Atgal

Teatro dienos proga šiauliečiai apdovanoti spektakliais

2024 m. kovo 27 d. Šiaulių kultūros centre paminėta Tarptautinė teatro diena. Šiauliečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę išvysti net du spektaklius, tarp kurių – premjera. Šiaulių kultūros centro teatro studija „Gūžta“ (meno vad. Lina Jankauskaitė-Peleckienė) dovanojo rimtą, egzistencinių klausimų kupiną poezijos spektaklį „Kukučio ieškonės“, o mėgėjų teatras „Durys“ (meno vad. Virginijus Dargis) šventinę dieną užbaigė šiuolaikine detektyvine komedija „8 mylinčios moterys“. Organizatoriai džiaugiasi, kad Teatro dienai skirti renginiai pritraukė gausų būrį teatro mylėtojų, kurie apdovanojo teatralus aplodismentų pliūpsniu.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


Tarptautinę teatro dieną Šiaulių kultūros centras prisipildė būriu teatrą mylinčių žmonių. Čia šiauliečiai ir miesto svečiai buvo lepinami spektakliais. Šventinė diena prasidėjo Šiaulių kultūros centro teatro studijos „Gūžta“ premjera – poezijos spektakliu pagal Marcelijų Martinaitį „Kukučio ieškonės“. Marcelijaus Martinaičio eilėraščių rinkinys „Kukučio baladės“, išleistas 1977 m., yra vienas labiausiai žinomų ir įvertintų darbų, reikšmingas ne tik kaip literatūros objektas, bet ir kaip kultūrinis reiškinys. Kūrinyje gvildenami egzistenciniai klausimai, kuriuos palietė ir jaunieji teatro studijos aktoriai. Spektaklyje išraiškingai skambėjo originali projekto „punktò“ muzika, kuri papildė „Kukučio ieškones“ ir suteikė išskirtinio žavesio.

„Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie spektaklio kūrimo. Nepameskit savo Kukučio, nenustokit ieškoti. Su Tarptautine teatro diena!“, – po spektaklio premjeros kalbėjo Šiaulių kultūros centro teatro studijos „Gūžta“ meno vadovė Lina Jankauskaitė-Peleckienė.

Kovo 27-osios vakarą vainikavo Šiaulių kultūros centro mėgėjų teatro „Durys“ spektaklis pagal Robero Fermo Toma pjesę „8 mylinčios moterys“. Prancūziško cinkelio kupina šiuolaikinė detektyvinė komedija pilna elegantiško humoro, grakščių sąmojų ir nenuspėjamų siužeto vingių nepaliko abejingų. Spektaklyje buvo pasakojama, kaip Kalėdų išvakarėse įprastą ryto ramybę sutrikdė tarnaitės Luizos klyksmas – savo miegamajame nužudytas šeimininkas. Veikėjai įnirtingai aiškinosi, kas žudikas, o gal žudikė? Spektaklis dovanojo ne tik linksmas akimirkas, bet ir privertė susimąstyti apie žmogiškųjų santykių trapumą ir paslaptis.

Organizatoriai džiaugiasi, kad Tarptautinės teatro dienos renginiai pritraukė pilnutėlę salę žiūrovų. Tai tik įrodo, kad Šiauliuose teatras užima svarbią vietą, o nemokami kultūriniai renginiai dovanoja nepamirštamas akimirkas, kurios atmintyje ir širdyje išlieka ilgai.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, mob. +370 655 25 527, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt

Liubov Yarmoshenko, Editos Cinkutienės ir Brigitos Cinkutytės nuotr.
Atnaujinta: 2024-03-29 09:44