Atgal

Liepos 6-ąją stilizuotos tarpukario erdvės šiauliečiams leido prisiminti miesto istoriją

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos renginiai Šiauliuose prasidėjo Prisikėlimo aikštėje, kurioje vyko iškilminga Lietuvos Respublikos vėliavos pakėlimo ceremonija. Jai pasibaigus, Saulės laikrodžio aikštėje šiauliečių ir miesto svečių laukė gyvasis, miesto istoriją pristatantis, renginys „Smetoniškos Mindauginės“ bei 21 val. giedama „Tautiška giesmė“. Visą dieną trukęs renginys miestiečius viliojo leistis į smagias pramogas, stebėti teatralizuotus gyvuosius vaizdelius, šokti bei klausytis šventinių koncertų.


Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos renginiai prasidėjo iškilmingu Lietuvos Respublikos vėliavos, kurią kėlė choreografai, pedagogai Violeta ir Romualdas Laugaliai, suplazdėjimu Prisikėlimo aikštėje. Ceremonijos metu „Tautišką giesmę“ giedojo Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Bičiuliai“ (meno vad. R. Daukantaitė) ir vokalo studijos „Rokoko“ (meno vad. R. Kauneckaitė) solistai, o iškilmingą nuotaiką kūrė Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vad. ir dirig. S. Vaičiulionis, dirig. G. Brūzga). Jungtinę šokių programą susirinkusiems dovanojo Šiaulių kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Vajaunas“ (meno vad. R. Laugalis) ir liaudiškų šokių ansamblis „Kalatinis“ (meno vad. V. Verkulienė), taip pat tautinių šokių kolektyvas „Šėvulis“ (vad. G. Šveikauskaitė).

Po vėliavos pakėlimo ceremonijos žmonės minėti svarbią dieną buvo kviečiami Saulės laikrodžio aikštėje ir jos prieigose. Čia buvo įsikūręs gyvasis Šiaulių miesto tarpukario miestelis.

Miestiečiai liepos 6-ąją prisiminė vaikystę pradžios mokykloje, skautų stovyklavietėje ir vaikų darželyje, stebėjo imtynes. Šiauliečiai visą dieną turėjo puikią galimybę susipažinti su odininko ir siuvėjo dirbtuvėlėmis. Linksmai praleisti laiką leido ir kino teatras „Kapitol“, kuriame buvo rodomi tarpukario filmai. Šventės metu susirinkusieji galėjo ne tik išsiųsti laišką pašte, pasidaryti fotografijos atvaizdą fotoateljė, pasigražinti kirpykloje, tačiau ir pabuvoti policijos nuovadoje ar Šiaulių apygardos teisme. Atgijęs Šiaulių tarpukario miestelis viliojo ne tik apsilankyti ir smagiai praleisti laiką, bet ir prieinamomis kainomis apsipirkti krautuvėlėse ir vaistinėje „Valerijonas“.

Gyvojo renginio metu visą dieną pasirodymus dovanojo ir šokti kvietė grupės „The Ditties“, „Smetonos ūsai“, „Home Jazz Band“, Akmenės kultūros namų romansų grupė „Akmenės vyrai“ (meno vad. A Vaičiakauskas), Šiaulių kultūros centro liaudiškų šokių grupė „Vajaunas“ (meno vad. R. Laugalis), tautinių šokių kolektyvas „Šėvulis“ (vad. G. Šveikauskaitė) bei „The Schwings Band“ su šokėjais.

Renginyje netrūko ir tarpukario dvasios atmosferos – susirinkusiųjų laukė šmaikštieji ir linksmieji gyvieji vaizdeliai, perteikiantys svarbius ano laikmečio įvykius ir įvairiausius nutikimus. Gyvuosiuose vaizdeliuose savo talentą demonstravo ir žmonėms šypsenas kėlė Naisių vasaros teatro, Šiaulių kultūros centro suaugusiųjų mėgėjų teatro „Durys“ (meno vad. V. Dargis) ir Šiaulių menų mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studijos „Kompanija šauni“ (rež. V. Dargis ir D. Dargienė) aktoriai.

Dienos minėjimą vainikavo tradicija tapęs visuotinis „Tautiškos giesmės“ giedojimas, vykęs 21 val. Saulės laikrodžio aikštėje ir kitose Šiaulių miesto erdvėse įvairių renginių metu.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.
Atnaujinta: 2021-07-07 08:29