Atgal

„Šiaulių dienos 787“: nuo magiško parko iki „Eurovizijos“ hitų

Rugsėjo 8–10 dienomis praūžė ilgai lauktas miesto gimtadienis „Šiaulių dienos 787“. Šiauliečius ir miesto svečius džiugino „Magiško parko“ stebuklai, šventinė eisena ir motorizuotos kolonos paradas, festivaliai, pramogos vaikams, prekymetis, ekskursijos, parodos, o šventinis koncertas didžiausioje miesto kultūros erdvėje po atviru dangumi nepaliko abejingų: koncertinę programą dovanojo ne tik žinomi šalies atlikėjai, bet ir 2022 m. „Eurovizijos“ dainų konkurse triumfavusi ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“.
Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


787-ojo Šiaulių miesto gimtadienio renginių ciklą rugsėjo 7-ąją atidarė iškilminga ceremonija – tradiciškai, jau dvidešimt trečius metus iš eilės buvo surengta Šiaulių miesto garbės piliečio inauguracija. Šiemet regalijos įteiktos garsiam visuomenininkui, muzikantui, dirigentui Sigitui Vaičiulioniui.

Rugsėjo 8-ąją pagrindines Saulės miesto gatves ryškiai papuošė šventinė eisena ir motorizuotos kolonas paradas. Skaičiuojama, kad eisena subūrė 5000 dalyvių, o motorizuotoje kolonoje važiavo daugiau nei 160 transporto priemonių. Viena spalvingiausių miesto šventės dalių gatves pripildė šypsenomis ir gera nuotaika. 

Penktadienio vakarą Šiaulių centrinio parko estradoje vyko atidarymo renginys „Dainuojantys Šiauliai“, kuriame pagrindiniu šventės akcentu tapo jau antrus metus organizuojamas Šiaulių miesto švietimo įstaigų chorų bei visų šiauliečių pasirodymas ir Gyčio Paškevičiaus bei Liudo Mikalausko atliekami 3 žinomi kūriniai: „Lietuva“ (muzika ir žodžiai Kipro Mašanausko), „Mano kraštas“ (muzika Gyčio Paškevičiaus, žodžiai Erikos Drungytės) ir „Mūsų dienos kaip šventė“ (muzika Vytauto Kernagio, žodžiai Vytauto Kernagio, Salomėjos Nėries, Juozo Erlicko). Bendras pasirodymas sujungė šiauliečius, miesto svečius ir sukūrė didžiausią chorą Šiaulių mieste. Po atidarymo scenoje laukė atlikėjos Ingos Jankauskaitės, grupės „Sisters om Wire“ ir didžėjaus Mant Olin pasirodymai, sutraukę pilnutėlę estradą klausytojų.

Gyventojai ir miesto svečiai turėjo galimybę gėrėtis Dainų parke ketvirtus metus iš eilės įkurdintu meninės vizijos festivaliu „Magiškas parkas“. Kerinti menininko iš Vokietijos Mushumano lazerių, šviesų, unikalių rankų darbo UV dekoracijų meno instaliacija lankytojus perkėlė į nuostabos ir stebuklų karalystę. „Magiškas parkas“ gyventojus ir miesto svečius viliojo ne tik kvapą gniaužiančiomis šviesų ir spalvų instaliacijomis, čia skambėjo užburianti muzika, o įdomių atrakcijų užteko tiek mažiems, tiek dideliems lankytojams. Organizatoriai informuoja, kad „Magišką parką“ dar galima aplankyti ir rugsėjo 10-ąją, jis veiks nuo 20 val. iki 24 val., tad nespėjusieji pasimėgauti stebuklinga parko atmosfera dar gali tai padaryti.

Rugsėjo 9 d., šeštadienį, vienu ryškiausiu miesto šventės „Šiaulių dienos 787“ akcentu tapo šventinis koncertas Šiaulių miesto centrinio parko estradoje, kurį dovanojo grupė „FC Baseball“. Svajingų skambesių prisotinta grupės kūryba paskandino savo gelmėje ir leido pažinti dar neatrastus muzikinius horizontus. Šventė tęsėsi su 2022 m. Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse atstovavusia dainininke ir dainų autore Monika Liu. Atlikėja susirinkusiai tūkstantinei miniai surengė jaukų ir sentimentalų pasirodymą. Jo metu klausytojai turėjo galimybę išgirsti ne tik „Eurovizinę“ dainą „Sentimentai“, bet dar daugelį kitų atlikėjos hitų. Vakaro pabaigoje koncertinę programą padovanojo 2022 m. „Eurovizijoje“ triumfavusi ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“. Renginio metu skambėjo gražiausi grupės kūriniai, taip pat ir didžiausiu hitu tapusi daina „Stefania“, kurią garsiai dainavo ir susirinkę žiūrovai.

