Atgal

„Baisiai gražioje“ Užgavėnių prie Rėkyvos ežero šventėje netrūks pramogų

2019 m. kovo 3 d., sekmadienį, 13 val. Rėkyvoje (Poilsio g.) Šiaulių kultūros centras organizuoja Užgavėnes prie Rėkyvos ežero. Tradicinėje žiemos išvarymo šventėje šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami šėlti su persirengėliais, stebėti unikalią Kanapinio ir Lašininio kovą, mėgautis gardžiausiais patiekalais, klausytis koncerto, rinkti „Baisiai gražią Morę“ ir kitaip aktyviai pramogauti. Organizatoriai įsitikinę, kad visiškai žiemą iš kiemo išvaryti padės tik gera nuotaika ir didelis šventės dalyvių entuziazmas.
Šventės rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginys nemokamas.


Užgavėnėms būdingais šūkavimais ir patriukšmavimais siekiama ne tik iš žiemos miego ir sąstingio pažadinti žemę, bet ir naujam, geresniam gyvenimui įkvėpti žmogų. Seniau žmonės tikėjo, kad žeme įvairiais pavidalais vaikščioja vėlės, kurios gali keisti jų gyvenimą, todėl Užgavėnių aprėdas turi būti išskirtinis, neįprastas ir skelbiantis išsilaisvinimą.

Šventės metu triukšmaus ir pramogauti kvies ne tik persirengėliai. Programoje numatyti „Baisiai gražios Morės“ rinkimai, paradas bei jų išlydėtuvės į paskutinę kelionę. Pasak Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus vedėjos Linos Jankauskaitės, šiemet „Baisiai gražios Morės“ konkurse dalyvauja šešios konkurso dalyvių sukurtos Morės, tačiau norinčiųjų prisijungti prie konkurso atsiranda kasdien. „Džiaugiuosi, kad šiauliečiai kūrybiškai ir šmaikščiai pasižiūrėjo į mūsų iniciatyvą ir noriai įsitraukė į konkursą. Kviečiu palaikyti savo švietimo įstaigos ar bendruomenės Morę, atvykti į Užgavėnes ir padėti išrinkti baisiausiai gražią Morę. Komandą nugalėtoją apdovanosime rėmėjų įsteigtais prizais“, – sako L. Jankauskaitė.

Morė lauže deginama tam, kad vėliau atgimtų, ji vaisingumo dievybė. Sudeginus Morę, išvaromas susikaupęs blogis ir drauge įkyrėjusi žiema. Užgavėnių šventėje esama ir daugiau įasmeninimų. Kanapinio ir Lašininio kova – tai simbolinė pavasario ir žiemos dvikova, kurią visada laimi šiltajam metų laukui atstovaujantis personažas. „Žiemą išlydėsime ir pavasarį pasitiksime taikai ir geros nuotaikos. Tikimės, kad masinis „Pavasarinių paliaubų“ šokis ne tik sutaikys Kanapinį ir Lašininį, bet praskaidrins nuotaiką visiems šventės svečiams“, – šypsosi L. Jankauskaitė.

Renginio metu muzikinę programą dovanos grupė „Kūjeliai“, kuri išsiskiria savo padūkusiu folkišku skambesiu ir energingais gyvais pasirodymais, o autorinė dviejų brolių ir bičiulių kūryba pasižymi jaunatviškumu ir žaismingumu. Taip pat pasirodys Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis „Salduvė“ (vad. D. Daknys), netradicinė kapela „Dainoriai“ (vad. P. Kablys) ir Šiaulių kultūros centro apeiginio folkloro ansamblis „Rėda“ (vad. J. Lipinskienė).

 Pasak organizatorių, šventės metu laukia ir daugybė linksmų rungčių: tai grumtynės šieno ringe, „Šeimų bliūdrogių čempionatas“, „Pačios nešimo ant šatros“ ir „Gaidžiukų peštynių“ varžybos, o rungtyniauti rąsto pjovimo varžybose kvies Radviliškio miesto šokių grupė „Šelmiai“. Prisidūkus pasistiprinti bus galima gardžiausiu šiupiniu ir sriuba, kuriais vaišins viešbutis-restoranas „Žvejų užeiga“. Šiauliečių ir miesto svečių laukia ir Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos „Retromobile“ Šiaurės Lietuvos filialo inicijuota istorinių automobilių paroda, kuri, tikimasi, sudomins ir didelius, ir mažus Užgavėnių šventės dalyvius.

Renginio metu numatyta prekyba maistu ir karštais gėrimais.

Šventės įvaizdyje panaudota Inos Pauliukonienės sukurtos kaukės nuotrauka.

Šventės organizatoriai dėkoja rėmėjams: AB „Linas Agro“, UAB „Kelionių centras“, UAB „Lazertronas“, informaciniams rėmėjams: UAB „Saulės radijas“, UAB „Šiaulių kraštas“, UAB „Šiaulių naujienos“, UAB „Šiaulių televizija“; šventės draugams: UAB „Gudelių duona“, Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacijos „Retromobile“ Šiaurės Lietuvos filialui, UAB „SMF LT“, viešbučiui-restoranui „Žvejų užeiga“, Šiaulių valstybinei kolegijai, Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugijai, Šiaulių miesto koncertinei įstaigai „Saulė“.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus vedėja Lina Jankauskaitė, mob. + 370 672 59 987, el. p. lina.jankauskaite@siauliukc.lt.

Editos Varkalienės, Emilio Jucio nuotr.
Atnaujinta: 2019-03-03 18:21