Atgal

Pasaulinė Žemės diena Šiauliuose: „Atkurkime savo Žemę!“

2021 m. kovo 20 d., šeštadienį, Šiauliai mini Pasaulinę Žemės dieną. Prisikėlimo aikštėje jau suplazdėjo Žemės vėliava, o virtualioje erdvėje Šiaulių miesto savivaldybė ir Šiaulių kultūros centras kviečia žiūrėti menišką edukacinį vaizdo filmuką „Labas, Medi“. Pasaulinei Žemės dienai skirta ir medžių sodinimo akcija, kurioje dalyvauja įvairios Šiaulių miesto švietimo ir neformaliojo ugdymo įstaigos. Organizuojamos iniciatyvos įprasmina šių metų šūkį – „Atkurkime savo Žemę“ – ir primena medžių sodinimo bei gamtos saugojimo svarbą.
Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


Pasaulinė Žemės diena, kasmet švenčiama kovo 20 d., skirta atkreipti visuomenės dėmesį į gamtą kamuojančias problemas ir paraginti imtis veiksmų, siekiant ją išsaugoti. Šiauliuose šiai dienai startą davė Prisikėlimo aikštėje simboliškai suplazdėjusi Žemės vėliava, kurią iškėlė Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos mokinys, pasižymėjęs ne vienoje gamtos mokslų olimpiadoje – Justinas Turčak. Svarbiai dienai paminėti Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros ir ūkio departamento Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus iniciatyva organizuojama ir daugiau atrakcijų.

Virtualiose platformose skelbiamas į ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų auklėtinius orientuotas vaizdo filmukas „Labas, Medi“. Pamokomuoju filmuku atkreipiamas dėmesys į medžių sodinimą – vieną efektyviausių šiltnamio efekto mažinimo, klimato stabilizavimo bei vietos ekosistemų atkūrimo priemonių. Šmaikščiai, glaustai ir patraukliai pateikta informacija supažindina vaikus ne tik su medžių teikiama nauda, bet ir priverčia susimąstyti bei pamoko, kokiais konkrečiais veiksmais kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie gamtos puoselėjimo ir saugojimo. Vaizdo filmuką galima pamatyti Šiaulių kultūros centro interneto svetainėje, „Youtube“ kanale, „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

Prie Pasaulinės Žemės dienai skirtų iniciatyvų prisijungė ir Šiaulių miesto švietimo bei neformaliojo ugdymo įstaigos. Net 59 įstaigos – darželiai, mokyklos, ugdymo centrai – pareiškė norą dalyvauti Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių kultūros centro akcijoje „Atkurkime savo Žemę“ ir įsipareigojo iš organizatorių gautą sodinuką pasodinti savo įstaigos teritorijoje. Akciją įgyvendinti padėjo įstaigos, kasmet prisidedančios prie Žemės dienos Šiauliuose iniciatyvų – Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, skyręs iš žaliųjų atliekų paruošto komposto, ir Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos botanikos sodas, teikęs konsultacijas ir parengęs medelių sodinimo instrukciją.

Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad dideli pokyčiai prasideda nuo mažų darbų, kurie patiems žmonėms gali atrodyti visai nereikšmingi, tačiau yra labai svarbūs gelbėjant gamtą. „Kiekvienas gali prisidėti prie planetos išsaugojimo. Tai gali atlikti savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje – savo iniciatyva pasodinęs lauke medelį ar tiesiog kasdien būdamas socialiai atsakingu vartotoju“, – sako organizatoriai.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė, mob. +370 671 42 901, el. p. asta.vaitkiene@siauliukc.lt.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.
Atnaujinta: 2021-04-20 14:31