Atgal

Šiauliuose jau laukiamas miesto gimtadienis

2022 m. rugpjūčio 19 d. Prisikėlimo aikštėje surengta spaudos konferencija kurios metu, minint Pasaulinę fotografijos dieną, atidaryta paroda „Šiaulių dienos: tuomet ir dabar“, pristatyta miesto šventės programa ir gausus šventės rėmėjų būrys. Rugsėjo 9–10 dienomis vyksiančios Šiaulių dienos, kaip įprasta, pasitinkamos šūkiu „Šiauliai šviečia“, o ryškus, kontrastingas ir tapybiškas miesto dienų įvaizdis skelbia, kad Šiauliai yra atviras kūrybingiems, veržliems, energingiems ir talentingiems žmonėms miestas.
Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


Šiaulių miesto gimtadienio šventė pirmą kartą surengta 1986 m., kai miestas minėjo 750-ąją įkūrimo sukaktį. Nuo tada Šiaulių dienos rengiamos kasmet. Šiaulių kultūros centro parengtoje parodoje „Šiaulių dienos: tuomet ir dabar“ eksponuojamos ne tik pirmųjų miesto švenčių akimirkos, kuriomis pasidalijo fotografai Giedrius Baranauskas, Algirdas ir Birutė Musneckiai, Šiaulių „Aušros“ muziejus, bet ir pastarųjų penkerių metų įspūdingų švenčių nuotraukos, kurios gimė asociacijos „Fotografijos namai“ fotografų.

„Šiaulių dienos – pats didžiausias renginys Šiauliuose. Istorinės akimirkos liudija, kad gimtadieniai visada buvo kupini reginių: koncertų, tuomet, žinoma, liaudies menininkų, mugių, paradų, iškilmingų atidarymų. Pastaraisiais metais Šiaulių dienos įgavo dar kitokį veidą: jos tapo didesnės, apimančios daugiau miesto erdvių, siūlančios ne tik masinių koncertų, mugių, bet ir išskirtinių šiuolaikinių meninių instaliacijų, netikėtų pasirodymų. Paroda kviečiame šiauliečius ir miesto svečius grįžti į prisiminimus ir iš naujo patirti ne taip tolimos praeities tikrovę“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Šiaulių dienų organizatoriai skelbia, kad rugsėjo 9–10 dienomis tradiciškai skirtingose miesto erdvėse – Pėsčiųjų bulvare, Prisikėlimo aikštėje, Talkšos ežero pakrantėje, Dainų parke, Šiaulių miesto centrinio parko estradoje ir daug kur kitur – vyks iniciatyvos, kurias dovanos Šiaulių miesto kultūros, švietimo, sporto ir verslo įstaigos. „Kviečiu kiekvieną šiaulietį ar miesto svečią asmeniškai susipažinti su renginių programa ir aktyviai dalyvauti iniciatyvose. Renginių daug, įvairių, plačiai pasklidusių, todėl tikimės, kad kiekvienas atras tai, kas jiems įdomu“, – intriguoja D. Bačiulė.

Pristatydami programą, organizatoriai atkreipė dėmesį, kad po dvejų metų pertraukos grįžta visų pamilta šventinė eisena ir motorizuota kolona, kviesianti įstaigas ir organizacijas prisistatyti. Taip pat miestiečių lauks Šiaulių miesto garbės piliečio inauguracija, senųjų fotografijos technologijų simpoziumas, „Turizmo gatvė“ ir ekskursijos, tarptautinis vaikų šokio festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“, meninės vizijos projektas „Magiškas parkas“ ir sporto iniciatyvos Dainų parke, šokančių ir šviečiančių vandens fontanų šou prie Talkšos ežero, „Sidabrinės gervės naktys“ filmų peržiūra amfiteatre, didieji šventiniai koncertai estradoje su įspūdingu visų šiauliečių šventės atidarymu „Dainuojantys Šiauliai“, misterija „Vilniaus sapnas“ Prisikėlimo aikštėje, daugybė mažesnių ir didesnių koncertų bažnyčiose ir kitose erdvėse bei daugelis kitų iniciatyvų, su kuriomis susipažinti galima čia: https://bit.ly/3QWIWZP.

Kaip jau įprasta, miesto šventės kupinos ne tik renginių, bet ir prie jų įgyvendinimo prisidedančių verslo įmonių, kurios savo parama padovanoja miestiečiams įsimintinų akimirkų. „Kasmet nuoširdžiai dėkoju toms verslo įmonėms, kurios prisideda prie kultūros puoselėjimo Šiauliuose ir dovanoja miestiečiams neįkainojamą dalyką – nuostabų laiką su šeima ar draugais išskirtiniuose kultūros renginiuose. Ačiū visiems rėmėjams už supratingumą, atsakingumą ir taip giliai įsišaknijusias mecenatystės tradicijas Šiauliuose“, – teigia Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Pagrindinis šventės organizatorius Šiaulių kultūros centras džiaugiasi ir dėkoja šventės rėmėjams, kurie prisideda prie „Šiaulių dienos 786“ idėjų įgyvendinimo. Šventės mecenatas – UAB „Nostrada“, didieji rėmėjai: UAB „Bodesa“, UAB „Splius“, AB „Šiaulių energija“, AB „Gubernija“, UAB „Vilmers“, AB „Ecoservice projektai“, SALDA UAB, rėmėjai: UAB „Mano būstas“, UAB „Maxima LT“, UAB „Aukstata“, UAB „Plungės lagūna“, UAB „LTintus“, Loretos Petkevičienės IĮ, UAB „Žvalguva“, informaciniai rėmėjai: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, medijų grupė „Etaplius“, Šiaulių apskrities televizija, „Šiaulių kraštas“, „Saulės radijas“, draugai: UAB „Kensa“, AB Šiaulių bankas, UAB „RD Signs“, UAB „Vonin Lithuania“, UAB „Toksika“, UAB „Eirta“, UAB „Limega“, UAB „Transalda“, UAB „Baltik vairas“, UAB „Jupojos technika“, UAB „Allianz Lietuva gyvybės draudimas“, UAB „Argus“.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Edita Smindriūnaitė, mob. +370 656 13 886, e. p. edita.smindriunaite@siauliukc.lt.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.
Atnaujinta: 2022-08-26 13:42