Atgal

Šokio festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“ vėl žavės puikiais pasirodymais

2018 m. gegužės 15–18 d. į Šiaulius ir Linkuvą sugrįžta tarptautinis šokio festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“. Dvyliktą kartą Šiaulių kultūros centro organizuojama šventė šį kartą vyks Šiaulių miesto erdvėse – pėsčiųjų bulvare, Šiaulių arenoje, prie Rėkyvos ežero – ir Linkuvos kultūros centre. Tradicinėje šventėje puikiais pasirodymais šiauliečius žavės ne tik kolektyvai iš visos Lietuvos, bet ir svečiai iš Latvijos, Tatarstano, Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos, į sceną užlips daugiau kaip 700 šokėjų.

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras, choreografijos studija „Aušrelė“.

Renginys nemokamas.


Festivalį-konkursą „Aušrinė žvaigždė“ tradiciškai organizuoja Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Aušrelė“. Renginio organizatorė, kultūrinės veiklos vadybininkė Zita Mundinienė teigia, kad „viena iš festivalio-konkurso gimimo priežasčių buvo noras dažniau susitikti su šokių kolektyvais iš Lietuvos ir užsienio šalių, todėl visomis festivalio dienomis vyrauja jauki atmosfera, draugystė, bendruomeniškumas ir šventinė nuotaika“.

Festivalio-konkurso „Aušrinė žvaigždė“ atidarymas vyks gegužės 15 d., antradienį. Nuo 13 val. pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.) vaikų lauks įvairios pramogos – šokinėjimas ant batutų, piešimas, žaidimai ir kitos atrakcijos. Papramogavę vaikai ir kiti festivalio svečiai galės keliauti tiesiai į šventės atidarymo koncertą (pėsčiųjų bulvaras prie Kaštonų alėjos), kuriame nuo 15 val. menines programas parodys jaunieji dainininkai, muzikantai, šokėjai iš Lietuvos ir užsienio.

Gegužės 16 d., trečiadienį, festivalis persikels į Linkuvą ir Rėkyvą. „Siekiame supažindinti su skirtingų kultūrų šokio tradicijomis ne tik šiauliečius, populiarinti šį festivalį ir už Šiaulių miesto ribų, todėl jau kelerius metus festivalio dalyviai savo geriausius pasirodymus atlieka Linkuvoje. Ne išimtis ir šie metai – festivalio svečių koncertas „Gerumo sparnai“ šį kartą vyks Linkuvos kultūros centre“, – pasakoja Z. Mundinienė. Po koncerto šventė persikels prie Rėkyvos ežero – čia vyks tradicija tapęs festivalio Draugystės medžio sodinimas. „Prieš ketverius metus gimė graži idėja – kiekvienas kolektyvas, į festivalį atvykęs pirmą kartą, Rėkyvoje pasodina medelį. Šiuo metu jau yra pasodinta vienuolika pušaičių, šiais metais pasodinsime dar penkias“, – sako Z. Mundinienė. Pasodinta medelių alėja simbolizuoja festivalio-konkurso dalyvių draugystę ir bendradarbiavimą.

Gegužės 18 d., penktadienį, 10 val. Šiaulių arenoje (Jono Jablonskio g. 16) prasidės festivalio konkursinės dalys. Programoje pasirodys keturių amžiaus grupių šokėjai: 7–9 metų, 10–12 metų, 13–16 metų, 17–20 metų. Vaikų kolektyvai ir solistai žiūrovams aukštą meistriškumą rodys šokdami įvairius liaudiškus, šiuolaikinius ir klasikinius šokius. Tarptautinė komisija vertins šokių atlikimo techniką, šokėjų artistiškumą, aprangą, šokio kompoziciją, pasirinkto repertuaro atitikimą dalyvių amžiaus grupei. Komisija kiekvienai šokio kategorijai ir amžiaus grupei skirs tris prizines vietas.

Organizatoriai sako, kad festivalis-konkursas yra šventė vaikams, kurioje svarbu ne tik varžymasis dėl prizinių vietų, bet ir bendravimas ir bendradarbiavimas su konkurentais. Per kelias festivalio dienas vaikai susipažįsta, užmezga draugystę su šokėjais iš kitų kolektyvų, jiems sudaromos pažintinės programos, įvairios veiklos.

Informaciją teikia choreografijos studijos „Aušrelė“ kultūrinės veiklos vadybininkė Zita Mundinienė, mob. 8 614 19 562.
Atnaujinta: 2018-05-16 10:52