Atgal

Šventėje „Gyvenimo spalvos“ aidės lyriškiausios romansų atlikėjų dainos

Spalio 20 d., šeštadienį, 14 val. Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose (Energetikų g. 7) vyks penktoji Šiaulių apskrities romansų atlikėjų šventė „Gyvenimo spalvos“. Šiais metais šventė ypatinga, nes joje bus švenčiamas Šiaulių kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Romantika“ gyvavimo 5-asis gimtadienis. Kolektyvo pasveikinti ir jam bei žiūrovams padovanoti jausmingų romansų pasirodymų atvyks atlikėjai iš Šiaulių miesto, Kauno ir Kelmės rajonų.

Šventės organizatorius – Šiaulių kultūros centras, Šiaulių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Romantika“.

Bilieto kaina – 1 Eur, vaikams ir jaunimui iki 16 metų – nemokamai. Bilietus galima įsigyti 1 val. prieš renginį Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose.


Tradicinę romansų atlikėjų šventę kasmet kartu su Šiaulių kultūros centru organizuoja moterų vokalinis ansamblis „Romantika“. Kolektyvas, įkurtas meno vadovės Ramutės Majauskienės, jau penkerius metus yra aktyvus įvairių festivalių ir konkursų dalyvis bei prizinių vietų laimėtojas, bendradarbiauja su Šiaulių apskrities asociacijomis, draugijomis, švietimo įstaigomis. „Ansamblio dalyvės yra kūrybingos, iniciatyvios, aktyvios visuomenininkės, įvairių organizacijų narės. Repeticijos ir koncertai joms yra ne tik ugdymosi, bet ir kūrybinis, naujų idėjų teikiantis procesas, todėl mums svarbu ir smagu kartu paminėti šio kūrybinio proceso penkmetį, pasidžiaugti ansamblio nueitu keliu“, – sako viena šventės organizatorių, kolektyvo vadovė Ramutė Majauskienė.

Vokalinio ansamblio „Romantika“ programoje vyrauja romantinės ir populiariosios lietuvių kompozitorių dainos, kurias išgirsti bus galima romansų atlikėjų šventėje „Gyvenimo spalvos“. Kartu su kolektyvu paminėti šio gražaus gimtadienio kviečiami visi lyrinių dainų mylėtojai ir atlikėjai bei folkloro puoselėtojai. „Organizuodami šią šventę siekiame suaktyvinti romantinio žanro atlikėjų mėgėjų meninę saviraišką, populiarinti lietuvių etninę kultūrą bei tradicijas. Skatiname kolektyvų bendravimą ir bendradarbiavimą bei norime aktyvinti kultūrinį gyvenimą Rėkyvos mikrorajone, todėl į šventę stengiamės pakviesti ne tik tradicinius dalyvius, bet ir pritraukti naujų, dar šioje šventėje nekoncertavusių romanso žanro atlikėjų“, – teigia R. Majauskienė.

Sudalyvauti romansų atlikėjų šventėje šiais metais atvyks ansamblio draugai iš Šiaulių ir kitų miestų. Paruošęs išskirtinę programą, savo lyriškumu ir meistriškumu žiūrovus žavės pirmą kartą šventėje dalyvaujantis Kauno rajono Babtų kultūros centro folkloro ansamblis „Vėrupė“ (vad. Jūratė Svidinskienė). Pasveikinti ansamblio atvyks ir Kelmės rajono Pašilėnų daugiafunkcio centro moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“ (vad. Romaldas Pečeliūnas), Šiaulių kultūros centro folkloro ansamblis „Sidabrinė gija“ (vad. Vita Taučienė-Rezgienė), Šiaulių artrito draugijos vokalinis ansamblis „Artis“ (vad. Irena Lipinskienė), Santarvės gimnazijos mokinė Veronika Mečionytė, Šiaulių Parkinsono draugijos ansamblis „Gaida“ (vad. Stanislovas Vedeckis) bei Šiaulių rusų kultūros centro studija „Kalina“ (vad. Oksana Legackaja).

Šventėje bus galima išgirsti ne tik tradicinius įvairių laikotarpių romansus, bet ir nuotaikingus, Lietuvos etnografinių kraštų tarminius pasakojimus, pamatyti įvairius senovinius šokius, išgirsti senovinių muzikos instrumentų skambesį. Organizatoriai žada jausmingą vakarą, kurio metu žiūrovų širdis užkariaus gražiausios ir lyriškiausios romansų atlikėjų dainos, bei kviečia žiūrovus prisijungti ir dainuoti kartu.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus vedėja Lina Jankauskaitė, mob. +370 672 59 987, el. p. lina.jankauskaite@siauliukc.lt ir Šiaulių kultūros centro vokalinio ansamblio „Romantika“ meno vadovė Ramutė Majauskienė, tel. +370 686 83 200.
Atnaujinta: 2018-10-18 10:03