Atgal

Prakartėlės pašventinimo renginys Šiauliuose kvies prisiminti tikrąją šv. Kalėdų prasmę

2018 m. gruodžio 15 d., šeštadienį, 16 val. skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės vyks prakartėlės pašventinimo renginys „Didis džiaugsmas patekėjo“. Šventės metu kalėdinio džiaugsmo nuotaika dalinsis ir prakartėlę iškilmingai palaimins Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, namų šilumos linkės Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, o kalėdinę dvasią sustiprins miesto muzikantų ir dainininkų atliekamos dainos. Šalia pagrindinės miesto eglės pastatyta prakartėlė šiauliečius džiugins ir kalėdinę atmosferą skleis iki pat Trijų karalių.

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras, rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė.


Šventiniu laikotarpiu Šiauliuose intensyviai šurmuliuoja kultūrinis gyvenimas, netrūksta renginių. Tačiau šalia siautulingų pramogų šiauliečiai kviečiami prisiminti ir krikščioniškąsias tradicijas, greitai verdančiame gyvenime stabtelėti ir pagalvoti apie tikrąsias vertybes. „Siekdami sukurti jaukias ir šiltas šv. Kalėdas, skatiname prisiminti, kad advento laikotarpis – tai apmąstymo, susikaupimo ir vidinės ramybės laikas, kurio metu reikia atrasti laiko pasidalinti šiluma su šeima bei aplinkiniais“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė. 

Skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės, šalia pagrindinės miesto eglės prakartėlė bus įkurdinta jau antrą kartą. Būdama svarbiu šv. Kalėdų simboliu, prakartėlė atvaizduoja biblinį įvykį – Jėzaus Kristaus gimimą. Skvere pastatytoje prakartėlėje puikuosis gipsinės ką tik gimusio Jėzus Kristaus, Marijos, Juozapo ir šventąją šeimą lankančių piemenų bei avių statulėlės. Šventės metu prakartėlė bus palaiminta Jo Ekscelencijos Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio ir puoš miestą iki pat sausio 6 dienos.

Renginyje kalėdinę dvasią sustiprins kalėdinių ir adventinių dainų koncertas. Gražiausiais muzikos skambesiais šiauliečius ir miesto svečius džiugins Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos vokalinis ansamblis „Benedicat“ (mokyt. J. Minkevičiūtė), Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinis choras „Atžalynas“ (meno vad. M. Žalalis), Šiaulių kultūros centro vokalo studija „Rokoko“ (meno vad. R. Kauneckaitė) ir Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros parapijos jaunimo vokalinis ansamblis „Credo“ (mokyt. J. Minkevičiūtė).

Šventės lankytojai galės sudalyvauti ir kitose pramogose: kūrybinėse dirbtuvėse pasigaminti puikius šventinius atvirukus, parašyti ir išsiųsti Kalėdų Seneliui laišką. Gardžiais kvapais vilios prekybiniuose namukuose pardavinėjami skanumynai ir susišildyti kviečianti kava ir arbata.

Organizatoriai tikisi, kad būdama šalia pagrindinės miesto puošmenos – Kalėdų eglės – prakartėlė taps kalėdinio miesto traukos objektu, kuris, simbolizuodamas darnumą, gerumą ir bendruomeniškumą, atskleis tikrąją šv. Kalėdų prasmę.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro renginių organizavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Edita Smindriūnaitė, mob. +370 656 13 886, el. p. edita.smindriunaite@siauliukc.lt.

Editos Varkalienės nuotr.
Atnaujinta: 2018-12-15 18:51