Atgal

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas: „Šiaulių pulsas plaka jaunatvišku ritmu“

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas sako, kad jam „Šiaulių dienos 779“ bus išskirtinė šventė – pirmą kartą joje dalyvaus kaip Šiaulių miesto meras. Artėjančios šventės proga – mero mintys apie ypatingą Šiaulių atmosferą, kultūrą, politiką ir… dėl ko verta būti miesto meru.


– Miesto šventė „Šiaulių dienos 779“ Jums turbūt ypatinga?

– Žinoma, pirmą kartą joje dalyvausiu kaip Šiaulių miesto meras. Labai norisi, kad šventė vyktų sklandžiai, kad oras būtų geras, norisi, kad žmonės pradėtų tikėti, pasitikėti, kad mūsų vaikai norėtų čia gyventi. Norisi per trumpą laiką pakeisti Šiaulių įvaizdį, kuris buvo nepelnytai prastas. Juk Šiauliai jau diktuoja madas kitiems didiesiems miestams, pavyzdžiui, tokiose srityse kaip vaikų užimtumas, vaikų darželiai. Nuo spalio mėnesio vyresniojo amžiaus šiauliečiai (75 m. ir vyresni) nemokamai važiuos miesto transportu – tokį sprendimą priėmėm pirmieji Lietuvoje. Tikiu, kad šalies ir miesto, kur rūpinamasi vaikais ir senoliais, negali aplenkti sėkmė. Manau, kad šiauliečiai turi labai daug sveiko proto, nes būtent jie sudarė galimybę veikti naujai valdžiai. Mes dabar statom pamatą ateičiai – patikėkit, į Šiaulius sparčiai žygiuoja Europa.

– Kuo Jums patinka Šiaulių miesto šventė?

– Šiaulių gimtadienio proga išrenkamas miesto garbės pilietis, daugybė žmonių išjuda iš savo namų ir pabūna kartu su kitais. Kas yra Šiauliai? Tai ne tik gatvės, namai, bet ir ypatinga atmosfera. Visi pripažįsta, kad mūsų miesto atmosfera yra tikrai įdomi. Šiauliuose gimsta daug originalių idėjų, kurias vėliau pasigauna kiti miestai. Mes turim daug literatų, muzikantų, menininkų, o juk ten, kur yra meno, ten yra ir drąsos. Noriu paminėti Gintautą Lukošaitį, kuriantį tikrai drąsius kūrinius. Žiūrėkit, kokio susidomėjimo sulaukė jo skulptūros „Verkianti mergaitė“ projektas! Galima įvairiai vertinti pačią skulptūrą, bet akivaizdu, kad menininkas pataikė. Menas Šiaulius stipriai stumia į priekį. Esu įsitikinęs, kad Dievas myli tuos, kurie nekenkia Žemei. Žemei tikrai nekenkia vaikai, seneliai ir menininkai – visų jų Šiauliuose turim, tai argi Dievas gali nemylėti tokio miesto?

– Kokio šventės renginio tikrai nepraleisit?

– Šiaulius pagerbs Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas. Jis dalyvaus parodos, skirtos žydų genocidui, atidaryme Šiaulių dailės galerijoje. Visi, kurie rugsėjo 11 d. 16.30 val. ateis į galeriją, galės įsitikinti, kad ambasadorius yra toks pat žmogus, kaip visi mes, beje, tikrai labai šiltas. Žinot, kodėl verta būti meru? Būdamas meru gali susipažinti su tokios šalies kaip Izraelis ambasadoriumi. Susitikimo metu buvau šiek tiek išsigandęs, bet tos pačios dienos vakare su ambasadoriumi susirašinėjom facebook`e. Kodėl Izraelio ambasadorius yra nusiteikęs draugauti? Matyt, jis mato mūsų užsidegimą ir nori žinoti, kaip mums sekasi.

– Ko palinkėtumėt Šiauliams šventės proga?

– Gimtadienio proga įprasta linkėti sveikatos ir ilgų gyvenimo metų. Aš taip pat savo miestui ir šaliai linkiu ilgų gyvenimo metų. Eina tik 26-tieji laisvės metai, kurie valstybės gyvenime tėra tik akimirka, bet Lietuvos 200 metų istorijoje tai yra ilgiausias laikotarpis, kai esam laisvi ir galim patys tvarkyti savo gyvenimą. Iš tikrųjų gyvename Dievo ausy, todėl raginčiau per daug nedejuoti. Viena didžiausių šiandienos problemų – kaip numesti svorio arba kaip kieme priparkuoti automobilį. Tai rodo, kad gyvenam gerai, bet norim dar geriau. Linkėčiau, kad, geresnio gyvenimo siekis šiauliečiams reikštų ne daiktų kaupimą, o atsigręžimą į tikrąsias vertybes. Visiems linkiu itališkos šypsenos, itališko širdingumo – turiu galvoje italus, kurie Šiauliuose 8 mėnesius atliko savo misiją ir didelę dalį širdies paliko Šiaulių kūdikių namuose. Šiauliams linkiu greitų mūsų bėgikės Rasos Drazdauskaitės kojų, trišuolininkės Dovilės Dzindzaletaitės šuolio. Linkiu labai gerų kultūringų renginių, tokių, kaip „Saulės žiedas“, linkiu optimizmo ir tikėjimo.

Šiauliams ir Lietuvai dar noriu palinkėti taikos. Turim NATO bazę, kuri, viena vertus, saugo taiką, kita vertus, katastrofos atveju gali tapti viena pirmųjų taikinių. Manau, kad kiekvieno politiko pareiga galvoti, ar jo darbas kuria taiką, vienija. Politikai turi kurti diskusiją, kuri vienytų siekiant bendro tikslo. Tikiu, kad Šiauliai gali tapti tokios politikos ir tokio bendravimo pavyzdžiu kitiems.

– Mere, koks šiandien Šiaulių miesto pulsas?

– Esu laimingas. Šiaulių pulsas plaka jaunatvišku ritmu.

 

Kalbėjosi Sigita Inčiūrienė
Asmeninio Artūro Visocko archyvo nuotr.
Atnaujinta: 2018-05-08 21:56