Prisikėlimo aikštėje Šiaulių miesto gimtadienio svečiams rugsėjo 8–9 dienomis šiemet savo talentą demonstravo įvairių žanrų mėgėjų meno kolektyvai ir atlikėjai atvykę iš viso Šiaulių regiono. Kasmetiniame Šiaulių kultūros centro organizuojamame mėgėjų meno festivalyje „Rudens mozaika“ netrūko nei solistų, grupių ar vokalinių ansamblių pasirodymų, nei judriausių šokių kolektyvų choreografinių šedevrų.

Šventinį savaitgalį veiklų netrūko ir mažiesiems miestiečiams. Rugsėjo 9 d. smalsius mažylius traukė „Tarnybų miestelis“, kuriame veikė Šiaulių policijos ekspozicija, vyko bičiulio Amsio saugaus eismo pamokos, dovanėlės, interaktyvios pažintinės užduotys, technikos demonstravimas, prevencinių priemonių ir Jaunojo ugniagesio trasos pristatymas, vaikų varžytuvės, Lietuvos kariuomenės naudojamos technikos ir ginkluotės demonstravimas ir linksmi interaktyvūs žaidimai.

Čia pat Prisikėlimo aikštėje šiauliečių ir miesto svečių laukė pramogos su „Šiaulių dienų 787“ mecenatu „RV Transport“. Kiekvienas turėjo galimybę išbandyti vilkiko vairavimo, lėktuvo pilotavimo ir lenktyninių automobilių simuliatorius. Renginio metu buvo vaišinama cukraus vata bei spragėsiais.

Visą šventinį savaitgalį vyko ir daugiau renginių. Šių metų miesto gimtadienyje svečių laukė jau tradicija tapęs Šiaulių kultūros centro organizuojamas šventinis prekymetis, antrus metus iš eilės Šiaulių turizmo informacijos centras kvietė apsilankyti „Šiaulių turizmo gatvėje 2023“. Taip pat visą savaitgalį vyko gausybė kamerinių koncertų, parodų, ekskursijų, viktorinų, spektaklių, skambėjo profesionaliai atliekama muzika, laukė teatrų pasirodymai ir kitų renginių.

Savęs ir draugų kviečiame ieškoti „Facebook“ grupėje „Šiaulių dienų nuotraukos“. Akimirkas fiksavo  asociacijos „Fotografijos namai“ savanoriai. Šiemet pasitelkta ir daugiau savanorių, kurie padėjo atlikti įvairius organizacinius darbus, už ką Šiaulių kultūros centas nuoširdžiai dėkoja.

Šventės organizatoriai dėkoja „Šiaulių dienų 787“ mecenatui UAB „Nostrada“, didiesiems rėmėjams UAB „Bodesa“, AB „Šiaulių energija“, UAB „Splius“, UAB „Vilmers“, UAB „Ecoservice projektai“, UAB „Baltik vairas“, AB „MV Group Production“, UAB „Informacinės sistemos ir technologijos“. Taip pat dėkoja rėmėjams UAB „Aukstata“, UAB „LTintus“, UAB „Maxima LT“, UAB „Mano būstas Šiauliai“, UAB „Transalda“. Draugams UAB „RD Signs“, AB „Šiaulių bankas“, UAB „Kensa“, UAB „Vonin Lithuania“, UAB „Toksika“, UAB „Jupojos technika“, „Fondas Janukonis“, UAB „Rūta“ ir informaciniams rėmėjams: Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai, medijų grupei „Etaplius“, Šiaulių apskrities televizijai, Lietuvos regionų naujienų portalui „Miesto naujienos“.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė, mob. +370 671 42 889, e. p. deimante.baciule@siauliukc.lt.

Žanetos Bytautienės, Violetos Ramanauskienės, Rolando Parafinavičiaus, Roko Baranausko, Rasos Leišės, Neringos Verbienės, Laimono Simaičio, Editos Aleksandravičienės, Augustės Lemežytės, Agnės Malinauskaitės nuotr.

 
Atnaujinta: 2023-09-10 11:46