Atgal

Režisierė Lina Jankauskaitė-Peleckienė: pastatyti monospektaklį yra iššūkis

2023 m. visą lapkričio mėnesį Šiaulių kultūros centro organizuojamo XIV respublikinio mėgėjų teatrų festivalio „Pulsas“ maratonas tęsiasi. Programoje gausu gerai žinomų ir jau klasika tapusių spektaklių, tiek ir naujai, specialiai festivaliui sukurtų premjerų. Viena jų - Šiaulių kultūros centro teatro studijos „Gūžta“ (meno vad. Lina Jankauskaitė-Peleckienė) monospektaklis pagal Dario Fo ir F. Rame komediją „Aš laukiu tavęs, mylimasis“. Režisierė pažada – komedija labai intensyvi, šiek tiek provokuojanti ir įžūli, tad žiūrovai tikrai nenuobodžiaus.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Spektaklis nemokamas. Spektaklis skirtas suaugusiesiems.


Ruduo neretai atneša naujų idėjų ir darbų pliūpsnį – taip nutiko ir Šiaulių kultūros centro režisierei, teatro studijos „Gūžta“ meno vadovei Linai Jankauskaitei-Peleckienei, kuri į dienos šviesą teatrų festivaliui „Pulsas“ ištraukė kone 10 metų lentynoje gulėjusią italų aktoriaus, režisieriaus, dramaturgo Dario Fo ir jo žmonos Frankos Rame pjesę „Aš laukiu tavęs, mylimasis“. Pasak režisierės, pati pjesės personažo suvaidinti taip ir neišdrįso, tačiau šiandien ją, komedijos veikėją, mato kitoje moteryje. Tai pirmoji meno vadovės pastatyta komedija, kurios premjerą kiekvienas turės galimybę išvysti lapkričio 18 d. 18 val. Šiaulių kultūros centro Didžiojoje koncertų salėje.

„Aš laukiu tavęs, mylimasis“ – tai komiškas pasakojimas apie jauną ištekėjusią moterį, kuri myli svajonę. Savo namų rojuje tarp keturių sienų ji turi viską, ko reikia laimingai namų šeimininkei – šaldytuvą, skalbyklę, telefoną ir daug garsios muzikos, kuri vienintelė palaiko jai draugiją. Jos vyras pasirūpino, kad jai nieko netrūktų, ir, išeidamas į darbą, užrakino duris. Tačiau, kaip paaiškėja, ši žavi kalinė savo komfortiškoje vienutėje yra ne tokia jau viena“, – pasakoja Šiaulių kultūros centro režisierė Lina Jankauskaitė-Peleckienė.

Pasak režisierės, monospektaklis išsiskiria tuo, kad jame vaidina vienas žmogus, šiuo atveju – moteris, todėl kone pats didžiausias iššūkis tokio žanro spektaklyje yra išlaikyti publikos dėmesį, sutelktą į vieną asmenį. „Spektaklis yra labai intensyvus ir žiūrovai tikrai nenuobodžiaus. Nors atrodytų neilga trukmė – 50 minučių, bet tos 50 minučių yra pilnos nenutrūkstamo veiksmo vyksmo, aktorei tai yra kaip nubėgti maratoną. Emocinį, fizinį ir kitokį“, – sako Lina Jankauskaitė-Peleckienė.

Monospektaklio repeticijos prasidėjo dar rugsėjo mėnesio pabaigoje. Nuo vienos valandos susibūrimų per dieną grafikas vis intensyvėjo, emocijos stiprėjo. Artėjant premjeros akimirkai, jaudulio neslepia nei režisierė, nei aktorė.

„Emociškai man yra labai artima pjesė. O teatras visada mane traukė, visada buvo įdomu. Ir dabar tai yra kaip naujas, tyras oro gurkšnis, už kurį esu dėkinga Linai. Turime daug vilčių ir labai jaudinuosi, nes norime, kad viskas pavyktų“, – atvirauja monospektaklio „Aš laukiu tavęs, mylimasis“ aktorė Rita Šimkienė.

Organizatoriai tikisi, kad spektaklio „Aš laukiu tavęs, mylimasis“ gimimas XIV respublikiniame mėgėjų teatrų festivalyje „Pulsas“ taps kelrode žvaigžde ir toliau vystysis, tobulės ir žiūrovai galės jį išvysti dar ne vieną kartą – vis geresnį, su naujomis spalvomis ir naujais kūrybos prieskoniais.

Festivalyje „Pulsas“ žiūrovai, lapkričio 24 d. 18 val., turės galimybę  išvysti dar vieną Šiaulių kultūros centro premjerą –  suaugusiųjų mėgėjų teatro „Durys“ (meno vad. V. Dargis) spektaklį „8 mylinčios moterys“ pagal R. Toma pjesę, skirtą kolektyvo kūrybinės veiklos 10-mečiui. Visą renginių programą galima rasti Šiaulių kultūros centro interneto svetainėje (www.siauliukc.lt). 

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro režisierė Lina Jankauskaitė-Peleckienė, mob. +370 678 46 145, e. p. lina.peleckiene@siauliukc.lt

Liubov Yarmoshenko nuotr.
Atnaujinta: 2023-11-14 13:03