Atgal

Šiaulių kultūros centre ruošiamasi „Patrepsynei“

2024 m. vasario 1 d. Šiaulių kultūros centre vyko Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2024“ mokymai. Mokymuose, kuriuose vedė etnomuzikologė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro choreografinio folkloro specialistė, Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ konsultantė Audronė Vakarinienė, atkreiptas dėmesys į folklorinių šokių ypatybes ir jų raiškos galimybes šiuolaikinėje kultūroje.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Ketvirtadienį Šiaulių kultūros centro Oranžinėje salėje šurmuliavo folkloro ansamblių, etnokultūros būrelių vadovai, pradinių klasių, choreografijos mokytojai – čia tradiciškai vyko Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2024“ mokymai. Mokymus vedė etnomuzikologė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro choreografinio folkloro specialistė, Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ konsultantė Audronė Vakarinienė.

„Patrepsynė“ siekia, kad šokiai būtų ne tiesiog šokami, o kad jie būtų patrauklūs, kad atrodytų gražiai, būtų įvairūs, formuotų iššūkius“, – kalbėjo mokymų vedėja Audronė Vakarinienė ir pridūrė, kad vis dažniau šokant folklorinius šokius atsiranda laisvė – visada galima įdėti kažką nuo savęs, puošti šokį improvizuojant.

Mokymai prieš „Patrepsynę“ atlieka svarbų vaidmenį ruošiant moksleivių poras konkursui. Susitikimo metu buvo pristatomi, o vėliau mokomasi privalomų „Patrepsynė 2024“ šokių, akcentuojant šokio stilistiką, bendravimą tiek poroje, tiek su kitomis poromis. Taip pat buvo analizuojamos folklorinių šokių autentiškumas ir jų raiškos galimybės šiuolaikinėje kultūroje, aktualizuojamos lietuvių etninės kultūros vertybės.

Mokymų metu gerą nuotaiką kūrė energingai nusiteikusi Šiaulių Dainų muzikos mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Vieversėlis“ instrumentinė grupė (vad. Arūnas Stankus).

Mokymai organizuojami ir kituose miestuose. Vasario 8 d. 14 val. vyks Šilalės r. sav. kultūros centro fojė (J. Basanavičiaus g. 12, Šilalė) ir vasario 8 d. 14 val. Kauno tautinės kultūros centre (A. Jakšto g. 18, Kaunas).

Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ mokymai organizuojami nuo 2005 metų. Šiemet į renginį Šiauliuose užsiregistravo 20 folkloro ansamblių, etnokultūros klubų, etnokultūros būrelių vadovų ir mokytojų iš skirtingų Lietuvos miestų.  

Tikimasi, kad išankstinis pasiruošimas ne tik skatina moksleivius siekti aukščiausio lygio šokio pasirodymo, bet ir ugdo komandinio darbo įgūdžius.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, mob. +370 655 25 527, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt.

Liubov Yarmoshenko nuotr.

 
Atnaujinta: 2024-02-02 08:24