Atgal

Koncertas „Paryžiaus neoklasika“

Šiaulių kultūros centro Didžioji koncertų salė (Aušros al. 31)
Gegužės 10 d. 18 val.
10 Eur

Naujausioje Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ programoje „Paryžiaus neoklasika“ klausytojai išgirs XX a. pradžios bei nūdienos neoklasicizmo interpretacijas pučiamiesiems.

Senieji stiliai ir žanrai, išradingai suskambėję praėjusio amžiaus kompozitorių vaizduotėje, įtvirtino naujas muzikines formas, tapusias atsvara vokiškojo ekspresionizmo madoms po I-ojo pasaulinio karo.

Koncerte skambės P. Dukas, M. Ravel, F. Schmitt ir kitų prancūzų kompozitorių opusai. Programoje klausytojų taip pat laukia net du itin retai atliekami chrestomatiniai šios estetikos kūriniai, Paryžiuje 1920–1939 m. gyvenusio ir kūrusio Igorio Stravinskio Simfonija pučiamiesiems bei rafinuotos elegancijos ir ritminio išradingumo prisodrintas Koncertas fortepijonui ir pučiamiesiems. Pastarąjį atliks lietuvių pianistas Daumantas Kirilauskas, klausytojų ypač vertinamas dėl subtiliai išraiškingų klasikos bei šiuolaikinės muzikos interpretacijų. D. Kirilauskas yra daugybės nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas, o nuo 2019 – „Bösendorder“ artistas.

P R O G R A M A
Paul Dukas – „Fanfare Le Peri“
Maurice Ravel – „Pavana pour une infante défunte“
Florent Schmitt – „Dionysiaques“
Alexander Kosmicki – „Danse Satanique“
Igor Stravinsky – Simfonija pučiamiesiems instrumentams
Igor Stravinsky – Koncertas fortepijonui ir pučiamiesiems

A T L I K Ė J A I
Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“
Daumantas Kirilauskas, fortepijonas
Dirigentas – Karolis Variakojis

Raginame visus žiūrovus, įsigijusius bilietus į renginius, renginio dieną pasitikrinti informaciją, ar renginys nėra atšauktas ar perkeltas.

Organizatorius Koncertinė įstaiga valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“
tel. 8 5 213 38 04


BILIETUS GALIMA ĮSIGYTI ŠIAULIŲ KULTŪROS CENTRO KASOJE


Atnaujinta: 2022-04-27 11:31