Atgal

Šiauliuose pašventinta jaukumu spinduliuojanti prakartėlė

2018 m. gruodžio 15 d. šiauliečiai buvo kviečiami prisiminti krikščioniškąją žiemos švenčių pusę. Skvere prie miesto savivaldybės, šalia gražiosios miesto Kalėdų eglės vyko prakartėlės pašventinimo renginys „Didis džiaugsmas patekėjo“. Pastatyta prakartėlė atvaizduoja biblinį įvykį – Jėzaus Kristaus gimimą, joje puikuojasi gipsinės Jėzaus Kristaus, Marijos, Juozapo, piemenų bei avių statulėlės.


Renginio metu prakartėlė buvo iškilmingai pašventinta Jo Ekscelencijos Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio. „Šaltą Betliejaus naktį užgimė kūdikėlis Jėzus, kad sušildytų mūsų širdis. Kad mes mokėtume priimti amžinąją meilę į savo širdis, į savo šeimas, į savo gyvenimą, kad mūsų gyvenimas būtų visavertis, pilnas tiesos, vidinio džiaugsmo, ramybės ir Dievo palaimos. Ramybė tenužengia ant šios prakartėlės ir ant mūsų visų, kad Dievo palaima ir ramybė išsiskleistų mūsų brangiuose Šiauliuose“, – kalbėjo Jo Ekscelencija.

Tikėjimo šiauliečiams linkėjo miesto meras Artūras Visockas: „Tikėjime ir pasitikėjime yra visų mūsų šeimų, miestų, šalių tvirtybė. Tebūnie šiauliečių širdyse vis daugiau tikėjimo ir pasitikėjimo, tegul mūsų miestas šviečia“.

Kalėdinę dvasią sustiprino Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos vokalinio ansamblio „Benedicat“ (mokyt. J. Minkevičiūtė), Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinio choro „Atžalynas“ (meno vad. M. Žalalis), Šiaulių kultūros centro vokalo studijos „Rokoko“ (meno vad. R. Kauneckaitė) ir Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros parapijos jaunimo vokalinio ansamblio „Credo“ (mokyt. J. Minkevičiūtė) atliekamos dainos.

Į renginį atvykusius šiauliečius nudžiugino netikėta staigmena – prakartėlės pašventinimo proga pagrindinė miesto Kalėdų eglė nušvito šiltomis spalvomis. Skvere taip pat pastatyta nauja šviečianti dekoracija, kviečianti prie jos fotografuotis ir kartu su kitais šviečiančiais objektais kurianti šventinę ir jaukią atmosferą skvere.

Kalėdų eglė šiltomis spalvomis švies ir į skverą prie Šiaulių miesto savivaldybės miestiečius vilios visą kitą savaitę, o prakartėlė – iki pat sausio 6 dienos.

Editos Varkalienės nuotr.

Daugiau nuotraukų – Šiaulių kultūros centro „Facebook“ paskyroje.
Atnaujinta: 2018-12-15 18:35