – Trys Karaliai, kurie anuomet apsilankė Betliejuje, kur gimė kūdikėlis Jėzus Kristus. Paprastai karaliams būdinga puikybė ir pagyros, tačiau šie karaliai ne tokie – jie spinduliuoja gėrį, nuolankumą ir nuoširdumą. Tai – krikščioniška šventė, kasmet minima sausio 6 dieną. Bažnyčios liturginiame apeigyne ji vadinama Viešpaties Apsireiškimu. Šią dieną kūdikėlis Jėzus pripažintas viso pasaulio Išganytuoju.

Sausio 6 d. 17 val. Šiaulių mieste vyks Trijų Karalių eisena su triukšminga palyda: avelėmis, asiliuku, jautuku ir kitais personažais. Įspūdingų Kasparo, Merkelio ir Baltazaro karūnuotų kaukių aukštis siekia 2,5 m. Vakaro sutemose šmėžuos ir kelią rodys „Aušrinė žvaigždė“. Visas šias kaukes sukūrė Šiaulių kultūros centro dailininkė Reda Uogintienė.

„Trijų Karalių diena tradiciškai asocijuojasi su kalėdinio laikotarpio pabaiga, kai visi nupuošia eglutes ir iki kitų metų paslepia šventines dekoracijas. Užsienyje gyvuoja tradicija Trijų Karalių dieną keistis dovanomis. Vis dėlto pagrindinė visų krikščionių švenčiamos dienos esmė ir prasmė išlieka ta pati – tai kūdikėlio Jėzaus Kristaus pasveikinimas ir pagerbimas“, – pasakoja Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Iškilmingos eitynės sausio 6-osios penktadienį prasidės nuo Šiaulių kultūros centro ir drieksis per Kaštonų alėją, Vilniaus g. pėsčiųjų bulvarą, Tilžės g. Po to Trys Karaliai su savo palyda apsistos Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje, kur pašventins kreidą ir ją dovanos visiems norintiems Šiaulių miesto gyventojams, kad šie tęstų gražią tradiciją – virš savo namų durų užsirašytų „+K+M+B“. Katedroje įkurdintoje prakartėlėje trys išminčiai apdovanos ir pagerbs kūdikėlį Jėzų Kristų. Galiausiai grandioziška eisena pasibaigs skvere prie Šiaulių miesto prakartėlės. Čia Kasparas, Merkelis ir Baltazaras paskelbs kalėdinio šurmulio pabaigą ir primins, kad atėjo metas susikaupti ir vėl kibti į darbus.

Organizatoriai primena, kad eisenos metu trumpam bus ribojamas eismas nuo Vilniaus g. bulvaro Tilžės gatve iki Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro renginių organizatorė Ugnė Skačkauskienė, mob. +370 655 25 521, e. p. ugne.skackauskiene@siauliukc.lt

Rolando Parafinavičiaus nuotr.
Atnaujinta: 2023-01-03 10:01