Atgal

Šiaulių kultūros centre išrinkti folklorinių šokių varžytuvių finalistai

2024 m. kovo 26 d. Šiaulių kultūros centro Oranžinėje salėje vyko Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono atrankinis turas. Konkurse šiemet dalyvavo 42 poros – 33 iš Šiaulių miesto ir 9 iš Šiaulių rajono. Iš gausaus būrio jaunųjų etnokultūros puoselėtojų kompetentinga komisija išrinko poras, kurios varžysis septynioliktą kartą rengiamame finaliniame konkurso etape gegužės 4 dieną.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Antradienį Šiaulių kultūros centre trepsėjo jaunieji Šiaulių miesto ir rajono folklorinio šokio mylėtojai. Antrasis Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ atrankinis turas prasidėjo jungtiniu privalomu nekonkursiniu šokiu „Duosiu Petrui pupų bliūdą“. Pirmasis šokis ne tik oficialiai atidarė varžytuves, bet ir gynė jaudulį iš mažųjų trepsiukų veidų.

Kovo 26-ąją vykusiame atrankiniame etape dalyvavo talentingieji šokėjai iš Šiaulių Gegužių progimnazijos folkloro klubo „Čiutulis“ (mokyt. Rima Šereivienė), Šiaulių jėzuitų mokyklos folkloro grupės „Jurgutis“ (mokyt. Ramutė Vedeckienė), Šiaulių „Juventos“ progimnazijos folkloro grupės (mokyt. Eglė Baranauskienė ir Asta Jakumienė), Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos (mokyt. Jolanta Butenienė), Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblio „Vieversėlis“ (vad. Arūnas Stankus). Šokių aikštelėje energingai trypsėjo svečiai iš Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcinio centro (mokyt. Dalia Mažeikienė ir Loreta Lideikienė) ir Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcinio centro Raudėnų skyriaus (mokyt. Alma Steponavičienė).

Vaikų ir jaunimo šokius vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos šokių kolektyvo „Dūkymėlis“ mokytoja Džiuljeta Ragauskienė, Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ meno vadovas, Lietuvos dainų švenčių baletmeisteris Mindaugas Kosaitis ir Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja, Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ projekto vadovė Aušra Brijūnienė.

Varžytuvėse dirbusi komisija akylai stebėjo kiekvieną šokio pasirodymą. Konkurse buvo vertinama ne tik jaunųjų šokėjėlių šokio technika, bet ir ritmo pajauta, artistiškumas, natūralumas ir savitumas.

Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ atrankiniame ture atskleisti folklorinių šokių „Drėbininkė“, „Viedar‘s“, „Tancius“, „Lelinderis“ autentiškumą geriausiai sekėsi 4 poroms iš Šiaulių rajono ir 8 poroms iš Šiaulių miesto.

Šiaulių miesto ir rajono atrankiniame ture viso renginio metu grojo ir trepsiukams ritmą šokiui dovanojo Šiaulių Dainų muzikos mokyklos vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Vieversėlis“ instrumentinė grupė (vad. Arūnas Stankus).

Renginio organizatoriai atkreipia dėmesį, kad į finalinį Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ turą, kuris gegužės 4 d. vyks Šiaulių kultūros centre, deleguojamos šokėjų poros dalyvio paraiškas gali teikti iki balandžio 4 d. Informacija apie konkurso nuostatus ir privalomuosius šokius pateikiama Šiaulių kultūros centro interneto svetainėje (https://www.siauliukc.lt/news/2577/64/Kvieciame-dalyvauti-Lietuvos-moksleiviu-folkloriniu-sokiu-varzytuvese-Patrepsyne-2024/).

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, mob. +370 655 25 527, e. p. ausra.brijuniene@siauliukc.lt.

Liubov Yarmoshenko nuotr.
Atnaujinta: 2024-03-27 08:35