Atgal

Šiauliuose šventiniai stebuklai prasidės gruodžio 2-ąją

2023 m. gruodžio 2 d. Šiauliuose oficialiai prasidės gražiausių metų švenčių laukimas, mat pirmąjį žiemos šeštadienį Prisikėlimo aikštėje bus įžiebtas kalėdinių ir naujamečių renginių laikotarpio akcentas – Kalėdų eglė. Tikimasi, kad šiųmetė miesto puošmena kurs bendrystės jausmą ir primins namų jaukumą. Daugiau nei mėnesį Šiauliuose truksiantį šventinį periodą praturtins įvairūs koncertai, parodos, akcijos, edukacijos ir kitos turiningą laisvalaikį siūlančios iniciatyvos, kurias šiauliečiams ir miesto svečiams dovanos miesto įstaigos ir organizacijos.
Kalėdinių ir naujamečių iniciatyvų rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.


Šiais metais Šiauliai šventes pasitiks skleisdami gerą nuotaiką ir dovanodami pakilias emocijas. Visas šventinis laikotarpis mieste bus gausus veiklų, kurios paįvairins šiauliečiams ir miesto svečiams Kalėdų laukimą, padės kurti bendrystės jausmą. „Kalėdinių ir naujamečių renginių organizatoriai visą gruodį siūlys šaltas žiemos dienas praleisti kūrybiškumu dvelkiančiuose renginiuose“, – sako Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė.

Šiauliai, šiais metais nusprendę puošti gyvą, ne formuotą Kalėdų eglutę, atsigręžia į tikrumą ir natūralumą. Pagrindinė miesto puošmena atkeliavo ne iš tolimų miškų ar girininkijų, o iš pačių Šiaulių. Miestiečių ilgai auginta, puoselėta ir mylėta eglutė taps šventės puošmena, pritrauksiančia, tikimasi, tūkstančius smalsuolių. Kelerius metus pagrindinės miesto Kalėdų eglės puošyba rūpinasi Šiaulių kultūros centras. Jo direktorė Deimantė Bačiulė pastebi, kad visų miestų eglutės pačios gražiausios ir įspūdingiausios, todėl nuolat vykstantys gražiausių eglučių konkursai yra nieko verti. „Juk visos jos nugalėtojos! Kiekvienas miestas kaip įmanydamas stengiasi džiuginti gyventojus, dovanoti jiems nepamirštamas akimirkas, įspūdingiausius renginius ir gražiausias eglutes. Linkėčiau mažiau konkursų, o daugiau draugystės ir komplimentų mūsų žiemos karalienėms“, – savo mintimis dalijasi D. Bačiulė. Kultūros centro vadovė priduria, kad Šiaulių Kalėdų eglutė, išdabinta įvairiausiais papuošalais, primena kiekvienų namų eglutę, po kuria Kalėdų rytą ir maži, ir dideli randa įvairiausių dovanų. „Atrasti galime ne tik materialius dalykus, bet ir džiaugsmą, tikėjimą, ramybę – viską, ko tik žmogui reikia“, –sako D. Bačiulė.

Šiųmetės eglės didingumą išryškins auksinės, sidabrinės ir baltos spalvos, įvairių dydžių burbulai ir žybsinti, daugiau nei 2000 metrų ilgio girlianda. Bendrai eglės kompozicijai sukurti bus pasitelktos 26 supakuotos įvairių dydžių Kalėdų dovanos. Dovanų popierius kurtas specialiai, jis papuoštas šiaulietiškais simboliais, kuriuos lengvai atpažins eglute besigrožintys miestiečiai. Šalia Kalėdų eglės bus įkurdintas daug mažesnių, šviečiančiomis girliandomis papuoštų eglučių „miškas“, kuris ne tik papildys aikštės kompoziciją, bet ir sukurs stebuklingą, šventinę aplinką.

