Atgal

Finaliniame „Patrepsynės 2018“ renginyje varžėsi 91 šokėjų pora

2018 m. gegužės 12 d. Šiaulių arenoje vyko Šiaulių kultūros centro organizuojamas respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2018“ finalinis renginys. Renginio metu varžėsi ir savo meistriškumą bei šokio originalumą demonstravo miestų ir rajonų atrankiniuose turuose laimėjusios geriausios šokėjų poros.


Kasmet organizuojamos varžytuvės šiais metais vyko jau 14-ąjį kartą. Finaliniame renginyje savo jėgas ant KK „Šiauliai“ parketo išbandė 91 šokėjų pora iš 17 Lietuvos savivaldybių. Pradedančiųjų kategorijoje varžėsi 64 poros, pažengusiųjų – 16, patyrusiųjų – 11 porų. Šokėjams akompanavo Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblio „Vieversėlis“ instrumentinė grupė (vad. Arūnas Stankus) ir Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Radvija“ (vad. Jūratė Stakvilevičienė).

Poras vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė pirmininkas etnologas Ernestas Spičas ir etnologai, choreografai: dr. Ramutė Gaučaitė, dr. Laura Lukenskienė, Lina Vilienė ir Ieva Vorobjovaitė. Komisija atsižvelgė ne tik į šokio atlikimo techniką, bet ir natūralumą, išraiškingumą, originalumą, šokėjų bendravimą poroje ir su kitomis poromis.

Šokėjų poroms paskirtos 36 nominacijos už geriausiai atliktus šokius, joms įteikti diplomai ir prizai. Šauniausioms „Patrepsynės 2018“ poroms įteikti nugalėtojų marškinėliai ir šiauliečio tautodailininko Alberto Martinaičio pagaminti specialūs prizai.

Šauniausia pradedančiųjų grupės pora tapo Vilniaus mokytojų namų vaikų ir jaunuolių folkloro ansamblio „Reketukas“ šokėjai Benita Filatovė ir Mikas Ramanauskas (vad. Irena Strazdienė).

Pažengusiųjų grupėje laimėjo Vilniaus mokytojų namų vaikų ir jaunuolių folkloro ansamblio „Reketukas“ šokėjų pora Aušrinė Subačiūtė ir Emilis Strazdas (vad. Irena Strazdienė).

Šauniausi patyrusiųjų grupėje buvo Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Dailingė“ šokėjai Julija Garnytė ir Vidmantas Paleckis (vad, Birutė Nemčinskienė).

Nenuskriausti buvo ir kiti varžytuvių dalyviai. Visi finalo šokėjai ir jų vadovai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiais prizais. Poroms taip pat įteikta daug specialiųjų prizų, kuriuos įsteigė Šiaulių folkloro klubo „Patrimpas“ nariai ir bičiuliai, renginio žiūrovai ir dalyviai. Organizatoriai sako, kad gausybė savanoriškai įsteigtų prizų, kuriuos gauna ne tik komisijos įvertintos poros, „Patrepsynę“ daro išskirtinę kitų projektų tarpe – šios varžytuvės skatina ne tik gražiai šokti ir laimėti, bet ir pastebėti kitus gražiai šokančius varžovus.Tokiu būdu projektas palaiko draugišką atmosferą varžytuvių metu, skatina šokėjų bendravimą ir bendradarbiavimą.

„Patrepsynės“ organizatoriai varžytuvėmis siekia propaguoti folklorinius šokius kaip mokinių saviraiškos ir bendravimo priemonę bei atskleisti liaudies šokio natūralumą, charakteringumą ir regioninius ypatumus, plačiau supažindinant jaunimą su folklorinio šokio raiškos galimybėmis. Tokia projekto forma ir tikslai patrauklūs jaunimui, todėl kasmet į renginį susirenka gausus būrys dalyvių ir žiūrovų.

Nominacijas laimėjusiųjų porų sąrašas.

Renginį organizavo Šiaulių kultūros centras. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Alvydo Januševičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų – Šiaulių kultūros centro „Facebook“ paskyroje.
Atnaujinta: 2018-06-11 09:34