Atgal

Šiaulių kultūros centro dovana miestiečiams – nemokami festivalio „Pulsas“ spektakliai visą lapkričio mėnesį

2022 m. lapkričio 4–5, 11–12, 18 ir 26 dienomis Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose (Energetikų g. 7) vyks tradicinis XIII mėgėjų teatrų festivalis „Pulsas“. Šiais metais festivalis vyks net šešias dienas, per kurias bus galima išvysti tiek profesionalų, tiek mėgėjų teatro aktorių paruoštus spektaklius. Kiekvieną lapkričio savaitgalį rodomi vaidinimai savo žanrų įvairove tiks ir vaikams, ir paaugliams, ir suaugusiesiems. Organizatoriai viliasi, kad nemokami spektakliai į Rėkyvos kultūros namus sukvies ne tik rėkyviškius, bet ir aplinkinių miestelių ir miestų gyventojus.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginiai nemokami.


Nuo 2009 metų organizuojamas mėgėjų teatrų festivalis „Pulsas“ kiekvienais metais siekia džiuginti žiūrovus savo kruopščiai atrinktu repertuaru. „Tikime, kad kiekvienas parodytas spektaklis praplečia žiūrovų akiratį,  suteikia emocijų, skatina į pasaulį žiūrėti kitu kampu ir per kultūros prizmę pažinti mus supančią aplinką“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Tryliktasis mėgėjų teatrų festivalis „Pulsas“ šiemet gerbėjus nemokamais spektakliais lepins visą lapkričio mėnesį. Festivalis mažuosius šiauliečius kvies stebėti du nuotaikingus lėlių teatrų spektaklius, kuriuose pagrindiniais herojais, lavinsiančiais vaikų vaizduotę, taps gerai pažįstami laukiniai gyvūnai. Jaunuoliams paauglišku spektakliu bus atskleidžiamos ne tik jų baimės, bet ir parodomas kelias, padėsiantis geriau atrasti save. Suaugusiuosius teatro gerbėjus po pasaulį keliauti pakvies keturi spektakliai, kuriuose vaizduojami skirtingi laikmečiai bei geografinė vieta, žiūrovus nukelsianti į naujas kultūrines plotmes.

Pirmieji du festivalio „Pulsas“ spektakliai bus rodomi jau šį savaitgalį. Penktadienio vakaras prasidės lietuvių liaudies pasakų motyvais pastatytu spektakliu visai šeimai „Lapės išdaigos ir kiti nutikimai“ (rež. Janina Baldauskienė). Vaikai, stebėdami Utenos kultūros centro lėlių teatro „Zuikis puikis“ vaidinimą, išvys dažniausiai lietuvių liaudies pasakose sutinkamus personažus – lapę gudruolę, vilką pilką, bailį kiškį, visas miško naujienas skelbiančią varną ir kitus pasakų veikėjus, kuriuos į sceną atveš tikrų tikriausios pasakų vežėčios, traukiamos arkliuko Šyviuko. Šeštadienį miestiečiai kviečiami stebėti Rokiškio kultūros centro liaudies teatro spektaklį pagal tikras istorijas „Svetima žemė“ (rež. Neringa Danienė). 2022 metais Sakartvele sukurtas jungtinis kartvelų ir lietuvių spektaklis primins skaudų istorinį faktą – trėmimus į Sibirą bei atskleis žmonių išgyventus tremties išbandymus ir gyvenimo tąsą toli nuo savo namų.

Visi XIII mėgėjų teatrų festivalio „Pulsas“ spektakliai – nemokami. Renginių programą galima rasti Šiaulių kultūros centro interneto svetainėje (www.siauliukc.lt).

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, mob. +370 655 25 527, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt.
Atnaujinta: 2022-11-04 08:37