Atgal

Tūkstantinė eisena ir motorizuota kolona atžygiuos į „Šiaulių dienas“

Intensyvūs rugsėjo 6–8 dienomis Šiauliuose vyksiančios miesto šventės „Šiaulių dienos 782“ pasiruošimo darbai, skelbia organizatoriai, eina į pabaigą. Nors pirmieji šventei skirti renginiai džiugins nuo savaitės vidurio, didžiausiu vedliu į pagrindinę šventę taps rugsėjo 7 d. 16.30 val. startuosianti tradicinė, minias miestiečių sutraukianti šventinė eisena ir motorizuota kolona.


Aktyviai mieste vykdomi viešųjų erdvių renovavimo darbai diktuoja ir šventinės eisenos bei motorizuotos kolonos kelią. Tradiciškai šiauliečiai žygiuodavo miesto centro link, bet šiemet švietimo, sporto, kultūros, nevyriausybinių organizacijų, politinių partijų, įvairių tarnybų ir įmonių atstovai rikiuosis Ragainės progimnazijos kieme, iš kurio Tilžės gatve žygiuos į Jono Jablonskio gatvę ir sustos prie naujos miesto gimtadienio šventės erdvės – Šiaulių arenos.

Visi šiauliečiai, norintys stebėti eiseną ir motorizuotą koloną, kviečiami būriuotis Tilžės gatvėje, Šiaulių arenos prieigose ir aktyviai palaikyti eisenos dalyvius. Pastarieji skanduodami šūkius, dovanodami šypsenas, mojuodami žiūrovams, atstovaus savo ugdymo įstaigoms, darbovietėms ar draugijoms. „Eisenos dalyvių skaičius, nors registracija jau pasibaigusi, auga kaip ant mielių. Skaičiuojame, kad šiais metais šventinėje eisenoje žygiuos apie 4 tūkstančius miestiečių. Palyginimui galiu pasakyti, kad praėjusiais metais eisenoje dalyvavo apie 2500 žmonių. Taip sparčiai augantis eisenos dalyvių skaičius rodo stiprėjantį šiauliečių bendruomeniškumą“, – teigia Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Šiaulių arenos prieigose visus eisenos dalyvius pasitiks ir visuomenei pristatys šiaulietis Egidijus Jankauskas. Sustojusi motorizuota kolona išsirikiuos Jono Jablonskio gatvėje ir iki pat 19 val. atvers miestiečiams galimybę įvairiausias transporto priemones apžiūrėti iš arti.

Prie Šiaulių arenos susirinkę miestiečiai bus pakviesti sudalyvauti masinėje akcijoje „Ateitis mūsų“. Tūkstančiai žmonių vienu metu, šiauliečiui būgnininkui Gintautui Gascevičiui ritmą mušant būgnais, atliks šokio ir plojimų derinį ir, tikimasi, sukurs šiurpulį keliantį vienybės jausmą. Iškart po to minia akis kels į dangų, mat jame, jei tik bus palankios oro sąlygos, virtuoziškus vaizdus demonstruos Kauno aero grupės pilotai.

18 val. renginį vainikuos šventinis koncertas, kuriame pasirodymus surengs Linas Adomaitis ir ritmo grupė, grupės „Biplan“, „Freaks on floor“ ir atlikėjas Vidas Bareikis. Šventinę atmosferą kurs ir renginio vedėjas Tadas Rimgaila. 

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus kultūrinių renginių organizatorė Edita Smindriūnaitė, mob. +370 656 13 9886, el. p. edita.smindriunaite@siauliukc.lt.

Andriaus Lamausko, Edvardo Tamošiūno, Ingos Petrulaitienės, Rolando Parafinavičiaus, Violetos Ramanauskienės nuotr.
Atnaujinta: 2018-09-05 09:20