Laukiamiausias žiemos švenčių renginys – Kalėdų eglutės įžiebimo šventė. Joje šiemet numatytas muzikinis šviesų šou, kuriame dalyvaus ritmo grupė „Ritmas kitaip“, atlikėjai Živilė Gedvilaitė ir Mantvydas Riškus. Ketvirtį valandos truksiantis pasirodymas bus pripildytas netradicinių garsų ir ryškių spalvų, dovanosiančių laukimo ir tikėjimo stebuklą, o renginio metu suspindusi Kalėdų karalienė pasės šventinės vilties ir meilės sėklą į kiekvieno šventės dalyvio širdį.

Vakarą tęsti, nesušalti ir ritmingai pajudėti prie ką tik įžiebtos eglutės pakvies grupės „Biplan“ gyvai atliekamos dainos. Šiluma ir jaukumu dvelkiantis pasirodymas žiūrovus kvies pasiklausyti ne tik hitais tapusių dainų, bet ir šventinę nuotaiką šiauliečiams bei miesto svečiams susikurti padėsiančių kalėdinių kūrinių. Renginio organizatoriai šventėje laukia ir kituose Lietuvos miestuose gyvenančių tautiečių, kurių smalsumas, tikimasi, bus maksimaliai patenkintas, išvydus ryškiausią Šiaulių miesto šventinio periodo akcentą.

Jau tradicija tapo per šventinį laikotarpį Prisikėlimo aikštėje įkurdinti Kalėdų paštą. Šiemet iki gruodžio 14 dienos veiksiantis paštas lauks mažųjų šiauliečių, norinčių pasidalyti savo svajonėmis ir norais, kurie nuguls jų pačių nupieštuose ar užrašytuose kalėdiniuose laiškuose. Suruoštus laiškus bus galima įmesti į specialią dėžę, esančią pagrindinėje miesto aikštėje. Kalėdų Senelio padėjėjai atkreipia dėmesį, kad ant voko turi būti užrašytas tikslus adresas – taip kiekvienas vaikas gaus Kalėdų Senelio atsakymą su šilčiausiais linkėjimais.

Kaip ir kasmet, skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės bus įkurdinta ir prakartėlė, kuri atvaizduoja biblinį įvykį – Jėzaus Kristaus gimimą. Visą šventinį laikotarpį prakartėlėje bus galima pamatyti gipsines Jėzaus Kristaus, Marijos, Juozapo, piemenų ir avių statulėles.

Eglės bus įžiebtos ir kitose Šiaulių miesto vietose: eglutė suspindės Vilniaus gatvės bulvare prie Kaštonų alėjos, pietiniame miesto rajone prie Šiaurės Lietuvos kolegijos, taip pat prie Šiaulių technologijų mokymo centro Menų ir grožio paslaugų skyriaus bei prie Medelyno progimnazijos. Į Rėkyvą šiemet gruodžio 8-ąją kviečiami visi, kurie nori nukeliauti į tikrą žiemos karalystę, mat Kalėdų eglės įžiebimo šventėje miestiečių lauks „Olafo nuotykiai“ ir susitikimas su Kalėdų Seneliu, taip pat šventinį pasirodymą mažiesiems žiūrovams dovanos Šiaulių kultūros centro choreografijos studija „Impresija“ (meno vad. Inga Širvienė).

Gruodžio pirmąjį savaitgalį prasidėję renginiai tęsis iki pat Trijų Karalių. Šiauliečiai ir miesto svečiai galės dalyvauti šventiniame Šiaulių miesto kultūros ir meno premijų įteikimo vakare, mėgautis spalvingais ir kalėdinę nuotaiką dovanojančiais koncertais, ekskursijomis, parodomis, edukacijomis, akcijomis ir kitomis iniciatyvomis. Visą renginių programą galima rasti Šiaulių kultūros centro (www.siauliukc.lt) arba Šiaulių miesto savivaldybės (www.siauliai.lt) interneto svetainėse.

Kalėdinių ir naujamečių renginių informaciniai rėmėjai: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, „Miesto naujienos“, „Saulės radijas“, Šiaulių apskrities televizija, dienraštis „Šiaulių kraštas“, „Owexx“.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Edita Smindriūnaitė, mob. +370 656 13 886, e. p. edita.smindriunaite@siauliukc.lt.

Rolando Parafinavičiaus ir Kamilės Lionikaitės nuotr.
Atnaujinta: 2023-11-27 10:13