Atgal

Plėsti kultūrinį akiratį kviečia XII respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Pulsas“

2021 m. lapkričio 5–6, 13 ir 26 dienomis Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose (Energetikų g. 7) vyks XII respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Pulsas“. Festivalis pasiūlys platų spektaklių žanrų pasirinkimą suaugusiesiems, vaikams bei paaugliams. Šiemet festivalyje savo pasirodymus surengs septyni mėgėjų ir profesionalų teatrai iš visos Lietuvos.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras, rėmėja – Šiaulių miesto savivaldybė.
Renginys – nemokamas.


Kultūra yra neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis, o teatras ir yra vienas iš būdų geriau pažinti kultūrą. Mėgėjų teatrai atsirado, nes žmonės laisvo laiko metu panoro veikti kažką, kas jiems teikia džiaugsmo, bet kartu buvo norima tuo džiaugsmu bei savo talentu scenoje dalytis ir su kitais. „Pirmasis mėgėjų teatrų festivalis prasidėjo vos nuo kelių spektaklių, tad į Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namus atvykdavo tik Šiaulių apskrities mėgėjų teatrų atstovai, vėliau, kasmet tęsiant tradiciją nenutraukti šios gražios teatrų festivalio idėjos, „Pulsas“ ėmė plėstis ir didėjo tiek norinčiųjų dalyvauti skaičius, tiek ir festivalio trukmė. Džiaugiuosi, kad Šiauliuose turime tokį teatrų festivalį, kuris skatina žmones ne tik plėsti kultūrinį akiratį, bet kartu ir leidžia pamatyti, kad mėgėjų teatrai savo kokybe nenusileidžia profesionaliems teatrams“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Dvyliktasis respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Pulsas“ šiemet truks keturias dienas. Mažųjų šiauliečių laukia du nuotaikingi spektakliai. Pasinerti į dramą bus kviečiami paaugliai, kuriems bus rodomas spektaklis, narpliojantis gėrio ir blogio, realybės ir vaizduotės temas. Suaugusiųjų laukia keturi skirtingų žanrų spektakliai, kurie nukels į skirtingų laikmečių plotmes ir išgyvenimus.

Oficialiame festivalio atidaryme – aktorės ir spektaklio režisierės Virginijos Kochanskytės, pianistės Editos Zizaitės, dainininkės Giedrės Zeicaitės muzikinis spektaklis „Lietuviškų romansų vainikas“, kuriame bus vaizduojamas tarpukario Lietuvos romanso kelias iš kaimo į miestą, iš miesto  į profesionalių kompozitorių kūrybą. Nuostabiai tarpusavyje derantys klavišiniai garsai bei atlikėjų balsai perteiks pačius žinomiausius tarpukario Lietuvos romansų kūrinius, o priderinta scenografija dar labiau atskleis XX a. pirmosios pusės Lietuvos žmonių gyvenimo atspindžius ir išgyvenimus.

Visi spektakliai – nemokami, tačiau reikalinga išankstinė registracija. Užsiregistruoti galima Šiaulių kultūros centro interneto svetainėje www.siauliukc.lt. Į muzikinį spektaklį „Lietuviškų romansų vainikas“ įėjimas su kvietimais, juos pasiimti galima Šiaulių kultūros centro kasoje arba Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose.

Atkreipiame dėmesį, kad patekimas į Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namus galimas tik turint galimybių pasą.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, tel. +370 615 83 983, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt.
Atnaujinta: 2021-10-29 09:36