Atgal

Šiauliečiai dalyvavo aktyviame žaidime „Joninės mieste“

2021 m. birželio 23 d. Šiaulių kultūros centras ragino šiauliečius ir miesto svečius dalyvauti aktyviame žaidime „Joninės mieste“, išsidriekusiame gerai žinomose ir pamėgtose Šiaulių miesto erdvėse. Žaidimas skatino pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais, riedučiais ne tik smagiai ir aktyviai praleisti laiką, bet ir puoselėti pagrindines Joninių tradicijas.
Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


Šiaulių kultūros centras, įprastai Jonines organizuodavęs prie Rėkyvos ežero, šiemet šiauliečius kvietė atšvęsti ne mažiau smagiai – susitikti įvairiose Šiaulių miesto erdvėse ir pasinerti į aktyvų žaidimą „Joninės mieste“. Joninių šventei priskirtini keturi gamtos stichijų elementai – žemė, vanduo, oras ir ugnis. Keliaujant pagal paruoštą žemėlapį, žaidimo dalyviai turėjo aplankyti visus šiuos gamtos stichijas atspindinčius punktus, kuriuos jungė apeiginiai momentai. Kiekviename punkte žaidėjai buvo pakviesti įvykdyti užduotį, o jos atlikimas buvo įamžintas atitinkamu baltų simboliu žemėlapyje.

Žaidimas prasidėjo prie Šiaulių kultūros centro, kur dalyviai, susipažinę su žaidimo taisyklėmis ir gavę žemėlapius, buvo raginami atlikti šventės pradžios ritualą: simboliškai apsivalyti ir žengti per Saulės virsmo vartus. Vėliau dalyviams teko susirinkti žolynų kupolę, iš kurios burėjos nuspėjo netolimą ateitį. Atvykus į trečiąjį punktą, žmonės stebėjo Šiaulių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų ir svečių koncertinius pasirodymus. Koncertavo Šiaulių kultūros centro apeiginis folkloro ansamblis „Rėda“ (meno vad. J. Lipinskienė), liaudiškų šokių ansamblis „Kalatinis“ (meno vad. V. Verkulienė, kapelos meno vad. E. Šliauterienė, koncertmeisterė S. Giedrė) ir folkloro ansamblis „Sidabrinė gija“ (meno vad. V. Taučienė-Rezgienė), taip pat Kuršėnų miesto muzikos grupė „Tykiai“, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos muzikantai: mokinė Deimantė Žigaitė ir roko grupė „Penkios po penkių“ bei Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos ir Šiaulių „Juventos“ progimnazijos roko grupė „Garso labirintai“ (mokyt. L. Tamošiūnas).

Joninių tradicijas puoselėjančios užduotys baigėsifinaliniame punkte –Talkšos ežero paplūdimyje, kur liepsnojo neįprastas Joninių laužas, skambėjo muzika, o dalyviai degino susirinktą kupolę ir užbaigė Joninių šventės apeigas.

 

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, mob. +370 615 83 983, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt.
Atnaujinta: 2021-06-24 13:19