Atgal

Rėkyvoje baigėsi renginių ciklas skirtas karalienei Mortai

2025 m. liepos 6–12 dienomis Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose įvyko renginių ciklas „Lietuviškas identitetas ir atsparumas. Karalienė Morta: istorinis paveikslas ar pamirštas identiteto simbolis?“. Ši iniciatyva subūrė bendruomenę į gyvą kultūrinį dialogą, kvietė naujai pažvelgti į pirmąją ir vienintelę Lietuvos karalienę bei ieškoti ryšio tarp praeities ir šių dienų vertybių. Rėkyvos kultūros namai dar kartą įrodė esantys gyvas kultūros židinys – vieta, kur susitinka žmonės, tradicijos ir prasmingi pokalbiai apie tai, kas mus jungia.
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Finansuoja Kultūros ministerija.


Nuo liepos 6 d. Rėkyvoje vyko įvairios veiklos: kūrybinės-edukacinės dirbtuvės šeimoms, diskusijos su išskirtiniais svečiais, muzikiniai vakarai su žinomais atlikėjais. Liepos 6-ąją šeimos dalyvavo dirbtuvėse „Karalienės Mortos karūna“, o vakare klausėsi jautraus Jurgos Andriulienės koncerto, vainikuoto bendru „Tautiškos giesmės“ giedojimu.

Liepos 12-ąją įvyko įkvepianti diskusijų popietė, kurioje visuomenininkas, karys-savanoris ir ekstremalių kelionių entuziastas Aurimas Mockus kalbėjo tema „Vidinis atsparumas: nuo karalienės Mortos iki šiandienos žmogaus“. Jo asmeninė istorija tapo įtaigiu pavyzdžiu, kaip išlikti tvirtam net sudėtingiausiomis aplinkybėmis. Aktorius Giedrius Savickas savo pranešime „Istorija scenoje: kaip praeitis formuoja mūsų tapatybę“ dalijosi įžvalgomis apie tai, kaip per kūrybą galima palaikyti ryšį su istorinėmis šaknimis ir ugdyti tautinį sąmoningumą. Diskusiją vedė Giedrė Brazlauskaitė.

Vakarą vainikavo nuoširdus operos solisto ir dainuojamosios poezijos atlikėjo Dainoto Varno koncertas. Jo koncertinė programa – tai jautri, prasminga muzikinė kelionė, kurioje susipina lietuviška lyrika, klasikinės muzikos motyvai ir šiuolaikinės emocijos. Kiekvienas kūrinys – tarsi pasakojimas apie žmogaus vidų, tautinę tapatybę ir universalius jausmus, kurie jungia praeitį su dabartimi.

Organizatoriai tikisi, renginių ciklas ne tik atgaivino primirštą karalienės Mortos paveikslą, bet ir suteikė galimybę iš naujo įvertinti lietuvišką tapatybę, kultūrinį atsparumą ir istorinę atmintį.

Daugiau nuotraukų Rėkyvos kultūros namų „Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/media/set?vanity=61575626133021&set=a.122128664324854204 

ir https://www.facebook.com/media/set/?vanity=61575626133021&set=a.122128672958854204

Liubov Yarmoshenko ir Rolando Parafinavičiaus nuotr.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus vedėja Viktorija Mališauskaitė, tel. +370 632 59 279, el. p. viktorija.malisauskaite@siauliukc.lt.  




Atnaujinta: 2025-07-13 13:30