Atgal

Pirmieji šventiniai renginiai Šiauliuose – jaunimo rankose

Vasario 15-ąją visoje Lietuvoje prasidėjusi šventinė atmosfera neaplenkė ir Šiaulių. Vakare, jau sutemus, prie Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos, kurioje mokėsi keturi 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, būriavosi žmonės. Čia prasidėjo iškilminga jaunimo eisena, kurioje, skaičiuojama, dalyvavo keli tūkstančiai tautine simbolika pasipuošusių jaunuolių, švietimo, verslo įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovų.


Eisenos dalyvius, atžygiavusius į Prisikėlimo aikštę, pasitiko būriai savo kraštą mylinčių šiauliečių. Po išskirtinės Šiaulių valstybinės kolegijos ir Šiaurės Lietuvos kolegijos dovanos – projekcijos „Atkurtai Lietuvai – 100“ – vyko užburiantis ir tikrą šventinę atmosferą sukūręs instrumentinės grupės „Ritmas kitaip“ pasirodymas, privertęs šokti ir mažus, ir didelius. „Čia tikras tūsas!“, – renginį apibūdino jaunieji šventės dalyviai.

Iškilminga Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija taip pat patikėta jaunimui. Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos trečiokai, užlipę ant scenos, pakvietė valstybės gimtadienį švęsti jaunatviškai ir žaismingai, o du vasario 16-ąją savo gimtadienius švęsiantys moksleiviai atliko garbingiausią darbą – pakėlė Lietuvos Respublikos Trispalvę.

Sugiedojus himną ir iškėlus vėliavą, paskelbta visuotinės akcijos „Šviesos keliu“ pradžia. 10 vėliavnešių grupių su šviečiančiomis vėliavomis išlydėti į istoriškai svarbiausias šimtmečio Šiaulių vietas. Vėliavos puoš Šiaulių Juliaus Janonio gimnaziją, Moksleivių namus, Sukilėlių kalnelį, Šiaulių Didždvario gimnaziją ir kitas vietas. Simbolinėmis trispalvės spalvomis iš viso Šiauliuose pasipuošė bent 30 svarbių vietų ir pastatų. Šiauliečiai reginiu grožėsis iki pat Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos.

Organizatoriai primena, kad jau rytoj, vasario 16 d., 14 val. prie Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos vyks šventinis renginys, skirtas 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų atminimui, o 19 val. kviečia stebėti įspūdingą 3D vizualizaciją apie Šiaulių miesto istoriją „Miestas, pakilęs iš pelenų“ ir ragauti šimtmečio tortą.

Daugiau fotografijų – Šiaulių kultūros centro „Facebook“ paskyroje.
Atnaujinta: 2018-04-19 16:57