Atgal

Sausio 13-ąją Šiauliuose pagerbti Laisvės gynėjai

2019 m. sausio 13 d. Šiauliuose paminėta Laisvės gynėjų diena. Atmintinai dienai įprasminti organizuotas Laisvės gynėjų dienos renginys subūrė šiauliečius prisiminti Lietuvai skaudžius 1991-ųjų metų sausio mėnesio įvykius.


Renginio metu Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės iššautomis salvėmis buvo pagerbti žuvusieji ir visi kovojusieji už Lietuvos laisvę, kartu su Šiaulių Romuvos gimnazijos choru „Bene Notes“ ir vokaliniu ansambliu „Fresco“ sugiedotas Lietuvos himnas.

Miesto širdyje susirinkusius šiauliečius pasveikino miesto meras Artūras Visockas. „Lietuviai sugeba būti vieningi, kai kalba eina apie pamatinius valstybės gyvenimo momentus. Tą jie įrodė sausio 13-ąją, vieningai stoję už savo šalies laisvę. Labai svarbu, jog ši diena, ši atmintis, kaip vienijantis veiksnys, išliktų visuose Lietuvos kampeliuose. Labai svarbu, kad šitą dieną visi Lietuvos miestai minėtų ir nepamirštų, kad laisvę įtvirtinti galima kiekvieno žmogaus kiekvienos dienos atsakingu darbu“, – kalbėjo miesto meras ir padėkojo visiems, dalyvaujantiems atminimo renginiuose ir padedantiems auginti savo miestą bei savo valstybę. „Kiekvienas šiaulietis, kiekvienas lietuvis yra reikalingas čia“, – sakė miesto meras.

Mintimis apie sausio mėnesio įvykius dalijosi ir Lietuvos Sąjūdžio tarybos narys, Šiaulių skyriaus pirmininkas Algirdas Donatas Kulikauskas bei Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Valerija Jokubauskienė.

Prie Laisvės gynėjų dienos minėjimo prisijungė legendinė grupė „Vairas“, kuri prieš 28 metus prie kovos už laisvę prisidėjo savo dainomis, skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės koncertavusi lemtingosios sausio 13-osios išvakarėse, o sausio 13-ąją – Vilniuje. Grupė pažadėjo, kad Laisvės gynėjų dienos minėjime Šiauliuose dainuoja tikrai ne paskutinį kartą.

Skambant geriausioms grupės „Vairas“ dainoms, šiauliečiai būriavosi skvere, bendravo, dalijosi prisiminimais ir mėgavosi Krašto apsaugos savanorių pajėgų dalijama gardžia kareiviška koše ir arbata.

Editos Varkalienės nuotr.
Atnaujinta: 2019-01-14 11:58