Atgal

Gyva muzika sukvies gegužinių išsiilgusius šiauliečius

2023 m. gegužės 21 d. 17 val. Šiaulių miesto centrinio parko estradoje (Žemaitės g. 70B) vyks gegužinė. Šiemet tradicinė liaudiška šventė atgims didžiausioje miesto kultūros erdvėje po atviru dangumi, į kurią šokėjai dar kartą bus pakviesti birželio 18-ąją ir liepos 2-ąją. Visose gegužinėse nuotaiką kurs Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga) su solistais. Renginio organizatoriai viliasi – šokių aikštelė užsipildys tiek jaunesniais, tiek vyresniais šokėjais.
Organizatoriai – Šiaulių kultūros centras ir Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“. Renginys – nemokamas.


Gegužinių istorija Šiauliuose gyvuoja jau daugiau nei šimtą metų. XIX amžiaus pabaigoje susiformavusi šventės tradicija buvo geras pavyzdys, kaip galima po sunkių darbų atsipūsti šokio aikštelėje. Ritmą šokiams liaudiškoje šventėje duodavo įvairios kapelos, tuo laiku garsios grupės ar naujai susikūrę muzikos kolektyvai. Įprastai šventės vykdavo vasaros mėnesiais, gamtos apsuptyje susirinkę svečiai šokdavo ir linksmindavosi iki pat paryčių, taip pat megzdavo naujas pažintis ar smagiai diskutuodavo.

„Anuomet Šiaulių gegužinės buvo vadinamos didžiosiomis. Kas tuo metu jose nedalyvavo – tas buvo laikomas nepritapėliu ar nemadingu. Apsilankyti Aleksandrijoje, Bubiuose ar Kairiuose vyksiančiose šventėse trokšdavo ne vienas gerai Lietuvoje žinomas visuomenės ar kultūros veikėjas, inteligentas. Šiandien norime, kad tradicijos grįžtų ir žmonės ne tik suktųsi šokių aikštelėje, bet kartu megztų naujas pažintis, klausydamiesi puikios muzikos“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Sekmadienio vakarą vyksiančioje gegužinėje šventinę nuotaiką kurs Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga), solistas Romualdas Juzukonis. Renginio organizatoriai žada – muzikinis fonas bus garsus ir energingas, tad svečiams radus savo antrą pusę bereiks linksmai pašokti.

Šiaulių kultūros centras ir Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ vasarą organizuos ir daugiau gegužinių. Kiti šokių vakarai Šiaulių miesto centrinio parko estradoje su Šiaulių pučiamųjų orkestru (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga) vyks birželio 18-ąją, kurioje pasirodys Juozas Janužas ir Vita Merkelytė, ir liepos 2-ąją su solistais Romualdu Juzukoniu ir Virginijumi Barzinskiu. Šventėse nebus vartojami svaigieji gėrimai.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė, tel. +370 671 42 901, e. p. asta.vaitkiene@siauliukc.lt.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.
Atnaujinta: 2023-05-17 11:11