Atgal

Artėjant Baltijos kelio dienai – lietuviškų filmų peržiūra

Rugpjūčio 20 d. vakarą Prisikėlimo aikštėje Šiaulių kultūros centras surengė lietuviškų filmų peržiūros vakarą. Nors danguje debesis keitė debesį, o vakaro vėsuma vertė traukti šiltesnius drabužius, ekrane rodyti lietuviški filmai „Emilija iš Laisvės alėjos“ ir „Nova Lituania“sukvietė būrį šiauliečių ir miesto svečių.


Filmų vakaro organizatoriai, artėjant Baltijos kelio dienai, pasiūlė pažiūrėti du filmus: „Emilija iš Laisvės alėjos“ (rež. Donatas Ulvydas, Lietuva, 2017 m.) ir „Nova Lithuania“ (rež. Karolis Kaupinis, Lietuva, 2020 m.). Tai lietuviški filmai, pasakojantys apie laisvės troškimą ir pasiryžimą jos siekti. Šiauliečiai renginių organizatorių iniciatyvą priėmė palankiai – filmų vakare apsilankė būrys miestiečių.

Vakaro metu rodytas filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“ – tai įtempto siužeto drama apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje – visuomenėje, kur sotesnis gyvenimas atrodo vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas. Filmas „Nova Lithuania“ nėra istorinė drama, tačiau siužete vaizduojami paskutiniai tarpukario nepriklausomos Lietuvos metai. Filmas, kuriame gana utopiškai vaizduojama Lietuvos idėja, pagrįsta atskirais tarpukario istorijos faktais.

Šiaulių kultūros centro archyvo nuotr.

 
Atnaujinta: 2021-08-21 09:32