Atgal

Teatro diena Šiauliuose: nuo „Kukučio ieškonių“ iki šiuolaikiškų detektyvų

2024 m. kovo 27 d. minima Tarptautinė teatro diena. Ta proga Šiaulių kultūros centre bus galima išvysti net du meno kolektyvų spektaklius. Šiaulių kultūros centro teatro studija „Gūžta“ (meno vad. L. Jankauskaitė-Peleckienė) teatro mylėtojams dovanos premjerą – poezijos spektaklį „Kukučio ieškonės“, o mėgėjų teatras „Durys“ (meno vad. V. Dargis) intriguos detektyvine komedija „8 mylinčios moterys“. Organizatoriai žada nepamirštamus įspūdžius, įtraukiančias istorijas, kurios leis susitapatinti su personažais, kartu gvildenti egzistencinius klausimus ir nagrinėti mįslingas situacijas.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginiai nemokami.


Tarptautinė teatro diena pradėta minėti prieš daugiau nei 60 metų. Tai unikali kultūros dalis, kuri gyvuoja ir šiandien. Kasmet kovo 27-ąją Teatro dienos proga visoje Lietuvoje organizuojami įvairūs renginiai, skirti pabrėži teatro žavesį ir svarbą, ne išimtis ir Šiauliai. Šiemet Šiaulių kultūros centras teatro mylėtojus lepins spektakliais, tarp kurių – premjera. 

„Tarptautinė teatro diena primena, kad kiekvienas iš mūsų yra savo gyvenimo aktorius, režisierius ir scenaristas. Juk spektakliai statomi remiantis gyvenimiškomis, kartais kiek paaštrintomis situacijomis. Tikiuosi, kad Šiaulių kultūros centro teatralai kiekvienam žiūrovui įkvėps naujų kultūros vėjų, leis susitapatinti su įvairiomis situacijomis ir pasaulį pamatyti kiek kitokiomis, ryškesnėmis spalvomis“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Kovo 27 d. 15 val. Tarptautinė teatro diena prasidės Šiaulių kultūros centro teatro studijos „Gūžta“ premjera – poezijos spektakliu pagal Marcelijų Martinaitį „Kukučio ieškonės“. Dvidešimt jaunųjų teatro studijos aktorių gvildens egzistencinius klausimus: kas yra Kukutis, koks jis, gal mes visi esame Kukučiai? Spektaklyje išraiškingai suskambės ne tik M. Martinaičio „Kukučio baladės“ tekstai, bet ir originali projekto „punktò“ muzika.

„Iš pirmo žvilgsnio M. Martinaičio baladėse aprašomas gyvenimas gali atrodyti labai nutolęs nuo šiandienos technologijų apipintos visuomenės, žmogiškosios emocijos, bet patirtys išlieka nepakitusios. Meilė, vienatvė, praradimas, laimės ieškojimas – visos šios temos yra amžinos ir aktualios visoms kartoms. Jaunimas dažnai kelia klausimus apie savo tapatybę, gyvenimo prasmę ir vietą pasaulyje. „Kukučio baladės“ gvildena šiuos klausimus, tyrinėjant žmogaus vidinį pasaulį ir jo ryšius su išore, siūlydamos giluminius svarstymus apie egzistencijos prasmes“, – pasakoja Šiaulių kultūros centro teatro studijos „Gūžta“ meno vadovė Lina Jankauskaitė-Peleckienė ir pabrėžia, kad spektaklis rekomenduojamas auditorijai nuo 14 metų, reikalinga registracija tel. +370 683 57 691 arba Šiaulių kultūros centro kasoje.

Tarptautinę teatro dieną vainikuos 19 val. vyksiantis Šiaulių kultūros centro mėgėjų teatro „Durys“ (meno vad. V. Dargis) spektaklis pagal Robero Fermo Toma pjesę „8 mylinčios moterys“. Dar rudenį į žiūrovų širdis duris atvėrusi šiuolaikinė detektyvinė komedija, žadanti grakščių sąmojų ir nenuspėjamų siužeto vingių, ir šįkart kvietimus gerbėjams išdalijo akimirksniu. Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad kvietimų į šį spektaklį nebėra.

Tikimasi, kad Tarptautinės teatro dienos proga Šiaulių kultūros centre gimsiantys scenos stebuklai pripildys kiekvieno žiūrovo širdį kultūra, įkvėps kūrybiškumo ir leis į pasaulį žvelgti kitomis spalvomis.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, mob. +370 655 25 527, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt.

Rolando Parafinavičiaus nuotr.

 
Atnaujinta: 2024-03-25 08:50