Atgal

Saulės miestas švenčia jubiliejines „Šiaulių dienas“

Rugsėjo 10–11 d. šiauliečiai ir miesto svečiai mėgaujasi ne tik saulėtomis rudens dienomis, bet ir džiaugiasi kultūros renginiais, kurių gausu visame mieste. Šiaulių kultūros centras – pagrindinis miesto šventės renginių organizatorius – siekdamas užtikrinti žmonių srautų reguliavimą, šventės renginius išskirstė skirtingose miesto vietose. Dėl tos priežasties miesto bulvaras, Prisikėlimo aikštė, Dainų parkas, Salduvės piliakalnis ir Centrinio parko estrada traukia šiauliečius ir miesto svečius.


Vilniaus gatvės bulvare, kaip įprasta, šurmuliuoja tautodailininkų ir amatininkų šventinis prekymetis.

Bulvare esančioje scenoje penktadienį vyko XIV tarptautinio šokio festivalio-konkurso „Aušrinė žvaigždė“ atidarymo renginys ir šventinis koncertas. Šeštadienį koncertuoja mėgėjų meno kolektyvai.

Prisikėlimo aikštėje dėmesį traukia įvairios iniciatyvos: nuo operos ant ratų „Tarnaitė ponia“ iki meninių iniciatyvų ant apžvalgos pastato sienos, įvairių įstaigų ir organizacijų veiklų, baleto pasirodymų.

Įspūdį kelia ir Dainų parkas, kuriame driekiasi šviesų ir unikalių rankų darbo UV dekoracijų meninės vizijos projektas „Magiškas parkas“. Šiemet parkui dekoracijas kūrė „Flowers of Life“ –  šviesų meno ir 3D dekoracijų specialistai iš Suomijos, išgarsėję 3D dimensijų meno kūriniais, kurie neatpažįstamai pakeičia erdves ir sukuria nepakartojamą atmosferą. Taip pat prisidėjo Lietuvos kūrėjai bei apšvietimo specialistai: „Temple of Magic“, „Mile&Mile“ ir Virmantas Balnys. Parke penktadienio vakarą šiauliečius džiugino muzikos grupių ir atlikėjų Demo, „Grūviai“, Kristijono Ribaičio ir Barzdžiaus koncertiniai pasirodymai.

Salduvės piliakalnis – nauja erdvė miesto šventės renginiams, tačiau meninio apšvietimo instaliacija „Šiauliams 785“ sužavėjo miestiečius. Ryškiausiomis spalvomis ir tautiniais raštais apšviestas Salduvės piliakalnis apsilankiusiems padovanojo neišdildomų įspūdžių.

Rugsėjo 10-osios vakarą šiauliečiai ir miesto svečiai mėgavosi didžiuoju šventiniu koncertu „#ŠiauliaiŠviečia“, kuris nuaidėjo modernizuotoje centrinio parko estradoje. Renginyje pasirodė instrumentinės muzikos grupė „Subtilu-Z“ ir elektroninės muzikos atlikėjai „Solo Ansamblis“. Šeštadienį didžiajame koncerte pasirodys Jurga, „Daddy was a Milkman“ ir „The Roop“. „Šiaulių dienų“ šventinis koncertas buvo pirmasis renginys atnaujintoje estradoje.

 

Renginius, skirtus miesto šventei, organizuoja ir kitos Šiaulių miesto įstaigos ir organizacijos.

Renginiai tęsis ir šeštadienį, sekmadienį.

Visa programa čia: https://bit.ly/390Ujf2

Violetos Ramanauskienės, Auksės Stravinskienės, Jolitos Zablockienės, Rolando Parafinavičiaus, Vitos Jevtušenkienės nuotr.
Atnaujinta: 2021-09-11 16:36