Atgal

Šiaulių kultūros centre veikiančios Amatų dirbtuvės kviečia užsiimti kūrybine veikla

Šiaulių kultūros centre (Aušros al. 31) jau veikia naujai įrengtos Amatų dirbtuvės, siūlančios edukacinius bei kūrybinius užsiėmimus vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems. Dirbtuvių vykdomos edukacinės programos parengtos siekiant plėsti akiratį ir praturtinti asmenybę, aktyvinant kūrybiškumą, vaizduotę ir mąstymą. Vykdomi išvažiuojamieji, virtualūs edukaciniai užsiėmimai, o karantino apribojimams atlaisvėjus atveriamos Amatų dirbtuvių durys Šiaulių kultūros centre. Tikimasi, kad siūlomos programos įtrauks įvairaus amžiaus žmones kūrybiškai, prasmingai ir įdomiai praleisti laisvalaikį.


Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas šiauliečiams užsiimti saviraiška, Šiaulių kultūros centre įkurtas Edukacijos skyrius, stiprinama ir plėtojama edukacinė veikla. „Kultūros centras – tai daugialypis objektas, kuriame teikiamos įvairiapusės kultūrinės paslaugos. Dėl infrastruktūros trūkumo anksčiau negalėjome vykdyti edukacinių užsiėmimų. Tačiau dabar atnaujinta, moderniai ir patraukliai renovuota pastato infrastruktūra atvėrė naujas galimybes praplėsti paslaugų pasiūlą. Tai, tikimės, pritrauks gausesnes ir įvairesnes auditorijas, galėsime vienu metu sudaryti didesnes grupes bei pasiūlyti įdomesnius užsiėmimus. Jau ir dabar jaučiame teigiamus Edukacijos skyriaus rezultatus, nes karantino metu dirbti nenustojome ir vykdėme edukacinę veiklą“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Šiaulių kultūros centre sukurta patraukli keramikos erdvė lankytojams, kurioje galima pažinti kūrybos džiaugsmą, savo rankomis pasigaminant unikalius dirbinius. Šviesios, erdvios, naujai įrengtos patalpos yra aprūpintos visomis užsiėmimams reikalingomis priemonėmis, o čia esanti molinių dirbinių pavyzdžių ekspozicija bei Šiaulių kultūros centro dailininkės Redos Uogintienės piešiniais dekoruotos sienos prisideda prie jaukios bei malonios atmosferos kūrimo bei įkvepia kūrybiniam darbui.

Šiuo metu pilnai įrengta keramikos erdvė, tačiau šiais metais planuojama įrengti ir kitas patalpas, kuriose bus vykdomi edukaciniai užsiėmimai, pristatantys šiuolaikinius menus. „Siekiame, kad Šiaulių kultūros centras taptų patrauklia erdve visiems, kurie nori įgyti ir tobulinti meninius gebėjimus, gilinti kūrybines žinias, ugdyti kritinį mąstymą ir emocinį intelektą. Ir, žinoma, kad visi smagiai ir kūrybiškai praleistų laiką, atsipalaiduotų, susirastų bendraminčių ir patirtų naujų įspūdžių“, – sako Edukacijos skyriaus vedėja Vaida Dambrauskienė.

Šiaulių kultūros centras džiaugiasi, kad įkūrus Edukacijos skyrių sustiprėjo bendradarbiavimas su ugdymo ir švietimo įstaigomis, virtualūs edukaciniai užsiėmimai pasiekė plačią auditoriją ir įtraukė nemažai dalyvių. Ypač didelio susidomėjimo susilaukė Kovo 11-ajai skirtas virtualus edukacinis užsiėmimas „Trispalviai LAISVĖS malūnėliai“, kuriame dalyvavo apie 4000 vaikų ir jaunimo iš Šiaulių bei kitų Lietuvos miestų.

Šiuo metu vykdomi trys amatų edukaciniai užsiėmimai, parengti pagal 2020-aisiais vykdytą projektą „Amatų marginys“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės. Teorinių bei kūrybinių-eksperimentinių veiklų metu dalyviai supažindinami su senaisiais amatais – keramika, medžio drožyba ir audimu. Parengti virtualūs ir išvažiuojamieji edukaciniai užsiėmimai, kuriuos galima išbandyti namuose ar švietimo įstaigose, užsiemimai vykdomi ir Šiaulių kultūros centre.

Netrukus naujose erdvėse įsikurs ir Keramikos studija, pakviesianti į kūrybines veiklas, o dabar Šiaulių kultūros centro edukatoriai, nekantraudami, kada galės pasiūlyti dar daugiau naujų įdomių kūrybinių užsiėmimų, kviečia supažindinami su senaisiais amatais.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Edukacijos skyriaus vedėja Vaida Dambrauskienė, mob. +370 678 53 171, el. p. vaida.dambrauskiene@siauliukc.lt.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.
Atnaujinta: 2021-04-22 17:12