Atgal

Šiauliai paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo 101-ąsias metines

2019 m. vasario 16 d. šiauliečiai šventė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Gausiai mieste susirinkę šiauliečiai istorinę dieną paminėjo iškilminga eisena, šventiniu minėjimu ir Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija.


Šventinę dieną šiauliečiai pasitiko Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje, kurioje šv. Mišias aukojo Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Iškart po jų, minia savo kraštą mylinčių ir tautine atributika pasipuošusių šiauliečių iškilmingai keliavo iki Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos, kur vyko šventinis minėjimas.

Skambant Lietuvos himnui, kurį giedojo Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinis choras „Atžalynas“ (meno vad. M. Žalalis), Lietuvos valstybės vėliavą kėlė Lietuvos šaulių sąjungos gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-oji rinktinė, šiais metais mininti ypatingą sukaktį – savo veiklos šimtmetį.

Sveikinimo žodžius tarė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas: „Gerbiami šiauliečiai, gerbiami miesto svečiai, naudokimės puikia galimybe darbuotis savo šaliai. Naudokimės Dievo suteikta galimybe būti laisvoje šalyje ir kurti savo šalį taip, kaip gebame, taip kaip išmanome. Ir darykime pačius geriausius darbus, skirdami juos savo šaliai. Su Vasario 16-ąja“. Šaulių 6-osios rinktinės vardu su Lietuvos valstybės atkūrimo 101-ųjų metinėms pasveikino ir rinktinės vadas ats. plk. ltn. Kazimiras Čiuplinskas.

Renginį papuošė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos bendruomenės specialiai paruošta miniatiūra, skirta Laisvei ir Vasario 16-osios akto signatarams atminti. Miniatiūrą atliko gimnazistai Emilija Ruškytė, Miglė Sudeikytė, Airis Kairys, Gražvydas Jakumas ir Deividas Bartkus, parengė teatro mokytoja Evelina Mačiūnienė ir istorijos mokytoja Elvyra Rickevičiūtė.

Minėjimą vainikavo Šiaulių universiteto gimnazijos mišraus choro POCO (vad. R. Stoškuvienė) atliekamos patriotinės dainos.

 Editos Varkalienės nuotr.
Atnaujinta: 2019-02-16 18:13