Atgal

Tarptautinis šokio festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“ ir vėl džiugins išskirtiniais pasirodymais

2021 m. rugsėjo 10–12 d. į Šiaulius keturioliktą kartą grįžta tarptautinis šokio festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“. Tris dienas truksiantis renginys padovanos įspūdingą šventės atidarymą, choreografinės pasakos premjerą, konkursinius pasirodymus ir kitus renginius. Rengiamoje šokių šventėje pasirodymus gyvai atliks 25, o nuotoliu – 14 šokių kolektyvų iš Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Rusijos, Meksikos, Sakartvelo, Danijos, Ukrainos, Latvijos ir Baltarusijos. Visų dalyvių pasirodymus vertins tarptautinė kompetentinga komisija.

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras, rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.


Tarptautiniu festivaliu-konkursu „Aušrinė žvaigždė“ siekiama supažindinti vaikus su įvairių kultūrų šokio tradicijomis. Kartu skatinamas bendravimas, dalijimasis sėkme, džiaugsmais, patirtimis. „Festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“ siekia mokyti jaunuosius renginio dalyvius mėgautis šokiais, džiaugtis naujomis tarptautinėmis pažintimis, bendravimu, tobulėjimu, o tik tada iškeliamas konkurencingumo klausimas “, – sako festivalio meninės dalies koordinatorius, įgyvendintojas ir Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ meno vadovas Mindaugas Kosaitis.

Konkursinėje renginio dalyje dalyvauja įvairiausio amžiaus vaikai, suskirstyti į grupes pagal amžių, o dalyvių pasirodymus vertina kompetentinga tarptautinė komisija. Šokio pasirodymui skiriama  ne daugiau kaip 4 min., per kurias dalyviai turi sužavėti komisiją ne tik savo šokio meistriškumu ir išskirtinumu, bet kartu ir bendros visumos suderinamumu. Šiais metais rengiamos trys konkursinės dalys – liaudiškas, klasikinis ir šiuolaikinis šokis. Visos tarptautinio šokio festivalio-konkurso „Aušrinė žvaigždė“ konkursinės dalys vyks Šiaulių kultūros centre.

Rugsėjo 10 d. 16–21 val. prie Šiaulių dailės galerijos numatomas festivalio atidarymo koncertas. Programoje: šokių kolektyvų ir atlikėjų pasirodymai, renginio svečių liaudiškų šokių kolektyvo „Perla“ (men. vad. ir choreograf. G. Komarovski, choreograf. E. Bartusevič, E. Mečkovski) koncertas. Susirinkusiems jauniesiems šventės svečiams ir dalyviams nuobodžiauti neleis įvairūs edukaciniai užsiėmimai, atrakcionai, lietuvių liaudies šokių improvizacijos su vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvu „Šėltinis“ šokėjais (vad. V. ir R. Laugaliai, G. Šveikauskaitė).

Rugsėjo 11 d. 12 val. ir 21 val. Prisikėlimo aikštėje vyks Agrio Danilevičiaus šokio mokyklos „Dzirnas“ modernaus šokio spektaklis „Carmina Burana“ (Ryga, Latvija). Šis šokių kolektyvas veikia nuo 1985 m., tad per tiek gyvavimo metų turi sukaupęs daugybę patirties ir gali nustebinti net visko mačiusius žiūrovus.

Tą pačią dieną 15 val. Šiaulių kultūros centre įvyks choreografinės pasakos „Svečiuose pas pasaką“ premjera, kurią pristatys Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ (meno vad. M. Kosaitis, meno vad. asist. V. Adomėnaitė-Butnorienė). Tai – teatralizuotais šokio spektaklis, kuris savo klasikinio ir šiuolaikinio šokio leksika nukels jaunąjį žiūrovą į stebuklingą pasakų pasaulį. Pristatoma premjera kvies pažvelgti į visiems gerai žinomas pasakas per pasaulinio šokio prizmę.

17 val. į Šiaulių kultūros centrą kvies pirmą kartą organizuojamas pokalbis-diskusija „Šokis – kas tai?“. Diskusijos metu dalyviai gilinsis į šokio reikšmę savaip: ne tik kaip į profesionalųjį meną, bet ir kaip į daugybę galimybių suteikiantį gyvenimo reiškinį. Diskusiją moderuos Kauno choreografijos mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui, šiuolaikinio šokio mokytoja-ekspertė Aistė Kavolienė.

Paskutiniąją festivalio-konkurso „Aušrinė žvaigždė“ dieną, rugsėjo 12 d., 10 val. Šiaulių kultūros centre vyks trečioji konkurso dalis, kurios metu renginio dalyviai atliks šiuolaikinio šokio pasirodymus, po jų – uždarymo koncertas. Pasirodymą surengs stepo šokių grupė „Funny beat“. Atsisveikinimo koncertas leis jauniesiems renginio svečiams ir dalyviams pasimėgauti paskutinėmis šventinėmis akimirkomis kartu su naujai sutiktais draugais, o naujai užmegztos tarptautinės pažintys leis toliau planuoti ateinančių metų susitikimus festivalyje-konkurse.

Organizatoriai informuoja, kad į visus renginius, vyksiančius Šiaulių kultūros centre, įėjimas tik su kvietimais. Kvietimus galima pasiimti Šiaulių kultūros centre.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ kultūrinės veiklos vadybininkė Zita Mundinienė, tel. +370 678 36 701, e. p. zita.mundiniene@siauliukc.lt.

Vitos Jevtušenkienės, Vitalio Lebedžio ir Rūtos Švambarytės nuotr.
Atnaujinta: 2021-09-08 10:25