Atgal

Tarptautinis šokio festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“ Šiauliuose suburs per 800 šokėjų

2022 m. rugsėjo 9–11 d. į Šiaulius jau penkioliktą kartą grįžta tarptautinis šokio festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“. Tris dienas truksiantis renginys leis gėrėtis įvairių šokių stilių pasirodymais. Festivalio metu pasirodymus dovanos net 846 šokėjai iš Lietuvos, Ukrainos, Latvijos, Estijos, Danijos, Kirgizijos, Bulgarijos ir Sakartvelo. Svečių kolektyvas „Vesnianka“ iš Ukrainos ir tautinių šokių ansamblis „Dzintarinš“ iš Latvijos atliks koncertines programas.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras, rėmėja – Šiaulių miesto savivaldybė.


Tarptautinio šokio festivalio-konkurso „Aušrinė žvaigždė“ tikslas – užtikrinant tradicijų tąsą, sudaryti sąlygas jauniesiems talentams realizuoti kūrybines idėjas šokio kalba, tokiu būdu pristatant savo šalies ir krašto tautinį tapatumą, stiprinti kultūrinių mainų bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir užsienio šokio kolektyvų. Siekdami įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, festivalio-konkurso organizatoriai šiemet sukvietė net 49 kolektyvus iš įvairių šalių.

„Džiaugiamės galėdami suburti geriausius Lietuvos ir užsienio šokėjų kolektyvus. Siekiame paskatinti visuomenę įsijungti į meno, kultūros sklaidą, lavinti ir ugdyti vaikų bei jaunimo sceninę kultūrą bei muzikines žinias, tačiau tuo pat metu ir suteikti galimybę parodyti save, savo gabumus“, sako Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ meno vadovas ir festivalio-konkurso organizatorius Mindaugas Kosaitis.

Festivalyje-konkurse dalyvauja šokio kolektyvai, solistai, duetai, trio, kurie skirstomi pagal amžiaus grupes ir pasirinktą šokio žanrą – klasikinį, liaudišką, šiuolaikinį. Visos festivalio-konkurso konkursinės dalys šiais metais vyks Šiaulių kultūros centre. Pasirodymai bus vertinami kompetentingos komisijos, kurioje dirbs Jurijus Smoriginas, Romutė Gaučaitė ir Aistė Kavolienė. Vieno 4 minučių trukmės pasirodymo metu šokėjai turės parodyti savo profesionalumą ir sužavėti komisiją išskirtinumu, o repertuaras, kūrinio išpildymas ir kolektyvo įvaizdis turės atitikti atlikėjų amžių bei scenos estetinius reikalavimus.

Rugsėjo 9 d. 16 val. XV tarptautinio šokio festivalio-konkurso „Aušrinė žvaigždė“ atidarymo renginys vyks pėsčiųjų bulvare, prie Šiaulių dailės galerijos. Žiūrovus ir dalyvius džiugins įvairių šokių kolektyvų ir atlikėjų pasirodymai, liaudiškų šokių kolektyvo „Dzintarinš“ (meno vad. S. Misika), kuris buvo pripažintas vienu iš dešimties stipriausių vaikų šokių kolektyvų Latvijoje, koncertas.

Rugsėjo 10 d. 17 val. į Prisikėlimo aikštę vilios Kauno M. Petrausko scenos menų mokyklos moksleiviai interaktyvioje menų laboratorijoje „Vibracija“. Renginio dalyviai taps kuriamo pasirodymo dalimi, lavins kognityvinius gebėjimus, emocinį intelektą, kūrybinį savitumą, susipažins su įvairiomis meno formomis ir eksperimentuos. Žiūrovai įtraukiančiame pasirodyme turės galimybę paveikti pasirodymo eigą. Tos pačios dienos 20 val. miestiečių lauks folkšokiai „Visi šoka“ su tautiška kapelija „Sutaras“.

Festivalio-konkurso uždarymo renginys vyks rugsėjo 11 d. 12 val. Šiaulių kultūros centre. Pasirodymus dovanos tautinių šokių ansamblis „Vesnianka“ (V. Mandzij) iš Ukrainos ir Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ (meno vad. M. Kosaitis, meno vad. asist. V. Adomėnaitė-Butnorienė) pasirodymai.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ kultūrinės veiklos vadybininkė Zita Mundinienė, tel. +370 678 36 701, e. p. zita.mundiniene@siauliukc.lt.

Vitos Jevtušenkienės, Rasos Chšanavičienės, Roberto Ponelio nuotraukos
Atnaujinta: 2022-09-07 12:08